Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Ce este in pozele alea e o navigatie originala de vw. Pe seat ibiza ca navigatie nu se gaseste din fabrica decat aia alb-negru cu display mic. Se observa la un moment dat ca a fost decupat bordul in spate ca sa incapa lateralele.

Singura optiune fiind un dvd/navi aftermarket 2DIN care intra fara probleme acolo. Si legat de imaginea in mers ai altele...pentru toate se gaseste o solutie :Driver: dar pe $

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca tot s-a mentionat de navi, am si eu o sugestie pentru cei interesati:seatibiza_1_medium.jpg

E drept ca e putin cam scump dar dau bine pe ibiza. Nu stiu ce pret au in europa, sau mai in special in romania, dar mai mult ca sigur ca se gaseste.

Modelul este AVIC-D3BTi. Este dotat cu de toate si pe youtube daca dati un search gasiti o gramada de filmulete cu el in actiune si ce poate face.

Daca va instalati careva postati o poza cu noua jucarie :rolleyes:.

Am observat intr-un link anterior rotile astea:

My%20Pictures0005.jpg

Cam pe ce marime spuneti ca ar fi si credeti ca s-ar gasi replica dupa acestea la o marime de 15??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pantofii din imagine sunt de la un SLine Audi si vin minim pe 18.

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei care nu au comenzi pe volan e o idee. Se poate adapta cam la orice tip de CD-player. Are cineva montat pe masina?

O mufa adaptoare pentru cd-playerul Alana(modelul original) folosit ca intrare semnal de la diferite dispozitive audio. Cam cat poate sa coste asa ceva. Stiti de unde poate fi cumparata?

unitate_control_radio_de_pe_volan.pdf

post-7745-1202230469_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Gataaaa... Am (cam) terminat retusul exterior de la Ibiza mea... Cam asa arata acuma:

post-1437-1203138146_thumb.jpg

post-1437-1203138226_thumb.jpg

post-1437-1203138249_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se cheama Lambo Doors.

Multumesc CristiN, stiam asta. Dar ... de ce la Ibiza, asta era nedumerirea mea ??? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La care masina ar fi trebuit sa pun?

Audi-ul meu are 4 usi si ar fi fost kitch...

Fiecare dupa posibilitati :icon_thumright::D

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina arata bine... dar nu prea e ok sa pui sigla FR in spate, daca nu e FR. In rest, totul e foarte frumos. Cat te-au costat farurile cu lupa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La care masina ar fi trebuit sa pun?

Audi-ul meu are 4 usi si ar fi fost kitch...

Fiecare dupa posibilitati :P:D

A.

Pentru Ibiza e prea mult ... trebuie sa fie pasiune mareee :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu, Ibiza FR are anumite elemente distinctive care la masina ta nu apar:

- spoiler spate diferit de cel de la Ibiza normala, asa cum ai tu;

- capace de oglinzi argintii;

- stopuri cu fond argintiu, in loc de rosu, asa cum ai tu;

- alte grile radiator stanga si dreapta sus, cu fagure, la tine sunt cele de pe Ibiza normala;

- stropitori de faruri, pe care masina ta nu le are. Oricum, chiar daca e FR, vad ca tu ai schimbat bara si ai pus una de Cupra.

Observ insa alte elemente care sunt de Ibiza FR. Eu sunt nelamurit... lamureste-ne te rog de ce sunt diferentele astea si eventual spune-ne si ce motorizare are masina.

Pun si doua poze pentru a se vedea diferentele fata de o Ibiza FR:

Glastint4.jpg

Glastint2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm... cauta un alt FR din Romania. Nu stiu ce sa zic. O sa ii intreb si pe cei de la reprezentanta.

Bine ca nu mi-au pus oglinzi argintii... nu aratau bine cu alb.

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FR in Romania e la fel ca FR din alte tari. Am condus Ibiza Cupra si am vazut pe viu ceea ce se vede in poze. E ciudat si ca ai cauciucuri pe 15 cu jante de tabla cu capace.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din posturile tale am vazut ca ai motorizare de 1.6 benzina si anume: 1.6 TFSI 20V - 138HP.

eu nu am auzit de acest motor, m-am uitat de site-ul seat si nu am gasit acesta motorizare pe ibiza sau leon; nici pe google n-am gasit nimic.

pune o poza cu motorul, ne-ai facut curiosi.

ibiza FR are doar 2 motorizari: 1.8 20VT 110 kw / 150 hp si 1.9 TDI* 96 kw / 130 hp.

http://www.seat.com/com/generator/su/com/I...ls/fr/main.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FR in Romania e la fel ca FR din alte tari. Am condus Ibiza Cupra si am vazut pe viu ceea ce se vede in poze. E ciudat si ca ai cauciucuri pe 15 cu jante de tabla cu capace.
deja esti tendentios :)iarna la mine la tara se utilizeaza jantele de tabla.. Anyway... nu cred ca TREBUIE sa demonstrez nimica.Ma cam irita toata tevatura asta.Cred ca am spus tot.A.
din posturile tale am vazut ca ai motorizare de 1.6 benzina si anume: 1.6 TFSI 20V - 138HP.eu nu am auzit de acest motor, m-am uitat de site-ul seat si nu am gasit acesta motorizare pe ibiza sau leon; nici pe google n-am gasit nimic.pune o poza cu motorul, ne-ai facut curiosi.ibiza FR are doar 2 motorizari: 1.8 20VT 110 kw / 150 hp si 1.9 TDI* 96 kw / 130 hp.http://www.seat.com/com/generator/su/com/I...ls/fr/main.html
O sa incerc sa va satisfac curiozitatea... Oare merita?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Meritam. Si eu sunt curios de unde ai gasit configuratia asta.

Am si eu o intrebare, nu ai avut probleme cu politia cu numarul din fata?

CristiN, legat de spalatoarle de faruri, a spus mai de mult ca a renuntat la ele cand a pus bara de Cupra. Si asa pe plangea de spalatoarele de far de Ibiza.

(apropos, spalatoarle mele merg excelent, cred ca el a avut ghinion cu cele doua masini... sau din contra sunt eu norocos ca imi merg bine :icon_thumright: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ cavrom44 nu are rost sa duci discutia in zona asta. cateva date tehnice ar fi de ajuns.

oricum vad ca e mult mai usor sa faci pe interesantul decat sa dai cateva detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt in nici un caz tendentios, vroiam doar sa vad de fapt ce masina ai. Asa cum a zis si ichebau, tu nu vrei sa dai mai multe detalii despre masina ta. Nici eu n-am auzit de motorul 1,6 tfsi, pe nici o masina din grupul VW. Si nici masina ta nu pare FR, de asta te intreb, ca sa lamurim aspectul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sefu pune matale o poza cu capota motor deschisa si o sa se termine toata discutia... asta te rugasera mai multi printre care si eu acum ceva timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pun si eu o virgula la discutia asta :vaidecapulmeu: ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate faci o poza cu bordul, noaptea, sa vada si ochiul nostru cum arata ceasurile pe alb :frigbaitata:

Vad ca pana la urma ai ascutat sfatul lui LiviuLoto si ti-ai pus schimbator de viteze, sport

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!