Jump to content

Vopsire jante


fuscobal
 Share

Postare recomandată

Multumesc.. sa stii ca nu e mare lucru , ai nevoie de f multa rabdare si un spate pregatit pt dureri :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Clodius

    17

  • MOTANUL

    12

  • MariusMKV

    6

  • fx_

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

mihai_urotiorc

Au iesit super... foarte buna treaba ai facut...sa pui o poza cu masina cu jentiile montate sa o vedem in toata splendoarea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti apreciez efortul.Felicitari!Trebuie multa munca,dar la final esti pe deplin multumit.Cu siguranta si eu ma voi apuca de-ale mele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pt aprecieri. Sa stiti ca munca este destula mai ales ca le`am facut pt mine si mi`am dat tot interesul.

PS: sa nu folositi lac la spray sau vopsea daca nu au toate aceeasi baza. se umfla toata vopseaua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si c`am asa arata dupa inca 5 - 6 straturi de lac ( nici nu mai stiu cat am dat in total dar cu cat mai mult cu atat mai bine )

Am aflat ceva si pot spune ca am avut noroc.. dupa vopsire se lasa pana se usuca putin vopseaua si apoi se da lacul cu pauze mici intre straturi. daca se lasa dupa o zi pe alta cica se infloreste cu toate ca la mine nu s`a intamplat...

foto0512b.th.jpg

foto0511t.th.jpg

foto0513s.th.jpg

PS: scuze pt papuci :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Sergiu Badic

Am gasit ceva interesant si cred ca va ajuta. Nu am stat sa citesc toate paginile sa vad daca s-a mai vorbit,dar am descoperit unde se pot reconditiona si personaliza jante. Este principala lor activitate si se descurca foarte bine. Au si site.... www.jantavopsita.ro .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit ceva interesant si cred ca va ajuta. Nu am stat sa citesc toate paginile sa vad daca s-a mai vorbit,dar am descoperit unde se pot reconditiona si personaliza jante. Este principala lor activitate si se descurca foarte bine. Au si site.... www.jantavopsita.ro .

@Sergiu Badic nu cumva este firma ta iar tu faci reclama unde nu ar trebui ?! Exista locuri speciale pt asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sincer eu ma ocup cu asta si vroiam sa va spun ceva fara tenta de reclama

Acest tip de reconditionare e super ok insa are niste probleme

1 janta se incarca neuniform (slefuirea cu bormasina si smilgher nu e uniforma)

2 chitul nu are aceeasi densitate ca aliajul si iara apar probleme la echilibrare

3 janta ia considerabil in greutate pana la 2 kg

Timp de lucru imens si avantajul e ca arata ff bine nu stiu cat timp pentru ca nu e treaba mea

Producatorii de jante recomanda ori indepartare vopsea cu acizi dar in romania nu prea exista baii de acizi

sau sablare fina si o vopsire cu maxim 10 microni uniforma

Pentru mai multe detalii e plin google-ul +ca se pot da mailuri la firme producatoare de jante care iti dau toate procedurile de reconditionare

Mai nou vopselurile poliesterice de care toti fugeau ca sunt casante au devenit ff rezistente la socuri si rezistenta in timp life Dezavantajul este ca nu poti face o janta in multe culori

Am scris toate astea pentru ca e bine sa stii de la inceput avantajele si dezavanatajele fiecarei operatii

By the way am vazut si eu jante facute de cei de la jantavopsita arat ff bine nu stiu cat tin si cat costa dar ca imagine erau ff ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
razvan_30oct

NU STIE NIMENI PRIN CONSTANTA UN ATELIER DE SABLAT SI VOPSIT JANTELE ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut am zgariat o janta si merge reparata modelu din poza.as avea placerea sa imi dati si mie un mail pe bibicu_valy@yahoo.com cu raspunsul daca merge facuta

post-32415-1281775205_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai zici ca janta merge reparata si apoi intrebi daca merge facuta? :D Poate e o idee mai buna sa pui poza cu janta afectata sa-si dea baietii care se ocupa cu parerea. Nu? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut

in valcea s-a deschis un service unde se indreapta jantele profesional, sponsorizat de catre nurvil vw si audi - gama tuning.

se ofera si garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pt cei interesati de reconditionare jante auto sa stiti k am de gand k peste cateva luni in Brasov sa deschid un atelier ce executa servicii de sablare si vopsitorie in camp electrostatic jante la preturi incepand cu 40 ron sablatul si 40 ron vopsitul.Pt cei ce au intebari sau sunt interesati lasati-mi un e-mail pe hruby_bv@yahoo.com.

Iar pt alte comentarii putem discuta si pe blogul meu care l-am deschis special.Aici puteti posta cam ce culori v-ar interesa etc http://reconditionarejantebrasov.blogspot.com/

In momentul cand am deschis oficial atelierul am sa vin sa postez absolut toate detalile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare...vad ca nu s a mai discutat de mult timp pe aici...ma intereseaza si pe mine sa mi schimb culoarea la jante.Stie cineva unde as putea sa fac treaba asta in Cluj???

Ms !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu gasesti in cluj, trimite-le la colegul din bucuresti (are anunt in aria dedicata).

eu am apelat la el si am fost multumit.

transportul te costa aprox 100 lei prin curier sau daca ai vreun sofer amabil iesi mai ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!