Jump to content

Vw Golf Mkiv 1.9tdi


Ice_2k

Postare recomandată

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    108

  • Bogdan_wrc

    19

  • Marian

    11

  • claus_golf4

    8

Top Posters In This Topic

Uite-le aici, mai pe la inceputul topicului :)

Ultima aditie... plafoniera Passat W8 :)

191ot.th.jpg 207xz.th.jpg dsc005423we.th.jpg dsc005468cp.th.jpg

Link către comentariu

nu chiar, trebuie schimbata mufa pentru ca plafoniera veche are un fir in minus, cel prin care vine curent cand aprinzi pozitiile... uite-te in articol ca sunt toate detaliile acolo :rolleyes:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

salut ice... ai idee daca merge plafoniera w8 la g4 cu trapa electrica??

Link către comentariu

fac poze man... o sa le atasez in sectiunea masina mea... la mine... sa nu-ti ocup topicu... frumoasa masina ai... ma repet... iar m-am uitat peste evolutia ei si... esti maniac,man.... fara suparare... tare ideea cu totul original... n-am gasit inele cromate... :P

Link către comentariu

Thanks :P

Ca tot veni vorba, saptamana trecuta i-am pus si in spate boxe, tot originale, bineinteles :P

Link către comentariu
  • Administrator

Sa le ... asculti sanatos ! ;) Inclusiv twetere i-ai pus ? Cati bani toata afacerea ?

PS : Mai exista ceva care sa trebuiasca pus pe masina ta ? :lol: ;) ;)

Link către comentariu

inclusiv tweetere :lol: M-au costat 120RON boxe + tweetere (de-aici de pe forum) noi-noute si 50RON montajul.

P.S. Ar mai merge un motor 1.9TDI de 150CP stock si ar fi my dream car pt moment ;)

Link către comentariu

:)) tare,rau... poi... sa-ti ajute Dumnezeu, man... si sa te bucuri de toate achizitiile, de maniac(in sensul bun al cuvantului)...

Link către comentariu
  • Administrator

Motor 1.9TDI de 150CP stock ? :D Scump doamna , scump . Da' halatu ? :( :)) :(

Sa nu-mi spui ca dupa cel montezi ii faci si chip .:P

Lasand gluma acum , sa dea Domnul sa ai parte de acel motor . :(

LE : La montarea plafonierei W8 ai mai prins-o in tavan cu suruburi ? Ca la mine nu merge . Gaurile de suruburi de la cea originala sunt in alta parte decat la W8 .

Modificat de aryes13
Link către comentariu

e, ziceam si eu asa, n-o sa fac transplant de motor :) Cel mai probabil urmatoarea masina va fi un golf 4 1.9tdi 150 :) bineinteles, si cu chip dup-aia ;)

P.S. Da, mi-a picat la fix plafoniera de W8... cred... nu mai stiu exact, dar nu-mi amintesc sa fi avut vreo problema de nici un fel...

Link către comentariu
  • Administrator
Da, mi-a picat la fix plafoniera de W8... cred... nu mai stiu exact, dar nu-mi amintesc sa fi avut vreo problema de nici un fel...

:) Esti sigur ca ai prins-o si in suruburi sau doar in cleme ? Ca nu-mi vine sa cred ca VAG face ce face Dacia , adica azi un reper , maine acelasi reper dar cu alte caracteristici . :)

Modificat de aryes13
Link către comentariu
inclusiv tweetere :( M-au costat 120RON boxe + tweetere (de-aici de pe forum) noi-noute si 50RON montajul.

P.S. Ar mai merge un motor 1.9TDI de 150CP stock si ar fi my dream car pt moment :(

Salut ice,

Imi chiar place ce faci cu masina! Sper sa ajung si eu la fel in viitorul apropiat.

Ce fel de tip de boxe ti-ai pus? Originale?

Mersi,

Modificat de CosminSideras
Link către comentariu

da..si dupa aia, vrei alt turbo, si alt FMIC, alte injectoare...de parca nu te cunosc...

Link către comentariu
  • Administrator
da..si dupa aia, vrei alt turbo, si alt FMIC, alte injectoare...de parca nu te cunosc...

:D

Ti-e ciuda ca nu-l mai putem ajunge ? ;) ;)

Las' ca vine ea si vremea noastra , si-atunci sa-l vezi pe Yce cum se va uita dupa noi . ;)

Link către comentariu

eu am in plan sa ajung unde si-a propus si el...dar nu cu schimb de motor... asa ca nu e loc de ciuda. mai ale sca tocmai bine, am un model de urmat si un stimulent sa continui add-ons la masina.

Link către comentariu
Ce fel de tip de boxe ti-ai pus? Originale?
Dap, luate de pe o skoda octavia nou-nouta :P

@Bogdan ai in plan sa ajungi la ~190CP? :)

Link către comentariu

scuze de OT: daca imi reusesc planurile, voi atasa turbina si FMIC de ARL. restul..pe parcurs. cred ca as putea urca la ~180.

oricum, nu voi ajunge sa pun atatea cate ai pus tu pe el. dar tin sa iti spun ca ma ambitionezi!

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
  • Administrator
Esti sigur ca ai prins-o si in suruburi sau doar in cleme ?

:(

M-am lamurit pana la urma pe vortex : " The philips screws will not line up with the old screw locations, but the panel has been redesigned so that it is sufficiently held in place with the two metal clips on the side of the panel. " :(

Modificat de aryes13
Link către comentariu
nu mai stiu, sincer....

niste poze :D

dsc02062qg2.th.jpg dsc02068rx0.th.jpg dsc02069yd1.th.jpg

dsc02088wn7.th.jpg dsc02091bt0.th.jpg dsc02097an1.th.jpg

zi-mi si mie te rog de la ce este semnul ala cu balben din poza cu turometrul???

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

Salve

vreau sa te felicit ca totusi ti-ai adaugat o gramada de nebunii pe masina :D

multe dotari de care lumea nu prea stie ca se pot face!

tine-o tot asa!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!