Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

pai mentioneaza! :)

tot cu bicomponent...poxipol nu m-a dezamagit vreodata. doar sa cureti bine acolo.

picatura nu stiu daca nu lasa spatii sa nu etanseze.

Link către comentariu

Cât timp îți rezolvi tu problemele mașinii vreau să spun că e frumoasă mașina.Își merită pe deplin toate cele 30 de pagini vorbite.

Link către comentariu

Merci frumos...si a ta este foarte frumoasa...ai sa vezi ca aduni si tu 30 sau mai multe pagini :)

Link către comentariu

Am rezolvat cu uleiul...pana la urma nu am nici o dovada ca Aral-ul nu ar fi bun pentru cutia mea...dar sa fiu linistit l-am schimbat cu Febi...si din poze cred ca intelegeti de ce...

post-14266-13584297940653_thumb.jpg

post-14266-13584298309073_thumb.jpg

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

eu nu inteleg de ce si il las pe ala Aral.

problemele cu cutia nu se rezolva cu schimb de ulei (ma refer la agatari si intrat greu in trepte), si cu ulei de masline cred ca intra la fel.

e vb de sincroane si de reglat timoneria (care trebuie sa ma documentez cum se face, sa o verific si la mine:) )

Link către comentariu

Nici asta de la Febi nu-i bun, nu vezi ca scrie pe el in chineza (acolo sub "made in germany") si pe deasupra dactilografiaza pe eticheta ca si cum as scrie eu pe chat, "fule econemy" in loc de "fuel economy" :) Eh, nu mi-o lua in nume de rau, erau doar niste observatii insa...

La chestii de astea de finete si care oricum se schimba poate o data in toata perioada cat tii masina, nu mai bine mergeai direct pe OEM si chiar presupunand ca nu era cu nimic mai bun ca astea aftermarket, macar scapai de nedumeriri, stres si erai pe deplin impacat? Cel putin asta e parerea mea.

Link către comentariu

@Vali...cum am zis...nu pot afirma/demonstra ca nu e bun Aral...

dar intre Febi si Aral...ma linisteste faptul ca scrie negru pe alb ca se recomanda pentru VW G 052 171 A2...

@Gabi...nu vad ca scrie in chineza...scrie intr-o limba dar in nici un caz chineza...

eram nedumerit...stresat...neaimpacat cu Aral-ul...acum sunt linistit

Link către comentariu

Suntem si noi in pas cu moda :-))

post-14266-13590652289541_thumb.jpgpost-14266-13590653076502_thumb.jpgpost-14266-13590653657939_thumb.jpg

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

ce prezoane lungi ti-ai luat :)) de aia sunt scumpe,ca intra adanc.

cand le schimbi?

trebuie facut un log inainte si dupa sa vad si eu diferentele

Link către comentariu

Diseara ma duc sa le schimb...

Nu stiu daca are rost log in mers...ca la ala vezi in mare parte cum lucreaza turbina...

Sa fiu sincer...nu cred ca se va intampla mare lucru dupa...dar o sa fac poze la cele vechi sa se vada daca le-am schimbat degeaba...dar majoritatea pieselor de pe masina am ajuns la concluzia ca au fost schimbate prematur doar pentru linistea mea...si linistea costa :-))

Plus de asta imi satisfac curiozitatea sa vad ce este sub capacul de la colbutori...axa cu came cum arata...in ce stare e de fapt...tachetii...si injectoarele...

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

tachetii...daca iti bate mai ales la rece.

vezi valorile inj inainte/dupa. comsum,etc. poate dupa reglaj merge mai bine

Link către comentariu

cred ca cel mai bine cu un subler se vede diferenta intre o-ring nou/vechi...oricum o sa le iau pe cele vechi acasa si le fac poze...

dupa reglajele ce vor urma sper sa imi arate si ea un consum mai acceptabil...nu 0.9 la relanti...si daca e timp...schimbam si uleiul in cutie...

Link către comentariu

Mda...m-am bucurat degeaba...operatiunea se amana...nu stiu pentru cat timp...

Link către comentariu

Nu mi-a picat foarte bine...dar asta e...noi sa fim sanatosi...

Sa privim partea buna...pot vedea filmul de la 20.30 de pe ProTv :))

Link către comentariu

...care probabil e cu batai.

am eu cateva scule...le schimbam diseara. reglajul...din tutoriale.

Link către comentariu

:))...la auchan este? :)) daca mai aveam un motor de rezerva....m-as fi bagat :) hai k m-ai scos din starea aia :))

cat despre film...vad ca este vechi...dar nu l-am vazut...batai... impuscaturi...femei...de toate sa atraga atentia :))

Link către comentariu

vezi ca e pe forum procedura explicata de Cosmin si Razvan SPD :P

lasa...cum ai stat pana acum cu ele, nu mori inca vreo cateva zile (sper)

Link către comentariu

nu mor...nu stiu daca e vorba de cateva zile...ca am inceput si eu munca...Sinaia...Constanta...deci LWR-itza o sa cam stea sa se odihneasca in parcare :)

Link către comentariu

Cum se comporta cu uleiul actual? ai incercat si alte marci sau tot pe asta mergi?

Link către comentariu

te referi la Ravenol?

Parca nu mai consuma asa mult...mie imi lua chiar si 1.5L intre schimburi iar ca si zgomot...nu sunt diferente asa foarte mari...

cred ca voi merge tot pe el si urmatorul schimb ca oricum cel de la care l-am luat a zis ca abia dupa vreo 3 schimburi o sa am numai Ravenol in motor...ca nu voi reusi sa scap de tot Castrol-ul din prima...

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!