Jump to content

VW TYPE3 BOXER


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Bai inkuietorile le are in stare buna adika se inkuie......si nu sunt f... te,..........

Tapitzerii de ushi am 2 pe fatza, unele negre, si altele ka alea de pe spate, adika gri ku negru, alea de e spate sunt bijuterie, cele de pe fatza au pfl, ala pe kare sunt lipite akam trekut, da nu'i bai ka o foaie de 2/1 metri estem 1500 de mii lei, si itzi ajunge sa faci 20 de fetze de ushi.

Bai am mai spus sa nu se astepte nimenea ka pentru 200 de coco sa ia o bijuterie,skoasa din kotie, si sa mearga ku ia 100 de ani, mai estem putzin de muncit, , ka altfel nu se poate, nu pot sa zik dekat ka kadrul la skaune la kanapele , estem komplet, nu are pik de rugina, la skaunu de la shodfer are un kolt jupuit kam o palma, spre stalp.................................

Maaaaaaaaa repet, nu fitzi si voi akuma (nu imi gasesk kuvantul) daka era bobok draquuuuuuuuuuuu o mai dadea, da o dau pentru ka nu mai am kateva mil sa o duk la bun sfarsit, si trebuie mai mult suflet dekat bani, daka o pun la punkt adika daka ii fak tapitzeria, si mai bibilesk pe ici pe kolo , fara 50 mil nu o dau nici mort.........

Cine vrea mashina ku tapitzeriee betom din piele de pinguin, si motor de porsdhe la o mashina, ia din banii de paine vre'o 20 de mii de koko , si ishi ia una kat de kat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 995
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • notchman

    338

  • lexxus

    160

  • MishuL

    137

  • RaduI

    104

Top Posters In This Topic

Bai ku asta inkei , nu mai spun nimika nici pro nici kontra mashinii mele.

Rezumat:

Mai trebuie putzin muncit la ia ....nu mult ma repet nu mult..................., pe ici pe kolo.

Poze nu mai fak, ka nu are rost , daka o tzin asha o sa ajung sa fak poze ku interiorul rezervorului, sa nu kumva sa se askunda ceva pe akolosha,...si in plus de asta nu prea ma dau banii afara dinkasa, sa dau kate 200 si ceva de mii pe kateva poze.......

Io stau in Calarashi care estem la 100 si ceva km de buc, daka vrea cineva sa o vada, ok, vine o vede bem o bere doua, si daka nu ii place mashina mai bem una si ne vedem de treaba in kontinuare,

Io am impresia ka multa lume vrea sa ia o mashina kare asha kum ieste akuma valoreaza ku mult peste 200 de $ sa o ia pe degeaba si sa miroasa si a levantzika innauntru, si daka se poate sa aiba si rezervorul plin..................

Daka am nevoie de bani , si intr'un ffel saracia m'a impins sa o dau, pentru ka am neshte urgentze kum multii dintre voi au avut kandva, nu inseamna ka sunt disperat dupa banii aia , si ka ash da'o si pe nimika ,numa sa fak rost de bani de paine, ....nu sunt chiar asha de sarak,....credetzima....................am neshte mici probleme atat tot.................................si dekat sa stau toata ziua sa fak poze si sa ma explik in fir a par.................nu renteaza........si nu am nici timp, mai trebuie sa si muncesk.........................

Asha ka pana se gaseshte cineva ku adevara interesat , da sa shtie ceva sigur, si nu balbaieli,........si sa aiba chef de munka, si cel mai important sa aiba pasiunea in sange pentru mashinile astea, si nu doar sa fie un moft , are numerele mele de telefon, si o sa ma gaseska si pe forum....................

Io pun mashina in conservare..............kat mai pot sa rezolv ku banii, si daka dau de draqu, o fak pese, ka mai bine o fak bukatzi , dekat sa stau in fiekare zi sa tot dau explikatzii........................

