Jump to content

Vw Golf Mkiv 1.9tdi


Ice_2k

Postare recomandată

  • Administrator
zi-mi si mie te rog de la ce este semnul ala cu balben din poza cu turometrul???

Cruise control activat ? :D

Link către comentariu
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    108

  • Bogdan_wrc

    19

  • Marian

    11

  • claus_golf4

    8

Top Posters In This Topic

iaps... asta e... omu e "nationalist"... tricoloru si in bord... deci ice... SUPER POZE la bord... inca o data.... foarte tare masinuta si inelele alea cromate :P

Link către comentariu

Frumoasa transformarea, trebuie sa recunosc ca n-as avea curajul tau. Incerc totusi sa ma inspir. Din pacate nu stau prea bine cu partea financiara, dar ce nu face omu pentru masina lui. ;).

Inelele de la ceasuri si BC sunt ceva ce-mi doresc eu foarte mult dar mi-e frica sa dau jos bordul.

Btw exista un ornament cromat care margineste mansonul schimbatorului. Asa ceva de ce nu i-ai montat ? Se gaseste si ala ? Cat costa si mai ales cum se face prinderea ;) Succes in continuare. Vreau sa zic ca ajung acasa de la servici, mananc ceva si direct la calculator ma duc sa vad ce ti-ai mai modificat la masina. ;)

Link către comentariu
zi-mi si mie te rog de la ce este semnul ala cu balben din poza cu turometrul???

Ti-au raspuns colegii, e cruise control ;) Da' e verde, nu galben, a iesit mai galben un pic in poza :o

Salve

vreau sa te felicit ca totusi ti-ai adaugat o gramada de nebunii pe masina ;)

multe dotari de care lumea nu prea stie ca se pot face!

tine-o tot asa!

Mersi, mersi :o

deci ice... SUPER POZE la bord... inca o data.... foarte tare masinuta si inelele alea cromate ;)

Si mie mi-au placut la nebunie ;) B)

Btw exista un ornament cromat care margineste mansonul schimbatorului. Asa ceva de ce nu i-ai montat ? Se gaseste si ala ?

Nu stiu sa zic... cred ca stiu despre ce vorbesti, dar nu stiu daca exista stock la golf... ma interesez ;)

Link către comentariu

Imi Place FF mult....mai ales...tot bordul...cu toate originale..ma refer la casetofonul original,magazia de cd`uri....tot ii super....le-ai avut asa cand ai cumparat masina sau ti-ai facut rost de ele...nu stii unde as putea gasii si eu...?si....in legatura cu angel eyes`...mi-a spus un prieten ca mi le rezolva cu pus cu tot....la 50 de euro!!!

Bestial ti-ai facuto...imi place FF...mult!!

Link către comentariu
Nu stiu sa zic... cred ca stiu despre ce vorbesti, dar nu stiu daca exista stock la golf... ma interesez ;)

daca te intereseaza am eu asa ceva:)) daca il vrei am vandut schimbatorul vechi da am pastrat rama ;))

Link către comentariu
Imi Place FF mult....mai ales...tot bordul...cu toate originale..ma refer la casetofonul original,magazia de cd`uri....tot ii super....le-ai avut asa cand ai cumparat masina sau ti-ai facut rost de ele...nu stii unde as putea gasii si eu...?si....in legatura cu angel eyes`...mi-a spus un prieten ca mi le rezolva cu pus cu tot....la 50 de euro!!!

Bestial ti-ai facuto...imi place FF...mult!!

Mersi mult :rolleyes: Casetofonul si magazia de cd-uri le-am cumparat eu, initial am avut un alpha :lol: Cat despre angel, nu stiu ce sa zic... daca ai incredere in prietenul tau, pune-ti :lol: Eu am vazut si angel facute f bine si unele facute de-a dreptul jenant, asa ca ar fi bine daca ai putea sa vezi mai intai o alta lucrare facuta de prietenul tau.

daca te intereseaza am eu asa ceva:)) daca il vrei am vandut schimbatorul vechi da am pastrat rama :lol:)

M-ai pus pe ganduri ;) Ai PM ;)

Link către comentariu

:D Da intradevar cam asa...e cu prietenu asta ...ar trebui sa vad...ceva lucrare de a lui....!!!mersi..!!...nu stii de unde as putea procura si eu....caseton original si ...magazia de cd`?....m-ar interesa...as vrea sa imi schimb..stopurile pentru ca is cu galben la semnalizare...nu stiu daca stii.....si as vrea tot normale..numai alea cu 2 dungi negre....!!Mersi oricum!!!

Link către comentariu

mersi mult...!baietii sunt din bucuresti?.....eu sunt din oradea si se pot pune in colet sau.... habar nu am :offtopic: :)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ieri de la Sinaia spre bucuresti, mers pe DN1 cu 100 in afara si 80 in localitati... consum mediu 3.3% :ceuameni:

dsc02164ml1.th.jpg

Link către comentariu

Pai sa stii, mi se aprinsese beculetul de motorina, d-aia am taiat poza de-acolo :banghead: :)

Link către comentariu

dsc02164ml1.th.jpg

80 in localitati... :Driver:... vezi ca iei puncte :somnmare:

Ontopic... superba masina... dar s-ar putea lasa un pic din suspensie... cred ca ar arata mai bine.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
80 in localitati... :)... vezi ca iei puncte :somnmare:

Nu iau ca e toleranta 10km/h :P

Ontopic... superba masina... dar s-ar putea lasa un pic din suspensie... cred ca ar arata mai bine.

S-ar putea lasa... dar nu ma lasa drumurile din Bucuresti :Driver:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa ce saptamana trecuta a primit un parbriz nou (cu parasolar de data asta :D) datorita unei pietre, azi a trecut (cu succes deplin :D) prin chinurile ITP-ului :argue:

Link către comentariu

M-am indragostit de bordul tau Ice . Arata super tare ceasurile cu inelele cromate . Schimba aspectul complet . Nu stii pe unde mai pot gasi inele din astea ???

Imi place tot ce ai facut la ea . Chiar a meritat , arata muuult muuult mai bine cu badourile si manerele vopsite :argue: . Nu stiu daca ai scris despre husa de pe volan de unde ai luato si cat ai dat pe ea. Mi-ar trebui si mie unca ca mi s-a tocit pielea de pe volan :D .

Link către comentariu

Mi-ati stricat surpriza :)

Aseara am montat xenon pe masina, in sfarsit :)

O poza facuta in graba:

dsc02192yq6.th.jpg

P.S. Mai zic "Ii multumesc lui alexrosiu pentru ajutor la montaj" sau a devenit default? :argue:

P.S.2 Am vechile becuri OSRAM CoolBlue de vanzare daca e interesat cineva :wub:

Link către comentariu

Pentru montare inele cromate exista vreun tutorial sau eventual unul de demontat geamul de la bord sau bordul, plz

Link către comentariu

nu exista nici un tutorial, sorry... in principiu trebuie scoasa partea de plastic de deasupra volanului (aia care are si o bucata de "piele" prinsa de ea) dupa care se desfac suruburile care apar dedesubt.. desfaci mufele din spatele bordului, il scoti afara si are niste suruburi, e usor de desfacut. Geamul NU se scoate, inelele se baga prin gaurile de la turometru/vitezometru.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!