Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Eu nu sunt un mare audiofil, dar pt urechile mele pare echilibrat. La sursa ma refeream mai mult la calitatea fisierului, ori fara compresie ori compresie cu bitrate f mare (deci flac-uri, cd-uri audio, mp3 cu bitrate mare, radio DAB). Ca sursa vine pe urma prin AUX, USB, BT, SD card, CD etc conteaza mai putin.

 

Ideea este ca vei fi putin dezamagit de el la inceput, pana se rodeaza. Toate sistemele audio, bune sau rele, se rodeaza ca si un motor. Dupa un numar de ore (nu f mare) se va auzi sensibil mai bine. La mine a fost f evident pe frecventele joase si medii. Inaltele s-au cam auzit de la inceput destul de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, stiu ca se rodeaza si nu e bine sa il fortezi la inceput. Nici eu nu sunt mare audiofil, imi place doar sa se auda omogen, nu sa bubuie basul pana vibreaza oglinda si sa nu mai auzi altceva, sau sa iti tziuie inaltele ca la un radio din piata. Cine vrea auditii in masina, isi cumpara...Audi :).

Bun, deci trec si Canton-ul pe wishlist.

Stiti cumva cam care e marja de negociere la Skoda? Adica ce discount-uri se pot obtine la Octavia 3 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, am cautat si eu, dar se pare ca nu unde trebuie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi cineva interesat de un set de capace oglinzi din optiunea "Black Pack" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-mi, te rog mult, ai probat mai multe surse audio? Merg si flac-uri? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, merg flac uri de pana la 2000kb/s

 

Deci cu optiunea Canton merg flacuri? Cel putin la mine pe Amundsen simplu nu le vede. De asemenea la system info nu apare nimic la codec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate configura Octavia 3 cu plafonul negru?

post-19340-0-66421400-1390833480_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci indiferent de culoarea aleasa, daca se pune ca optional trapa atunci plafonul e integral negru ?

 

In poza de mai sus culoarea e "alb candy" sau "moon white" ? Mi se pare foarte faina combinatia asta de alb cu plafonul negru (cu trapa bineinteles). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plafonul nu e integral negru, doar jumatate!

 

skoda-octavia-34.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca in poza:

post-104992-0-05199400-1390835591_thumb.

 

 

min 2:07

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic jumatate de plafon este sticla? Era frumos daca o si foloseau la adevarata valoare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, e trapa normala la fel ca inainte, putin mai mare ce-i drept, doar au vopsit negru daca nu ma insel pe langa ea ( se poate sa fie si sticla pusa, nu zic nu, dar oricum din interior se vede ca o trapa normala )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o trapa panoramica, este mai mare decat una normala, are 3/4 din plafon si se deschide in exterior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se deschide in exterior, dar atat:

 

skoda-octavia-16.jpg

 

Si in interior nu e cu mult mai mare decat cele anterioare (dar este mai mare, asa e):

 

skoda-octavia-64.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar Columbus vede flac-uri? Bolero sau Amundsen nu? Poate cineva spune sigur legat de cele doua? Multam anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am incercat pe Bolero sa pun flac si nu a vrut asa ca am ramas tot pe mp3. :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca in clip este O2 FL.

Mersi de atentionare.

Am editat postarea.

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ziceti de asta ? 

 

 

:)

Modificat de Catalin_1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!