Cum spune "BROTHERUL MEU":

CEA!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nociulica taticule, daca o faci piese itzi zic io ca mai mult de 70-80-100 coco pe motor si 30...50 pe cutie nu iei, daca gasesti cumva cleent, si restul de pese (din care multe nu sunt ca alea de broasca, deci clientzi f. putzini) n-o sa le dai niciodata, asha ca ideea cu bucatzitul mi se pare FOARTE PROASTA. :-( Plus ca carapacea e buna, adica e pacat de Dumnezeu sa-ti batzi joc de mashinutza aia pentru 6 bulioane jumate' nenorocite. Ce naiba, nici n-ai plozi, sa tre' sa le iei lapte praf, pempershi si alte prostii. Rezolva dracu' cu actele, fa procura aia cu Nic. si gata. Ma pun si io in tren, skimbam axa si gata balciu'. :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat, mare pacat !

Oricum, am mai lansat si eu vestea pe la cei pe care-i cunosc si n-au treaba cu internet-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

notchule.........nu cred ca masinutza ta vrea sa plece de la tine si sa vezi tu cum ramii cu ea si iti rezolvi si probl banilor :bounce: .....si asta din cauza ca ti lene sau groaza :salut: sa te apuci sa meri pina'n bucale sa-ti rezolvi actele ca motoru ala intr-un weekend il faci cu mihaiachi........asa ca nu te mai chinui so vinzi ca oricum masinutza nu va pleca de la tine ca vorbish io cu ea :ok: :salut: :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lexuse... mai vorbiram noi mai demult... Mergem sa-i dam o bataitza, sa-si bage mintzile-n cap? :salut:

In alta ordine de idei, ash vrea sa viu si io la anu' cu brotacul in Ung., la party. Da' 2 chestii sa-mi zici tu mie:

1/ La frontiera costa mult sa treci? Ca la Giurgiu platesti f'o 300 mii taxa de trecut prin municipiu :33: , aste sute pe trecut podul, taxa de spalat pe rotzi etc.

2/ Pot avea ceva probleme cu motorul care nu-i cel din acte? presupun ca nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri m'o luat putzin valu ka am avut o zi de kk......

Bukatzi nu o sa o fak orikum,...nu ma lasa sufletu, .....plosi nu am estem adevarat......da am altete, si nu am ce face................................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai baietzi , kred ka o sa ne mai cetim , pe saptamana, viitoare, kam'am saturat sa vin pe la int/kafeuri dastea, unde nu prea potzi sa te auzi kum gandeshti, o sa incerk sa intru de akasa,.....

Asha ka o saptamana excelenta la totzi , si numa bine.

Luni incep skarbiciu, si o sa pot atuncea sa imi intru iar in mana.............

Cu respect:Sebastian Iorga /Calarasi / Romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lexuse... mai vorbiram noi mai demult... Mergem sa-i dam o bataitza, sa-si bage mintzile-n cap? :salut:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in legetura cu bataia care io vom trage la notch tre sa ma dotez cu spray-uri paralizante si bite de basseball din aluminiu si alte instrumente sa-i scoatem mintile din cap si gindurile negre care se leaga de iubita lui masinutza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai, o avea ganduri negre, ca si masina e cam neagra .... :bounce: Vin si eu, cu niscai spray-uri cu vopsea, sa-i mai inveselim masina un pic ! :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bah stai asa ca pe Notch, daca-l batem cu altceva decat cu o perna, si aia nu prea mare, il omaram si-i pacat. :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

degeaba ii el slab ca oasele is ca otelu' si oricum pina nu-i rupi un os nu simte durere ca nu are ce....asa mis si io .......pina nu ajunge durerea la os degeaba dai in el ca nu simte :salut: :salut: :colors: :ok: :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

