Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

E ciudat cum iti dai seama ca ceva lipsea de acolo de-abia dupa ce l-ai montat. :)

Arata perfect asa!

Link către comentariu

Sa stii, Rave, ca asta am zis si eu, dar gandindu-ma in retrospectiva, plansa chiar parea banala si lipsita de o legatura cu restul bordului. Se pare ca s-au prins si cei de la VW, in sfarsit, de acest lucru, si au reintrodus grilele luminate, dupa ce le scosesera de la B5.5 incoace...

:)) ai mai bifat ceva din lista TO DO !

Bravos

Ti-am zis ca ma rodea! :)) In fine, cred ca ma opresc pe anul asta, ca prea s-au dus banii...

Link către comentariu

nu se compara.... alt design, iar noaptea ... sunt dementiale.

Link către comentariu

Si, sa stii ca mie mi se par si mai robuste si de o calitate superioara. Cel putin pentru moment, se integreaza mai bine cu plansa de bord din aluminiu, ele avand rama argintie. Vom vedea pe viitor cum vor fi...

@Florin -> poti sa ma ajuti cu ce presupune montajul de scaune incalzite spate? Coduri, piese, legaturi etc? Merci.

Link către comentariu

Ha, ha.... cica s-a oprit pe anul asta!:-P

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

Eu asa sper, dar daca nu apare o a 2-a masinuta de iarna, o sa trag sa merg cu asta cat se poate de mult si ar fi pacat ca cei din fata sa stea comod si in spate sa dardaie :))... Vedem, studiem, calculam. Cine stie, poate vine Mosu' cu niste pernute de carbon! :D

Link către comentariu

@Florin -> poti sa ma ajuti cu ce presupune montajul de scaune incalzite spate? Coduri, piese, legaturi etc? Merci.

sigur ca da

Link către comentariu

Pai cand ai timp, posteaza aici sau prin PM, te rog, toate cele trebuincioase :D.

Tind sa cred ca, daca nu toate, majoritatea pieselor sunt comune cu B6.

Merci anticipat!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Hai ca s-a pus praful p-aici...

Azi, RAN-ul meu a primit revizie noua. Schimbat filtre Mann + ulei Castrol Edge 5w30. Toate, inclusiv manopera, m-a dus in 550 ron la un service cu renume, cu garantie pe manopera. Am mers pe ideea ca e mai ok sa trec la interval de 15.000 decat dublul, cat mi-a recomandat neamtul pentru ca, deh, Romanica noastra e cam prafuita si motorina e "naspa" :D. Parca respira mai bine masina acum si trage mai cu avant...

Probleme zero, mai putin un surub de la scut care n-a vrut sa iasa de nicio culoare. Am zis ca decat sa-l rupem, mai bine invartim scutul in jurul lui. Cica este o problema raspandita la Passat-uri si am noroc ca e doar unul si nu mai multe. In 15.000, ciudat, dar a mancat putin ulei. Ieri m-a atentionat sa verific nivelul, deci la fix...

P.S: Cate probleme ne-au facut pragurile R-Line ca atingeau pe bratele elevatorului, nu mai zic :))...

Link către comentariu

In niciun caz! :)) E prea "frumi" ea asa...

Dar "nu te fac" de niste jante? :P Nu de alta, dar astea jos o sa vina...

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Citindu-mi datele furnizate de VIN am dat peste o treaba ciudata. In VIN sceie ca masina este dotata cu "Low Beam Assistant", dar fara "Light Assistant". Intrebarea este, care este diferenta intre cele doua si daca sunt diferite, cum fac sa activez prima optiune? In BC nu am o astfel de optiune...

O alta intrebare ar fi: Ce este "Rest Assistant" si la ce ajuta?

Ce mi se mai pare prost este ca masina a venit fara roata de rezerva, dar cu cric :))...

Link către comentariu

Low beam assist este senzorul de lumina care aprinde faza scurta automat.

Ce scrie exact la rear assit? Probabil e camera RVC.

Daca are cric trebuia sa aiba si roata. Ce scrie la spare wheel?

Link către comentariu

Pai eu stiam ca Low Beam Assistant este cel care comuta automat intre faza scurta si cea lunga... D-asta mi s-a parut ciudat. Nu scrie nimic de Rear Assist, dar figureaza un Rest Assist care habar n-am ce este... Optiunea de cric si roata rezerva sunt separate, iar la prima scrie Yes si la a doua No :)). Dubios...

Link către comentariu

Cea care comuta intre faze este High beam assist. Nu e normal?

Cum nu scrie nimic la rear assist? Ai un cod in prima coloana si descriere in a doua.

Link către comentariu

Nu e asa rau, daca faci pana, o ridici pe cric, dai roata jos si astepti o roata de imprumut :lol: Daca nu aveai nici cric statea in masina la caldurica :lol:

Link către comentariu

Pai cam asa e treaba cu roata de rezerva :))

Am inteles acum cu High beam Assist. Aveam o nedumerire :D. Merci, Cristi! Mai verific cu RVC-ul.

Ramane de priceput ce e Rest Assist-ul...

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

un sistem conceput sa te avertizeze sa te odihnesti.....

la CC-ul facelift http://paultan.org/2...26k-otr/acc19a/

despre ce e vb si cum actioneaza http://www.volkswagen.co.uk/#/new/passat-vii/explore/experience/driver-assistance/driver-alert-system/

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Aaaaa, ce blonda sunt era vorba de Rest assist. Eu citisem Rear assist.... E o functie care-ti serveste o cafea pe BC :icon_cheesygrin: Am pe Outlander....

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu

Ah ce frumos ar fi mers in fiecare dimineata la 7 in drum spre facultate :)).

Dubios cum exista optiunea de Rest Assist in VIN cand ea a aparut abia pe noul model...

P.S: nu exista scris nicaieri nimic de RVC, cum nu scrie nimic nici de PDC. Scrie doar de Park Assist...

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Aha. Am inteles acum. Dar tot mi se pare aiurea a nu mentioneaza VIN-ul nimic de camera sau senzori parcare... Mentioneaza pana si tipul de scaune fata si nu mentioneaza asta?! :|

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!