Jump to content

Vw Golf Mkiv 1.9tdi


Ice_2k

Postare recomandată

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    108

  • Bogdan_wrc

    19

  • Marian

    11

  • claus_golf4

    8

Top Posters In This Topic

thanks :nono: operatia de instalare propriu-zisa a durat ~10h iar costul total e pe la ~500RON... puteti vedea toate detaliile in articol.

Link către comentariu

sa le stap sanatosi :)

:)) frumoase, utile, dar tot nu se compara cu alea originale :D ;)

vezi sa nu ia "spatele" corpului foc, daca dai la 5 ! :nono:

Link către comentariu

M-ar interesa si pe mine o husa de piele pentru volan arata bine in poze ... e greu de cusut ... exista cineva care o coase pe bani bine? de unde pot face rost?

Link către comentariu
M-ar interesa si pe mine o husa de piele pentru volan arata bine in poze ... e greu de cusut ... exista cineva care o coase pe bani bine? de unde pot face rost?

Citeste aici

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Bandourile au fost dezlipite sau au fost vopsite pe pozitie?

Cred nu ar strica sa pui in calcul si vopsirea oglinzilor. Desi poate ar ramine masina fara contrast... nu stiu.

Link către comentariu
Bandourile au fost dezlipite sau au fost vopsite pe pozitie?

Cred nu ar strica sa pui in calcul si vopsirea oglinzilor. Desi poate ar ramine masina fara contrast... nu stiu.

Oglinzile no way... din acelasi motiv pentru care n-am vopsit si prelungirile... nu vreau sa fie doar o pata argintie :o Bandourile de pe bara au fost scoase, cele de pe usi nu cred (aproape sigur nu)

Very nice Ice ! :o

Thanks :o

Link către comentariu

foarte frumoasa masinutza... imi plac foarte mult inelele cromate si plafoniera in interior... poate majutati si p mine la demontarea bordului... fac cinste... :) vreau neaparat si eu inele dalea... Arata de 9999999...9 ori mai bine cu bandourile vopsite... sa te bucuri de ea...

vopseste-i si prelungirile d la bari man... :D

Link către comentariu

Mersi de aprecieri :P

P.S. Prelungirile nu le vopsesc, am vazut un Golf argintiu cu toate vopsite si nu prea mi-a placut... plus ca prelungirea din fatza e destul de jos si mai atinge cate-o bordura uneori :P si nu vreau sa tot stau prin service s-o revopsesc :P

Link către comentariu

Nope... te inseli, man... :P Am de juma de an prelungirile vopsite... si am mai atins, din cand in cand, cu prelungirea fata, e drept, destul de rar, si nu a sarit deloc vopseaua... :P Eh, acum tine si de gusturi... mie imi place cum vin vopsite... E drept, pe argintiu nu am vazut cum ar veni...

Oricum, felicitari pt bandouri si manere... arata intr-un fel! :P Manerele alea imi fac si mie cu ochiul... :P

Link către comentariu

aceeasi parere k si bogdanS... am prelungirea fata vopsita d 2luni... nam zgariato deloc! io zic k ar arata mult mai bine: ar parea mai joasa! uitate cum am negociat eu spoileru fata:iam "umplut" bandoul fata in zona unde era numarul, si iam vopsit prelungirea, o sa postez poze cu ea stock cu prelungirea neagra... nu stiu... e masina ta, dar eu zic k ar arata mult mai bine cu prelungirile vopsite, exista plast primer(daca nu mansel) sau oricum 1 kestie kre s da p prelungirea aia d plastic si adera vopseaua mult mai bine... oricum e f frumoasa si asa.. abia ast sa n cunoastem in ianuarie, sa vad live inelele alea... sau poate ai timp inainte d ianuarie... la 1 bere :P :P

intrebare pt moderator: ce trebuie sa fac sa nu mai scrie "doar inscris"???

Link către comentariu

tare masina sa o conduci fara incidente, si sa stii k jantele se potrivesc de minune,sunt chiar marfaaa....

Link către comentariu

Parca ma faceti sa regret... nush ce sa zic... am vazut un golf argintiu si nu mi-a placut deloc, arata ciudat... poate erau alea vopsite aiurea, nu stiu.... ma rog, deocamdata ma bucur de manere si bandouri :vaidecapulmeu:

@Alex-Passat thanks :angry:

intrebare pt moderator: ce trebuie sa fac sa nu mai scrie "doar inscris"???
Se modifica automat dupa un nr de posturi.
Link către comentariu

:D super tare. alta masina, ma jur !!

sa inteleg ca a fost si ziua ei, nu numai a ta? :unsure:

dar mai opreste-te cu modificarile, sa te mai ajunga si altii din urma ca ii faci gelosi... :P :P

ce planuri mai ai? :mellow:

@claus_golf4: dude, te rog mult, scrie si tu normal , fara cuvinte gen MIrc and stuff!! ne dor ochii !

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
:D super tare. alta masina, ma jur !!

sa inteleg ca a fost si ziua ei, nu numai a ta? :unsure:

Pai ce, sa se simta lasata pe dinafara? :P
dar mai opreste-te cu modificarile, sa te mai ajunga si altii din urma ca ii faci gelosi... :P :P

ce planuri mai ai? :mellow:

Ma gandeam sa schimb diuzele injectoarelor da' dupa ce-am facut totalul m-am cam lasat pagubas :P
Link către comentariu

oricum, tine-o tot aa, ca in curand va aparea la tine:

Signature too long !

deci sa inteleg ca am ceva timp sa recuperez cu modificarile? ma pun pe munci serioase...

fac lista deja !

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

foarte frumos. singurul lucru de care mai ai nevoie sunt arcuri -30mm. stopurile schimba toata masina.

Modificat de mmneg
Link către comentariu

mersi neg :) Deocamdata ma tenteaza niste injectoare ca a lu' Ender... nu suna rau 140HP :) Dar injectoare inseamna din pacate injectoare + ambreiaj ca la 140 sigur n-o sa tina... si ~900E pt 20HP parca-i cam tare... :(

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!