Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Avand in vedere ca masinile trebuie sa fie maxim dotate, si stergatorul spate este una din optionale probabil asta e motivul :). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine ca ti`l arata in toate pozele, ca sa`ti dai seama cat de hidos e si sa nu`l pui, pe Combi nu ai cum sa nu il pui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Combi nu arata rau insa. Pe sedan in schimb arata putin ciudat. Eu m-am obisnuit cu al meu, dar ca idee, e putin deranjant la ochi. Mai ales in combinatie cu eleronul mare de pe RS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D-aia nu am pus eu stergator pe spate. Azi dupa un drum Slatina - Bucuresti in care masina s-a facut ca naibii ....luneta era curată, deci nu ii duc dorul.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stergatorul pe spate la berlina este aiurea si aproape inutil, va spun dupa 9 ani de O2 fara stergator mers pe autostrazi in afara pe ploaie si zapada, nu se murdareste luneta niciodata, decat se pune praful din oras cand sta parcata, eu stergeam luneta pa benzinarie cand puneam motorina si gata :) Si eu sunt de parere ca arata mai bine fara stergator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand ploua, in mod special prin oras, este extrem de util. Si cum 80% din timp eu circul prin oras...

Bine, eu unul sunt maniac cu vizibilitatea din masina si folosesc toate 3 stergatoarele zilnic inainte sa plec de pe loc :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recunosc ca folosesc dezaburirea pe ploaie si zapada in lipsa stergatorului dar tot nu l.as pune de urat ce e:)))

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.. Am o mica curiozitate legata de sistemul kessy. Nu ar trebui ca atunci cand iesi din masina si o inchizi sa se incuie singura daca te indepartezi de ea?:-/ Asa am vazut la alte masini, si la O2 se inchidea singura dupa vreo 2 min. Inainte de dojenire sa stiti ca nu am manualu' la mine.:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu se inchide singura,trebuie sa faci un fel de swipe, ca la telefon, pe manerul usii. Daca uiti s-o inchizi se va inchide singura dupa 30 de minute daca tin bine minte, cel putin la varianta cu alarma de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sincer nici nu am incercat partea cu inchisul automat. Daca tin minte bine din manual, nici nu face asta. Si nu e nevoie de un swipe (desi ei asa sugereaza in filmuletele de prezentare). E suficient sa atingi zona cu senzor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se incuie automat, cel putin a mea, nici dupa 24 de ore...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am mutat postul unde trebuie .

Comandat
Skoda Octavia 2.0 TDI 150 Cp Elegance , cutie manuala , culare Topaz Brown , tapiserie neagra



La dotarile de serie am mai adaugat urmatoarele optionale :

***Pachet Tehnic Elegance***
Faruri Bi-Xenon, Adaptive Frontlight System,
controlul dinamic al unghiului de iluminare,
instalatie spalare faruri, Day Light cu
tehnologie LED

- Banda decorativa crom pentru geamurile laterale

- Driving Mode Selection

- Jante aliaj usor Minoris 6.5x16"

- KESSY - sistem access keyless si sistem de alarma cu monitorizarea habitaclului si senzor de inclinare

- Elemente de protectie caroserie suplimentar

- Parbriz incalzit

- Pregatire GSM Confort cu Bluetooth comanda vocala

- Proiectoare de ceata fumurii

- Scaune fata incalzite, cu reglaj termic separat

- Senzori parcare spate

- Simply Clever
protectie podea portbagaj cu fata dubla
(cauciuc/textil), recipient resturi in capitonaj
portiera, suport multimedia in consola mediana

- Sistem de navigatie Columbus MIB
cu afisaj color, touch-screen, unitate DVD si 2 x SD
card slot, harti Europa incluse, afisaj Maxi-DOT color

- Sun and Pack 1
parasolar mecanic pentru luneta plasa sub
polita acoperire compartiment portbagaj

- Volan multifunctional
(comenzi radio si telefon) in 3 spite imbracat in piele
incl. pachet sumar piele (schimbator viteze, maneta
frana de mana)

Termen de livrare luna martie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte interesant, la interior bej nu exista optiunea "spatar scaune fata sin piele"... Cei care au interior bej, spatele scaunelor e din stofa ?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand ai comandat masina de ai termen de livrare Luna martie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana trecuta ! Teremen de livrare specificat de dealer luna martie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

xoft2003 - eu am bej si este din stofa dar tin minte ca era optional material "vinilin :D" ca bifa in configurator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ionut, imi aduc aminte ca am vazut optiunea prin configurator anul trecut, dar acum nu mai este disponibila. Era o optiune buna.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm ...Nu stiu ce sa zic ...Am avut la polo "vinilin" pe spatele scaunelor si nu era asa aspectuos. Poate ca la o3 diferă patternul texturii insa pe bej cred ca ii strica aspectul. Parerea mea !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am primit cadou una argintie cand am preluat masina de la Avia. Sigur se gasesc la dealer, dar nu recomand la ce preturi au.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesti la orice dealer, in catalogul de accesorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce dimensiune au difuzoarele din portiere de la Octavia 3? Sunt de 13 sau 16 cm diametru?

Are cineva Canton? Cum vi se pare? Pentru un sistem OEM, nu comparat cu ceva aftermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Canton si cred ca merita in pretul dat. Este foarte sensibil la sursa audio pe care o primeste, care orice sistem audio mai rasarit. Daca sursa este proasta va fi scoasa si mai mult in evidenta de catre un sistem din ce in ce mai bun. Diametrele difuzoarelor nu le cunosc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, multumesc Tudor. Ca si spectru, acopera intreaga gama de frecvente, sau, sa zicem, parca nu are bass, sau inalte. Adica, ti se pare ca este echilibrat? 

Cu sursa, da, asa e, cred ca de pe usb ar trebui sa se auda cel mai bine. Din punctul asta de vedere ma bucur pt ca mi-as putea conecta iPod-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!