Jump to content

Sisteme audio si de navigatie (Touareg 7L)


skinny
 Share

Postare recomandată

intraea AUX ii in cotiera la cele cu rns2 din dotare, daca nu ai montat aux trebuie sa iti cumperi un cablu aux pt dispozitivul tau

si gasesti mai multe cum sa iti montezi aux pe urm link: http://www.tm-techmark.com/touareg/audioonlyinstall.htm

sper sa iti fie de folos

post-27400-0-55728600-1300090409_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate n-am gasit nicio intrare in cotiera. Pe site-ul respectiv vad ca scoate firul pentru aux prin locul unde eu am butonul pentru senzorii de parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut si eu pe site, dar poti sa iti tragi tu fire pana in cotieara sau pana in torpedou,(asta daca ai chef sa iti demontezi un pic masina :blah: ) sau poti sa mergi in reprezentanta sa iti monteze aux dar nu iti recomand ca te storc de bani...

cel mai usor ar fi sa scoti firul ca si in poza (daca ai senz de parc, at langa el, daca nu ai incalzire in scaune...) daca ai at trebuie sa il duci ori in bord ori in torpedou... ramane la alegerea ta...

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Calin GHEORGHE

Cauta pe Pirate bay sau pe Czone. Au hartile din 2010 ( si Est si vest ) . La Porsche e approx. 350 lei /buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te referi la harti pt RNS2? eu am tot cautat pe net dar nu am reusit sa gasesc niciodata. cel putin harta cu Romania cica nici n-ar exista...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Asta e cumva "cutiuta" pt Ipod? Si eu tot un radio+cd Delta am si vroiam sa o comand. Daca nu o montez la reprezentanta se intampla ceva cu garantia? Masina este inca in garantie

http://cgi.ebay.co.uk/VW-PASSAT-GOLF-MK5-TOUAREG-POLO-IPOD-INTERFACE-ADAPTOR-/290376319480?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item439bc701f8#ht_1709wt_905

Modificat de xizor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu tot nu am gasit iesirea pt aux la RNS2 pe model 2005. spunea cineva ca trebuie sa fie in cotiera, dar m-am uitat f bine si sigur nu e. are careva idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

chiar nu ne poate ajuta nimeni cu niste harti pt RNS2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

afli raspunsul in postarea 82 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am sunat la porsche si au spus ca nu au RO si nici nu cred ca au avut vreodata ( raspuns tipic RO). oricum din cate stiu DVD nu e compatibil,deci raspunsul nu e corect..acum tot caut pe net ceva europa dar nu gasesc pe niciun hub.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca totusi gasesti ceva, te rog anunta-ne si pe noi. mai suntem aici interesati...dar fara sperante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

harti cu ro pt rns2,niciodata.poate doar cu un i go limousine(nav n go),conectat prin interfata av la rns.brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu caut si europa dar nimic..vreau sa plec in franta in vara asta. problema e ca nu stiu cum sa conectez un navi portabil la rns. ar fi trebuit sa aiba o iesire prin cotiera..dar nu are..si daca trag fir din spatele rns pe unde il scot? toate iesirile din bord sunt ocupate cu diferite optiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am un RNS 510 pe care vreau sa-l pun in locul RNS2 in touareg 2005 si am cateva nelamuriri asta dupa ce am rasfoit forumurile:

1.Dintre cei ce au mai montat, cum ati rezolvat problema consumului suplimentar al bateriei si anume a CAN gateway version (eu cred ca am 1.6 si trebuie 2.0).

2.Cum aflu daca am sigur 1.6, unde e modulul de can cu pricina localizat pentru un swap cu unul sa stie 2.0 eventual, eu nu l-am gasit nici in elsa nici pe nicaieri, la scanare cu vcds nu imi apare HW...

3.Ca alternativa mai putin sanatoasa, isi face treaba acel adaptor 1.6 to 2.0 cu tot cu VIM (kufatec, conexx etc)?

