Jump to content

Autostrada Bucuresti - Nadlac (A1 - coridorul IV pan-european)


fuscobal
 Share

Postare recomandată

partea trista este ca asta e fals si uz de fals, cum naiba sa puna astfel de bannere :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezilierea se va face doar pe cei 6km cu probleme, unde se va relicita (sper sa castige Collini daca e vorba de tunel ca se pricep si sunt seriosi). Ceilalti 16km raman la Impregilo si sper sa-i dea gata pana la toamna ca nu e nimic dificil !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urata treaba cu rezilierea, insa era de asteptat, dupa cat au frecat menta cei de la Impregilo pe bucata cu probleme. Oricum, degeaba termina pana in toamna restul lotului, nu se va putea da drumul la circulatie, e destul de departe de drumul national si nu cred ca mai are rost sa se investeasca in 2 drumuri de acces. Din pacate, pana anul viitor in toamna-iarna, acesta fiind un termen optimist, nu vom circula pe lotul 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bune si ''peticele '' dintre Sebes si Sibiu , am economisit o ora pe traseul

B - CJ , fata de toamna , in conditii similare de trafic .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara de partea cu Sebes, am mers pana la Deva lejer...

Bune peticele, rezolva o groaza de trafic pe drumurile alea, scade numarul de accidente..etc.

Anul trecut, nu era drum pe care sa il fac fara sa ma opresc pentru un accident mai minor sau major..dupa caz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Propaganda vs realitate.

 

Am inteles ca au aparut niste panouri prin zona clujului:

guv2.jpg 1395408295guv1.JPG

le-am vazut ieri cu ochii mei, intre cluj si huedin au aparut astfel de bannere

te apuca rasul (ca sa nu plangi), mai ales ca de la huedin si pana la oradea mergi NUMAI in siruri de tiruri cu 70-80km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce aveti? Au zis dragnea si sova azi la tv ca sunt f corecte, ca eventual au gresit putin la calcule, sau or fi cati km s-au bugetat.. dar nu e nimic rau...se mai intampla....

Si nuuu...nu e campanie electorala..

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Doamne sa nu ca merita injurati daca e pacaleala. Nu te joci cu autostrazile Romanului :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca e pacaleala dar sa asteptam sa-i vedem pe italieni la lucru pe zona cu probleme. Deocamdata asfalteaza baietii pe ceilalti 16km ! Noiembrie e cam greu de realizat cu tunel pe zona aia ... ar trebui sa vedem o mobilizare de forte fantastica !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iresponsabilitate maxima sa fii ministru in a 7-a tara din UE si sa te joci cu declaratiile asa de pe o saptamana pe alta. Chiar au vreo sansa sa termine pana in noiembrie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic sanse ar fi, utilajul pentru tunelul ala e deja pe pozitie, mai trebuie o luna doua pentru pregatiri si se pot apuca propriu zis de munca. Ramane de vazut cat de mult trebuie eliberata zona, dupa surparile din iarna.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

100% nu va fi gata in noiembrie...trebuie stabilizat dealul inainte de executia efectiva a tunelului iar asta nu e joaca !

 

In alta ordine de idei, odata cu inceputul lui aprilie, au demarat in forta loturile 2, 3 si 4 din Lugoj - Deva  > http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2.14535#msg41057

Modificat de fuscobal
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am venit de la Deva la Sibiu pe sectoare. fff bine lucrate, deja sunt parcari, mi-au placut mult. sper doar sa le uneasca si sa faca benzinarii, ca de la BV aproape pana la Arad nu am avut unde manca un sandwich, sau bea o cola...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

A fost cineva recent la Arad? Pe unde e traseul ideal (ca timp si relaxare sa zic asa) ?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SIbiu-Autostrada-si dupa Deva pe drumul vechi pe malul Muresului. Daca vrei sa te plimbi poti icnerca LUGOJ-TM-ARAD, dar ca timp e fix la fel. distanta e putin mai mare dar ai autostrada. am fost acu 3 sapt in zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spre Arad ti-as sugera sa o iei de la Deva spre Lugoj - TM - ARAD, distanta de la Bucuresti la Arad se scurteaza cam cu 1 ora jumate fata de cvarianta  cu Deva-Arad . Cam asa mi-a iesit mie in Februarie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deva-Arad - pe E68 - 157km, pe toate curbele alea si depasiri de tir-uri periculoase - durata minim 2 ore, daca mergi usor 2 ore jumate

 

Deva-Arad - pe traseul A1 - Ilia - Faget - Recas - 187 km cu portiuni de autostrada, ca durata tot atat, dupa cum a spus si Bogdan_wrc mai sus - sunt cca 87 km pe autostrada deci daca se poate merge cu 130km 40 min + 80 min = 120 min - fix doua ore (minim)

 

maine ies din tara pe la Nadlac si merg pe varianta a doua (pe A1 all the way), pe prima varianta am fost de vreo 10 ori si m-am plictisit de ea si dupa cum spuneam e periculoasa la depasiri de tir-uri pe curbele alea

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ruta e inca valabila:

... mergi pe partea de jos a hartii.... (Craiova, DTSeverin..)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe google maps si in timp real (facut ambele trasee) nu e diferenta de 1h intre ele(sibiu-arad pe deva/E68 sau pe lugoj) decat daca prinzi vreun ghinion pe undeva, 

am fost acu 2 ani prin sud, si acum 3 sapt pe ruta descrisa de mine (deva-arad) si tot pe aici as merge de aucm incolo mereu. da, sunt cateva TIRuri intre deva si arad dar majoritatea oricum merg la limita superioara legala..deci nu te incurca f mult.  mai o statie, mai eviti un radar ;)

 

e parerea mea.

prin sud e plin de radare intre Pitesti-Lugoj. pana la craiova si in jur de Drobeta sunt f multe. pt ce sa ma complic cand pe sus am autostrada? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!