Jump to content

Sisteme audio si de navigatie (Touareg 7L)


skinny
 Share

Postare recomandată

multumesc pt informatii silkworm. pana la urma cred ca o sa imi iau rns510 am gasit la 1600 E cu cu antenta gps harti si montaj garantie un an...si asa o sa imi mearga perfect toate comenziile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stie cineva un CD pentru navigatia RNS2 de pe Touareg 2004 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista cd cu romania pt modelul respectiv. Se poate pune o interfata. VVV parca a scris ceva despre ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu vreau Romania ! Doar West - Europe , sau ce a pus fabrica pe CD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta pe okazii.ro normal ar trebuii sa gaesti. dar este destul de vechi dupa cate stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

As vrea sa stiu daca se poate monta navigatie mare in loc de cd player. Are cabluri trase?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adilucaciu1976

se poate monta navigatie mare, cablajele sunt facute, doar banii pt. un RNS 510 sa-i ai (adica aprox. 1500 euro) :( !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna , am un Touareg , achizitionat din Romania din decembrie 2007 (nou). Am si eu o intrebare , vreau sa inlocuiesc sistemul Radio-Cd cu un sistem de Navigatie tot de touareg , dar primul model de navi. Pot sa il inlocuiesc fara sa pierd garantia sau alte probleme ? se potriveste ? este compatibil ?

Va multumesc . Astept un raspuns .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut da se potriveste numai ca nu o sa iti mearga display-ul dintre ceasuri (deoarece nu ai luat-o cu navigatie din fabrica) daca vrei sa iti pastrezi garantia trebuie sa mergi la ei. Parerea mea este sa astepti sa iti iasa din garantie daca este din 2007 si sa iti iei rns 510 (1400 euro cu tot cu harti) merita mi-am pus eu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

De unde pot cumpara si eu un DVD cu Harta Europei + Romania

in limba romana .

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cum as putea sa imi pun un Ipod si sa-l cuplez la mufele din cotiera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut.

Am si eu un Touareg V6 3000 din 2007 si as vrea sa-i pun o navigatie RNS(aia cu Hdd).

Stie cineva daca se poate?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cu siguranta se poate monta. Ai grija ca exista si modele copie dupa cea originala. Sunt cativa pe aici pe forum la anunturi ce vand modelul original. Chiar si ei pot asigura montajul. Daca o sa-ti ceara bani si pe harti nu plati ca poti gasi ISO cu ultima varianta pe net. Hartile le incarci in HDD si nu ai nevoie sa ti DVDul in unitate.

De pe HDD / SD poti asculta muzica. Pentru video de pe acestea trebuie sa faci ceva modificari (inclusiv activare TV-free )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut exact aceeasi masina o am si eu. Aveam sistemul vechi de navi iar de ceva timp am rns 510 tot asa cum a spus si voinea. Hartile pe hdd iti citeste si dvd-uri tv-ul este separtat si costa ceva..... Eu i-am pus si interfata pt a merge si in mers dvd-ul. Ti-l recomand pe cristi_geo il gasesti la anunturi. Este super ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Multumesc celor care m-au ajutat si rog moderatorii sa inchida topicul.

Cu stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

deci ai reusit sati monteti ce vroiai? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare!

Are cineva idee, pe un touareg din decembrie 2007 ( e facelift), cu radio CD standard (atasez poza).. exista pe undeva un line-in sau se poate monta media IN?

are un singur CD, nu citeste MP3..si vroiam sa poata reda muzica si din alte surse.

post-36245-1250767734_thumb.jpg

post-36245-1250767758_thumb.jpg

Modificat de rombu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un Touareg ca si in poza ce tip de navi are ? (modelul). A gasit cineva pe torente dvd de navigatie pentru acest model ? Trebuie sa existe.

Ziceti-mi ce model este si cum sa caut pe torente.

92135278.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este RNFD2 sau RNS2 si nu, se pare ca nu exista harta pt romania...

Modificat de msclemike
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da.. din pacate nu exista romania... este primul sistem de navigatie nu ai ce sa ii faci decat sa il schmbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Of :( ce ma dezamagiti ! Asta e ! Dar macar pentru alte tari are cineva un link de pe torente ?! Sau ce sa caut mai exact ? Presupun ca are de la Ungaria incolo - macar atat....

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Of :)) ce ma dezamagiti ! Asta e ! Dar macar pentru alte tari are cineva un link de pe torente ?! Sau ce sa caut mai exact ? Presupun ca are de la Ungaria incolo - macar atat....

Multumesc.

Eu am harta pe CD a Germaniei si e bine pusa la punct si merge impecabil...pt Ungaria ai nevoie de harta...probabil se gaseste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Dragi forumisti , stie cineva ceva despre acest produs : NAVI TOUAREG 2009 B , de la Bluexenon ?

Ce puncte slabe / argumente CONTRA are? A achizitionat cineva asa ceva?

As vrea sa vad niste opinii/pareri despre el intrucat ma gandesc sa achizitionez si sa mi se monteze asa ceva cat de curand...

Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi forumisti , stie cineva ceva despre acest produs : NAVI TOUAREG 2009 B , de la Bluexenon ?

Ce puncte slabe / argumente CONTRA are? A achizitionat cineva asa ceva?

Pare o chinezarie...

Punctul tare este ca poti sa pui IGO 8 3D pe el.

Iti recomand sa te uiti si la urmatoarele modele de la Pioneer (dedicate 2DIN pentru VW Touareg Facelift):

http://www.pioneer.eu/eur/products/car_acc...2008/index.html

Le gasesti si in Romania la diversi furnizori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru referinta , Diesel!

Din cate am inteles , respectiva "chinezarie" functioneaza ok din punct de vedere tehnic , singura POTENTIALA problema (foarte mare de altfel) fiind legata de firma furnizoare in sine.

Am aici cateva pareri ale unor persoane care au avut experiente extrem de neplacute cu ei, dar si persoane care ii vorbesc de bine...de aici si confuzia mea : LINK

Imi cer scuze daca am incalcat vreo regula a postarii pe acest forum, dand acest link! Il voi sterge imediat sau rog sa fie sters de moderatori daca incalca vreuna din regulile de postare!

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!