Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Farurile vechi au fost cu 2 oale, Ibiza facelift.

Farurile noi n-au auto leveling. Nu exista pe Ibiza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

la masina n-as mai adauga nimik, nu-s de principiul impodobirii. La urma urmei e doar un 1.4, fara suparare si eu am motor asemanator si stiu cat de putin poate.

As fi interesat de farurile tale vechi. Le mai ai? Un pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos Andrei. Really nice. O intrebare: cu ce ai vopsit jantele si daca ai idee cat o sa tina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru nph: este un 1.4 care poate destul pentru un 1.4. Farurile vechi si-au gasit de mult un cumparator.Pentru Cristi.B: le-am vopsit in service cu vopsea auto. Sunt facute de 1 luna si nu dau nici un semn de oboseala....

Toba finala

post-10008-1197480720_thumb.jpg

Modificat de Andrei_ibz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei_ibz , vreau si eu cateva detalii despre farurile noi....de unde le`ai luat...un pret ceva.... chiar si pe pm daca se poate :frigbaitata: si legat de autoleveling am gasit farurile orig cu xenon de cupra cu tot cu partea de autoleveleing da costa enorm....peste 20 mil bucata....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt sanse sa le luati mai ieftin din tara fata de pretul expus mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i mare stres cu ele! :huh: Daca sunt scumpe asta e, renunt la ele.

Da un pret la farurile cu 2 becuri cunoasteti? si aici nu cel din reprezentata !!

Si eventula un loc sau un jmequerash care ar avea asa ceva.:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru xenon :

Partea de montare:stanga / TIp lampa:D1S (tub descarcare gaze) / Trafic pe st

post-9557-1198071739_thumb.jpg

post-9557-1198071899_thumb.jpg

post-9557-1198071984_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau ca a durat atat de mult timp, dar pentru impatimiti niciodata nu e prea tarziu, deci: pot face rost de faruri cu xenon la pretul de 1500 roni ( bucata ), fara bec si droser; aici, in Romania.

Modificat de Andrei_ibz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa sa montez o camera pentru marsarier, ma gandeam la modelul Pyle PLCM6000. Dar nu stiu unde se monteaza, risc sa pierd garantia la masina? Daca se pune in bara din spate nu se murdareste si va trebui sa cobor din masina sa o curat (in cazul asta n-as mai avea nevoie de camera)? A mai testat cineva acest sistem, e eficient sau merita banii? Plus ca ma gandesc ca riscul de a-mi gasi masina sparta creste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o intrebare...sia schimbat careva schimbatoru de viteze ma refer la maciuaca din varf de care apuci....am cumparat o astfel de maciuca dar nsuh cum sal schimb..imi spuneti va rog cum se desface vechea maciuca ca mie frica sa no rup?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hy all !! :salut:

Nu stie cineva cum trebuie desfacut pragu ala de interior, in care sunt tarse firele?? As vrea sa pun un amplif & sub in portbagaj si trebuie desfacut pragu sa trag firele de alimentare si semnal in el. Am incercat sa trag sa sucesc dar nu am rezolvat nimic. Ms pt raspunsuri

Modificat de wanted_rr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@radu87:

Da, l-am schimbat eu, dar din pacate nu am reusit sa scot frumos vechea maciulie, a trebuit sa o tai :icon_cool:

Incearca la un service SEAT, ar trebui sa stie sa o scoata frumos.

Modificat de DRE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@wanted_rr:

Se desface intai ornamentul de stalp fata (sub torpedo), apoi se desface si plasticul de pe stalpul cu centura.

Eu pe acolo am adus cablurile, pe partea pasagerului fiindca e mai mult loc de trecere in masina de la motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine e interesat, mi-am schimbat stergatorul pe spate, din clasic in aerotwin(Type R). Partea interesanta e alta, stergatorul clasic ale lama de 340mm, iar aerotwin-ul de 380mm, ma gandeam ca o sa-mi atinga in partea de sus la eleron, dar merge fara probleme.

Cine doreste sa schimbe stergatorul cu unul aerotwin sa ia cu incredere unul de 15"(380mm) (am dat 12ron pe aerotwin de la TypeR)

Sa nu cumparati dimensiuni mai mari ca nu se potrivesc. maxim 380mm

dsc005931ry1.th.jpg dsc00591gu5.th.jpg dsc00592js8.th.jpg

Sa auzim numai de bine

Modificat de SAMSON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si cum merge noul stergator?ca io am pb cui el atata scartaie ca ma scoate din sarite si as vrea sal schimb cu unu mai bun...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stergatorul se monteza foarte usor si este adaptat pentru tipul vechi de brat(se vede si pe desenul de pe cutie), iar de sters, sterge excelent. Nu scartaie, nu baraie, nu lasa zone nesterse(am scapat de stres :vinemosul: ). Suprafata pe care o sterge e putin mai mare acum, diferenta de lungime dintre cele doua fiind de 4cm

Am mai atasat 2 poze cu diferenta dintre stergatoare si zona maxima pe care o atinge stergatorul

dsc00600kr5.th.jpg dsc00601lc6.th.jpg

Modificat de SAMSON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toata lumea face acum stergatoare aero twin... la Ibiza 2006 nu merg stergatoare de genu decat la Ibizele mai vechi mai vechi. Firele de audio se trag teoretic separat fata de alimentare. Adica unele pe stanga altele pe dreapta. Pentru a scoate maciulia de schimbator exista un SDV special.

Modificat de SORAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de lamurire pentru ca eu deja cautam, bine ca nu am gasit :) (oricum nu era asa mare paguba)

Modificat de Aries
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si fara aparatu al special nu exista alta calea mai usoara( de exmplu des surubat) de a scoate maciulia aia...ma duc pana la service imi da maciulai jos si noua maciulie sa nu se potriveasca....pfiui si as fi vrut sa fie mai usor sa-mi pot pune eu singur prostia aia de maciulkie..pfiui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca cei de la metrotehnica au adus deja noul bodykit de care se discuta acum cateva luni. Adica ala aerodinamic. Mai jos gasiti fisierul cu preturile pt fiecare componenta.

Oferta Bodykit Ibiza

Modificat de Cristi.B
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin in ajutorul lui Cristi.B cu inca 2 poze gasite pe alte forumuri.

Bodykit-uri sunt destule, unele produse de firme, altele probabil unicat. Pretul si modul de achizitionare consider ca sunt o problema.

158146527102007341ul3.th.jpg 158151027102007350sf4.th.jpg

Si inca un accesoriu interesant pt volan, gasit tot pe forum-uri din strainatate

frycupraoa2.th.jpg

Modificat de SAMSON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!