4.RNS-ul este hw:74 sw:0522 , 7L6 035 680 , merge pe can 1.6 integrat totusi (pentru ca e ver. mai veche)?

5.Ce update/versiune de harti recomandati in cazul acestei versiuni hardware pe care o am eu?

La golf e simplu, la touareg canci...lipsa info vizavi de integrarea can ma omoara, ma intereseaza f. mult sa evit battery drain vestit.

Va rog sa ma ajutati cu orice info ajutatoare, recomandari, etc.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uhmm...si eu am vrut anul trecut sa pun un RNS510 pe masina...am fost l-am luat de la om si l-am rugat sa-l testam, a dat jos rns2-ul am montat rns510 si totul mergea bine (mergau filmele,naviul mergea etc) dar nu mergea sunetul, deloc, asa am aflat ca aveam nevoie de un adaptor de la 1.6 la 2.0, merge perfect adaptorul kufatech (din cate am citit de pe internet) dar unele comenzi de pe volan nu functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multam fain pt info, deci sa inteleg ca o sa apelez totusi la acel adaptor can. ciudat cu sunetul insa, ar fi trebuit sa se auda ceva totusi kiar daca nu la puterea nominala a rns-ului...stie cineva daca cu o anumita versiune de soft in unitate aceasta va fi totusi compatibila cu can 1.6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca "o gasesti" doar daca ai buton de AUX pe consola audio(radio-CD).

Nici eu nu am nimic in cotiera si as fi interesat de o mufa de ipod/iphone.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am toate butoanele posibile :)

INFO, RADIO, CD, TELE, AUX, NAVI, MAP, ESC.

"toate iesirile aux sa vina la mine" :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci ramane sa mai consulti manualul, ca vad ca alt feedback nu apare pe topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

confirm dupa lungi chinuri ca pe versiunea de soft 0522 pe RNS 510 merge V 7.1 de harti fara nicio pb. Astept sa o montez sa vad ce-i de facut cu versiunea de can 1.6 - sa nu ma trezesc fara baterie. Momentan caut adaptor cat mai ok cu tot cu tv-free, daca stiti ceva din RO nu de pe-afara as fi recunoscator. De inlocuit can gateway la Touareg nu merge pt ca e incorporat in instrument cluster...sa schimb bordul oare? :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Saltuare. Recent am schimbat navigatia la masina si am facut un upgrade la RND510 - varianta cu LED display, pana acuma sunt super multumit, merge fara probleme. O singura problema ma deranjeaza, nu stiu ce sa mai fac sa merga video in motion. Am incercat combinatie de tasta magica, care cica ar trebuie sa merga pt varainta mea, dar nimica. Am apelat la cineva care avea un CD cu soft dar din pacate fara succes. Are cineva ceva idee ce sa mai incerc ?

Modificat de C_Zeno
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

cine ma poate ajuta cu informatii pentru o navigatie la un touareg

este masina unui prieten si a cumparat-o fara cd, la reprezentanta i-au cerut 1600ron pe cd.

are cineva softul de deblocat si softul de navigatie,eventual niste instructiuni,

are pe masina MFD2

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Pentru cd de navi cauta pe 4tuning ca erau mai multi baieti care faceau pentru ff multe modele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Incarca sa vb cu marius_nij pe yahoo, are harti de 2011 pe CD / DVd etc.

Romania nu este inclusa si nici nu cred ca vor mai fi...

La ce soft de deblocare te referi ? Nu are codul si este blocata unitatea?

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Noh, am rezolvat pana la urma. Problema era CD cu soft, nu era bine scris sau asaceva. Am facut rost de altul, a mai dat ceva eroari a rebutat in timpul instalarii dar a facut pana la urma upgrade cu succes si acuma totul merge ok.

Daca aveti probleme simlare pot sa va dau un contact.

Spor.

Modificat de C_Zeno
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!