Jump to content

Sisteme audio si de navigatie (Touareg 7L)


skinny
 Share

Postare recomandată

Si-a pus cineva RNS 510 pe Touareg?Eu am un Touareg fabricat in 2006 model 2007 da' nu facelift...am inteles ca iti trebuie CAN BUS 2.0...cum aflu daca am CAN BUS 2.0?!Ma mai intereseaza daca comenzile de pe volan mai functioneaza, daca iti afiseaza ceva pe ecranul de la bord (navigatie, radio, CD).Si o intrebare care nu are treaba cu navigatia...astea fabricate in US nu se pot diagnostica cu VAG-COM?am putut sa modifc radio sa-l trec pe Europa sa ma uit pe la motor...merg multe functii...dar lista acea mare unde iti spune toate erorile nu mi-a mers...mi-a dat o erore ceva cu interfata (interface not suported parca...nu mai stiu)...

Modificat de Wayne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti sa ma indrumati si pe mine de unde as putea achizitiona o navigatie RNS 510 pt masina din profil?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercati aici 0722 453 450 Bucuresti.

Mie mi-au montat separat navigatia dar exista si varianta sa-mi monteze de la ei un RNS510.

post-15613-1226303823_thumb.jpg

post-15613-1226303838_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, VVV!

Inteleg ca pe RNS500 (fara ecran touch) ti-au montat un emulator de igo?

Sunt interesat de asta, poti sa-mi dai mai multe detalii, eventual pm ca sa nu se considere reclama: pret, cum functioneaza, daca il poti actualiza, etc.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, RNS500 am.Spuneam mai sus(nu foarte clar) ca mi-am montat navigatia separat pentru cine e interesat, dar la momentul respectiv aveau in oferta si RNS510.

Nu-mi dau seama daca am ales solutia optima, dar atunci nu vroiam sa schimb aparatul original al masinii si am mers pe navigatie/DVD/TV tuner separat.Ce a iesit se vede in poze.

@NON-STOP da ai inteles bine, dar nu stiu daca e igo sau altceva nu ma pricep.

Functioneaza numai prin telecomanda, mie mi se pare destul de practica(probabil ca nu am vz. cum e cu touch screen), nu stiu daca se poate actualiza si nici pret nu am idee, cel mai bine iei legatura cu ei, ai nr. mai sus.

post-15613-1226337248_thumb.jpg

post-15613-1226337258_thumb.jpg

post-15613-1226337270_thumb.jpg

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti garantez eu ca RNS510 face toti banii si nu stiu dar am impresia ca e compatibil 100% cu a ta...eu sunt in cautari vreau sa aflu daca merge pe a mea fara prea multe modificari.Am inteles astazi ca ar exista un DVD cu harta Romaniei pentru sistemul care il am eu RNS2 DVD.O sa postez cand am raspunsul...

Modificat de Wayne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lui VVV i-au montat un dispozitiv auxiliar care se numeste gps box si care se poate gasi de la 1000 roni pana la 3000 de roni.

Are Windows Ce 4.x , procesor Samsung 400Mhz, receptor GPS incorporat Sirf III, accepta si IGO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@VVV: cat te-a costat totul ?

@Wayne: putine sanse .. am tot "auzit" si eu dar numai vorbe .. sunt 99,9% sigur ca nu exista dvd de navigatie cu europa de EST pt RNS 500 .. dar daca aflii, anunta-ne si pe noi

@croco: gps box .. ok .. si filmele cine i le "baga" ?

.. am si eu RNS 500 si caut solutii cat mai ieftine pt navigatie .. dar daca vorbim de peste 10000 ron mai bine imi iau RNS 510 sau .. mai vazusem eu ceva ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu sigur.Omul a zis ca mi-l aduce in cateva zile...original.Ramane de vazut acum...poate a aparut ceva nou....cu toate ca nici mie nu imi vine sa cred.Daca nu...sper sa pot sa trec spre RNS510 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@VVV: cat te-a costat totul ?

.. am si eu RNS 500 si caut solutii cat mai ieftine pt navigatie .. dar daca vorbim de peste 10000 ron mai bine imi iau RNS 510 sau .. mai vazusem eu ceva ..

