Jump to content

Proiectoare ceata Octavia 1


Luca_cel_nebun
 Share

Postare recomandată

Si-a montat careva proiectoare de ceata la octavia 1? am inteles ca ar fi incorporate in faruri...desi exista in lista de optionale ca reper separat...poate stie careva, ca n-am gasit nimic prin topicurile existente si masinuta mea stiu ca vine fara ...ca nu le-am comandat :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a montat careva proiectoare de ceata la octavia 1? am inteles ca ar fi incorporate in faruri...desi exista in lista de optionale ca reper separat...poate stie careva, ca n-am gasit nimic prin topicurile existente si masinuta mea stiu ca vine fara ...ca nu le-am comandat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Eu cand am fost la dealer si m-am interesat de Octavia Tour mi s-a spus ca proiectorele de ceata vin incorporate in far, si nu se monteaza pe spoiler cum ma asteptam. Nu prea am inteles cum vine asta dar asta mi s-a spus. Daca este asa banuiesc ca farurile ar trebui sa fie deja prevazute cu locul pentru proiectoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca nu ai cum sa montezi decit daca schimbi farul cu totul. Proiectoarele fiind inglobate in far, deci oala farului difera. Tu decizi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot monta daca nu le ai dar nu in far .Se gasesc la milotec inglobate in grilele de jos si arata ca un audi :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot monta daca nu le ai dar nu in far .Se gasesc la milotec inglobate in grilele de jos si arata ca un audi :)) :))

<{POST_SNAPBACK}>

ai ceva poze...sau vre-un link? ca ma incanta drept sa-ti zic...si cine le importa ar fi interesant...mersi baieti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics
Si-a montat careva proiectoare de ceata la octavia 1? am inteles ca ar fi incorporate in faruri...desi exista in lista de optionale ca reper separat...poate stie careva, ca n-am gasit nimic prin topicurile existente si masinuta mea stiu ca vine fara ...ca nu le-am comandat  :))

<{POST_SNAPBACK}>

:( Daca vrei acum proiectoare de ceata e prea tarziu se pot monta numai cu schimbarea farurilor pt. ca nu ex. separat la octi 1.Pt octavia 2 se gasesc si separat :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu importator dar in craiova .Cauta si tu pe net si preturile le vezi la ei pe site la www.milotec.de

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e adevarat ca nu exista topic pt asa ceva. Eu de aici am aflat ca proiectoarele de ceata sunt in far la octi 1. Si de aia le-am luat :lol:

Ce nu am luat eu dar asa vrea e cotiera fata. Am vazut mai demult un topic cu optionala de vanzare. E adevarat ca tb sa-mi schimb toata plasticaraia dintre scaune pt asta? De asemenea cotiera pe spate la oct tour nu e nici macar optionala :lol: Banuiesc ca pt asta tb cumparata toata bancheta.

Scuze de off-topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca nu a intrebat nimeni de proiectoarele din far :( .

Cotiera poti sa-ti pui, se gasesc pe piata niste facaturi de 500.000 bucata, din vinilin. E buna, am avut una pe Supernova vreo 3 ani de zile si nu s-a stricat. E plin targul vitan de ele, toate culorile...Cat despre cotiera spare, cred ca tre sa schimbi bancheta cu totu`. Sau doar spatarul ( format din 2 locuri ) stanga spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca nu a intrebat nimeni de proiectoarele din far  :) .

Cotiera poti sa-ti pui, se gasesc pe piata niste facaturi de 500.000 bucata, din vinilin.  E buna, am avut una pe Supernova vreo 3 ani de zile si nu s-a stricat. E plin targul vitan de ele, toate culorile...Cat despre cotiera spare, cred ca tre sa schimbi bancheta cu totu`.  Sau doar spatarul ( format din 2 locuri ) stanga spate.

<{POST_SNAPBACK}>

Asa cum am spus eu de pe acest forum am aflat ca proiectoarele de ceata sunt in far la oct 1. Si ca tb schimbat farul dc vrei proiectoare.

Poate nu m-am facut bine inteles, eu vorbeam de cotiera de octavia 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

importatori milotec sunt Augsburg international si Pit Stop Tuning

cere preturi si termen de livrare la amandoi pentru proiectoarele Milotec

<{POST_SNAPBACK}>

mersi voinea...m-am uitat putin pe ambele site-uri...se pare ca cei de la augsburg cer sa te inscrii ca sa obtii o oferta si asta presupune sa introduci niste date in formularul de inscriere...inclusiv seria de sasiu...pe care n-o am inca (ca mai am cel putin 2 sapt de asteptat pana vine masinuta)...dar o sa revin eu...cand voi fi posesor de "numar de sasiu" si atunci sa vezi B) ... iar cei de la pit stop tunnig au o problema cu motorul de cautare de pa site, sau cel putin eu n-am reusit sa-l folosesc desi am incercat diverse metode. Am intrat si pe site la Milotec si am vazut ceva ce ar semana cu ce-mi doresc eu...adica, grila sport (zic ei) cu suporti de proiectoare si proiectoarele in "fire si sticla" :)...cam scumput as zice 229 E pret la Milotec (cu adaosurile de riguare cred ca ajunge 300 la noi) si nu include partea electrica...so...cred ca ma mai gandesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum am spus eu de pe acest forum am aflat ca proiectoarele de ceata sunt in far la oct 1. Si ca tb schimbat farul dc vrei proiectoare.

