Jump to content

Sisteme audio si de navigatie (Touareg 7L)


skinny
 Share

Postare recomandată

Va deranjez si eu cu o nedumerire. :blush:

Am un Touareg din 2006 cu sistem de navigatie RNS2 DVD. Se pot viziona videoclipuri cu muzica de pe CD sau DVD pe ecranul navigatiei ? Daca este posibil, ce format trebuie sa aiba  videoclipurile (.avi, .mpg, .mp4 etc.) ?

Atasez si o poza cu modelul exact de navigatie (nu are acel buton "TELE").

Multumesc!:beer:

 

 

424.jpg

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 31.10.2019 at 0:08, Deadly a scris:

Va deranjez si eu cu o nedumerire. :blush:

Am un Touareg din 2006 cu sistem de navigatie RNS2 DVD. Se pot viziona videoclipuri cu muzica de pe CD sau DVD pe ecranul navigatiei ? Daca este posibil, ce format trebuie sa aiba  videoclipurile (.avi, .mpg, .mp4 etc.) ?

Atasez si o poza cu modelul exact de navigatie (nu are acel buton "TELE").

Multumesc!:beer:

 

 

424.jpg

La mine merg cd-URI DVD , File.avi rezoluție sub 640x... scrie cu Nero express.. 
cei drept la mine e RNS 510.. nu stiu la al tău... bafta

Modificat de Koocky2oo5
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Bună seara! A mai întâlnit cineva problema asta, am un toareg din 2015 motor 3.0 262 cp, conectez telefonul prin Bluetooth dar nu canta și nici volumul nu îl pot da mai tare sau mai încet rămâne blocat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cum il deblochezi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu da quote la postul anterior , este impotriva regulamentului !

 

Nu știu asta am întrebat și eu ce este de făcut pentru ca rămâne pe please wait.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Si daca nu te conectezi cu telefonul,  totul merge ok?

Ce unitate ai pe masina ...850 sau 550?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu da quote la postul anterior , este impotriva regulamentului !

 

Nu știu ce unitate am o sa ma uit problema este ca nici radio nu merge și nici volumul sa dau mai tare sau mai încet... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Pune o poza....sa vad ecranul. Daca e cel cu buton pe mijloc si navigatie, este rns 850.

Unitatea 5F este cea din torpedou, in acest caz. Trebuie diagnosticata corect si reparata, dupa caz....software sau hardware 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge sa le încarc lasă.mi un nr de telefon și ți.le trimit pe watshap

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare, am o intrebare legata de modulul de telefon la un toaureg 2008(7l facelift) care are o navigatie RNS2(7L6 035 186 G) cu modulul de telefon (3C0 035 729 F ). Momentan, ma pot conecta cu telefonul la bluetooth pentru ca am un adaptor in suport original de telefon, dar nu am nicio informatie vizuala nicaieri. As vrea sa fac un upgrade la un modul premium de telefonie sa imi apara in meniul din bord(ceasurile color 7L6 920 885 J ) categorie de PHONE, sa pot face apeluri, sa vad cine suna si streaming audio pe bluetooth de pe un iPhone. 
 

Am 2 variante de module:

 

7P6035730J
7P6035730H

 

Sunt bune pentru ce am eu nevoie?

Daca as monta un RNS510 as mai avea nevoie de modulul respectiv?  
 

multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

7P6 sunt pentru platforma urmatoare. Nu am incercat sa il montez pe 7L pana acum, doar pe 7P. Deci nu-ti pot confirma daca afiseaza pe ceasurile tale...dar cred ca nu.

Da, daca montezi RNS 510, tot ai nevoie de modul bluetooth. Acesta nu are modul integrat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg. Merci! Vazusem la un moment dat un touareg, aceeasi generatie, cu aceeasi navigatie care avea meniul in ceasuri, dar nicio idee ce fel de modul avea…

 

Mai astept sa vad, daca a pus cineva sa sau poate incerc eu intre timp daca gasesc unul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Au....RNS510...dar modul de telefon cu 3C0 035 729 ... nu cu 7P6... eu nu am incercat sa pun pe modelul vechi de touareg 7L.... modul de 7P si sa vad daca afiseaza intre ceasuri.  Ma indoiesc...dar poti incerca. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vreo revizie de la 3c0 care sa arate pe ceasuri informatii si sa poata face streaming audio pe BT? Nu tin neaparat sa montez unul 7p6… doar unul care sa ma ajute pentru ce am nevoie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, o întrebare am dacă puteți sa ma ajutați... Am un rns 510 pe un passat cc din 2011,daca ii iau camera marșarier flip o pot conecta direct la el..... sau mai trebuie vreun modul ceva, ms frumos 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Modul, cablaj, codare....daca vb de camera originala highline 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina are statie sub scaun sofer,daca ii pun alta navigatie aftermarket nu sunt probleme?adica se impaca bine cu statia,a, vazut ca difuzoarele sunt pe 2ohm,ms frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare . Am o mica problema cu un touareg 2008 / 3.0d / am avut probleme cu apa la picioare din cauza scurgerilor înfundate de la trapa, am rezolvat problema dar au apărut probleme pe cablaje , jos stg la sofer am găsit 2 fire corodate, am refăcut, problema cu abs / cutie rezolvate , în schimb, nu mai funcționează keyless entry , eroare pe toate cele 4 antene , radio merge / navigatia dar nu am am imagine, se aude , ia comenzile , display e dark . Care sa fie cauza ? :((  Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La radio - unitate defecta,  trebuie demontat, pt a constata defectul.

Manere....inlocuite, daca modulul e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!