O sa caut factura si iti spun exact pe fiecare componenta in parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GVN 53 GARMIN BLACK BOX 19mil+tva

TV tuner-ul+antena Alpine 16mil+tva

DVD+interfata multimedia 15mil+tva

Interfata video 10mil+tva

Manopera 8mil+tva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica 2100 EURO cu totul ... pai scuza-ma .. exact de banii astia imi iau RNS 510 :|

of of of ... da .. pai .. revin cu un link ca aveam ceva dar nu dau de el acum .. o alternativa la rns 510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare! Am si eu un Touareg R5 fabricat in 2008 si acum am cam 2700km. Masina nu a fost cumparata de mine pentru ca eu optam pentru mai multe optiuni, ca de exemplu navigatia... Pot sa imi pun sistem de navigatie? M-ar interesa RNS510 . Daca tot dau un ban sa fie ceva klumea. Imi puteti spune si mie unde sa merg si cam cat m-ar costa???

Va Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PENTRU CINE DORESTE HARTA ROMANIEI PENTRU NAVIGATIE RNS 510...0723.275.441 SAU VISI_IONUT@YAHOO.COM!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am achizitionat de curand un Touareg cu navigatie RNS2 cu CD , dar l-am primit fara CD .Stie cineva de unde as putea procura unul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Am un vw passat b6 din 2006 pe care am sistemul de navigatie rns mfd2 cu cd. Am deocamdata un cd numai cu germania si ma intereseaza daca are cineva cd-uri cu Ungaria si Austria? si eventual si alte tari din europa. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

http://navigation.teleatlas.com/en

...acopera toata gama de aparate Blaupunkt montate pe VW/Audi (+multe altele), ultimele actualizari sfarsit 2008, pana la HU.

Am discutat cu un reprezentant al lor care mi-a spus foarte deschis ca deocamdata RO, BG, MD si altele asemenea nu prezinta interes pentru ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci eu pina la urma am montat un kenwood DNX5220BT. e f misto. are tot ce-i trebuie. O chesti super mi se pare ca poti imparti sunetul pe zone in masina. de ex eu pot asculta muzica in fata si pot sa folosesc navigatia, iar in spate fimea poate sa auda sunetul de pe dvd-ul cu desene animate (am montat si un LCD). are harta romaniei f detaliata (90%). sunetul e super. eu sunt f multumit.

post-17356-1235071559_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari. Si eu am montat unul identic in masina prietenei mele. Face toti banii. Dar asa stii ca intre timp a aparut si DVD-ul pt. RNS-E. Si eu am aflat dupa aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu niste intrebari...am sistemul vechi de navigatie si ma gandeam sa il schimb cu cel nou (touch screen) totusi mi se pare inca destul de scump. Kenwood'ul cat costa? are si dvd player ; TV ; hard disk? mai merge display'ul de pe bord? comenzile de pe volan? si daca mai afiseaza melodiile. Si nu in ultimul rand de unde il pot achizitiona. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kenwood-ul costa in jur de 50 de milioane, are ecran cu touchscreen, navigatie (Garmin), DVD player, tuner RADIO, intrare ipod, tuner TV optional (atentie, trebuie tuner TV original Kenwood deoarece numai asa poate fi controlat din interfata unitatii-ului). Nu are hard-disk, dar are intrare USB unde poti conecta un hard-disk cu filme/muzica, sau un stick. Nu mai merge display-ul din bord pt. ca practic unitatea ta 2DIN din bord va fi inlocuita cu aceasta unitate Kenwood, care, dupa cum am afirmat deja, are display propriu, cu touchscreen. Comenzile de pe volan merg pe A4; pe A8 un coleg de pe forum a avut o problema si n-a reusit inca sa-si "lege" comenzile de pe volan la Kenwood; pe Touareg nu stiu daca merg, trebuie intrebat.

Melodiile evident le afiseaza, dar pe propriul sau ecran, nu pe ecranul dintre ceasurile de pe bord. Pentru asta iti trebuie o interfata speciala, eu pe A4 am optat doar pt. interfata de comenzi volan, nu si pt. interfata pt. ecranul dintre ceasuri.

Ai aici o lista de preturi si magazine pt. aceasta unitate Kenwood.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!