Poate nu m-am facut bine inteles, eu vorbeam de cotiera de octavia 1.

<{POST_SNAPBACK}>

poate nu m-am facut eu inteles, daca aia originala skoda presupune mai multe modificari intre scaune si costa cam mult, ia-ti de aia din Vitan, e Universala si nu arata nici rau.... Acum m-am facut inteles??????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

eu mi-am montat proiectoare in far. am luat doua proiectoare originale de pe 2 faruri busite, de la un electrician, si le-am montat in farurile mele. operatiune a durat cam 2-3 ore. efectiv s-a desurubat capacelul acela nichelat din extremitatile farului, care imita lupa proiectorului si au fost prinse proiectoarele in locul lor. singura diferenta ca pe far, in spate, vin montate 2 capace care le-am comandat separat. totul e ok, cu singura intrebare la cei care le au montate din favrica: LINIA DE DEMARCARE A PROIECTOARELOR (in momemtul cand sunt aprinse) SE SUPRAPUNE PESTE LINIA DE DEMARCARE A FARURILOR, SAU ESTE MAI SUS, SAU MAI JOS? multumesc...

Modificat de demon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare .

Linia proiectoarelor de ceata trebuie sa fie sub cea a farurilor . Am montat si eu doua seturi pe doua octavii . Intradevar operatiunea dureaza intre 2-3 ore .

By the way ....daca mai este cineva interesat , am lupe de octavia , pentru ceata la pretul de 150 ron setul de doua . Chiar sunt disponibile vreo 3 seturi .

Rezultatele sunt incredibile ! Aproape ca dubleaza farurile deja existente , pentru cei care nu stiu cum lumineaza .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare .

Linia proiectoarelor de ceata trebuie sa fie sub cea a farurilor . Am montat si eu doua seturi pe doua octavii . Intradevar operatiunea dureaza intre 2-3 ore .

By the way ....daca mai este cineva interesat , am lupe de octavia , pentru ceata la pretul de 150 ron setul de doua . Chiar sunt disponibile vreo 3 seturi .

Rezultatele sunt incredibile ! Aproape ca dubleaza farurile deja existente , pentru cei care nu stiu cum lumineaza .

Nu vreau sa fiu carcotas dar o sa te contrazic. Eu le am din fabrica si sunt bani aruncati. Nu lumineaza decat un pic in lateral nici vorba de dublat luminozitatea farurilor. Si nici pe ceata nu sunt bune de nimic. Asa ca inainte sa faceti operatiunea de montare faceti o proba inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ce spui...insa eu le-am inlocuit cu becuri Philips BlueVision si situatia s-a imbunatatit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

m-ar interesa si pe mine un set de proiectoare

Modificat de Spankyro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista proiectoare ceata Millotec la ~250 euro, speciale pt Skoda Octavia. Se monteaza in spoiler. Contact Code Alarm. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma batea gandul sa imi cumpar proiectoare care se monteaza in bara... dar daca si-a luat DORU_14 nu imi mai iau. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa mentionez ca au fost desenate pt modelul 4x4. Insa se pot monta si pe cele FWD. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi-a pus un electrician proiectoare in faruri. Pur si simplu se decupeaza plasticul din spatele locului unde sta proiectorul (se lasa o margine cam de 3 milimetri), se scoate inlocuitorul (ala fals, argintiu, de plastic) din far si in loc se pune un proiector (cu tot cu bec - parca H3), eventual luat din alt far de octavia. Trebuie de asemenea capace originale pt. a se acoperi zona decupata si de asemenea trebuie trasa toata cablaraia catre comutatorul din bord (sau buton separat), relee etc.

M-a costat 200 RON cu totul (proiectoare si capace aduse de electrician). :-D

Deci ce am vrut sa spun e ca cei de aici care vorbesc fara sa stie, si care zic ca nu se poate decat schimba farul cu totul, HABAR NU AU sau sunt RAUVOITORI.

Oricum, acelasi raspuns l-am primit si eu de atatea ori de la service Porsche, Brady etc. :P

Modificat de Vlad C.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!