metalistu_broscar

N-am avut rabdare sa citesc chiar tot, far din cate imi dau seama, ai un broscoi de vanzare. Inteleg ca nu e inmatriculat.De ce? Ai facut ceva cu seria de pe sasiu?ca din cate inteleg, toate-s bune la ea. Daca seria de pe sasiu e ok, adica poate fi inregistrata, atunci sa stii ca ai cumparator. Scrie-mi detalii, te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

metalistu_broscar

Te intreb de serie ca am un vecin care si-a adus in 90 o broasca din Germania, a lucrat la ea vreo 8 ani, si acum n-o poate inmatricula...de ce, pentru ca berbecu a sters seria de pe sasiu si a pus alta, de la una fabricata in 56. Asta de care zic eu e 1302, cu motor de 1600. Tot din aia e si a ta? Pentru ca desi probabil nu arata ca a lui, a ta se va putea inregistra. In cocluzie, mai am o intrebare: e 1302 sau ai pus motor de 1600 pe alt tip de broasca...de abia astept sa scrii ... fut-ui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai daka te referi la mashina mea estem NOTCHBACK, TYPE3, 1600cc, si nu broaska, estem un type3, uitate pe www.type3.go.ro, ka sa vezi despre ce estem vorba........

Bai Mishule si bai Brothere, putetzi a ma btetzi sa imi facetzi ce vretzi, da nu am in kotro trebuie sa o vand........si iestem de vanzare, ku toata bataia pe kare pot sa o iau,.......................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

metalistu_broscar

ioi da' urata-i! Scuze, io cautam broasca. Adevarul este ca nu ma prea stiu in broscute, dar de asta sigur nu vreau. Mii de scuze ... din nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... fut-ui
:salut: :salut: :salut:

:12: :12: :12: :12: :12: :12: :12: :12:

Putina decenta domnilor!!! Si un sfat...daca tot va bagati in vorba, informati-va mai intai! :bounce: Forumul este un prilej foarte bun de a invata cate ceva despre vw racite cu aer! :salut: asa ca...cititi cu atentie... :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioi da' urata-i!

:12: :12: :12: :12: :12: :12: :12: :12: :12:

Cat despre acest gen de aprecieri, ele nu isi au locul, mai ales ca fiecare posesor de vw aircooled a investit suflet in masinuta pe care o are, Notchman e cu siguranta unul dintre ei, indiferent de faptul ca acum este nevoit sa se desparta de ea...BTW, daca lucrurile evolueaza totusi pozitiv, Notch, putem sta de vorba si pune tara la cale in legatura cu actele astea, poate te pot ajuta intr-un fel ca sa te scutesc de niste drumuri... :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult Mike,...........da nu prea kred ka mai am shanse sa o pastrez..............

In legatura ku "futui" si "io da urata'i", estre treaba fiekaruia, sa aprecieze ceea ce vrea, da intr'o tzara plina de "shmekeri", si "BAIETZI", si asha mai departe , la ce sa te ashteptzi?!?! ia zi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bah mie mi se pare f.f. trist ca Notch, dupa ce ca-i nevoit sa-si vanda mashinutza, tre' sa mai indure si dragalashenii de genul futu-i (putzina gramatica: asha se scrie, nu fut-ui :salut: ), ce urata e!

Rushinica! Rushinica! Rushiniiii-caaaaaaa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta-i viata Mishule, pe cati n-am auzit si eu ca broastele sunt urate .... sau pe unii dintre broscari ca a lor e frumoasa si celelalte urate ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

no io pe aia nu-i suport care fac scheme din astea.......au si ""ei"" masini ca ale noastre dar tot ale lor sunt cele mai faine si anoastre is gunoaie.....pai imi vine sa-i sparg in gura :salut: si sa fac barca din masinile lor :x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tzin sa declar oficial ca io am cea mai nashpa broasca! Am si diploma de la Dorin, de acum 2 ani, am cashtigat cinstit, in lupta dreapta, cu chit si vopsea cojite de cea mai buna calitate! :ok: si pana vara viitoare, la capitolul asta, I'm the best, baby! :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coane, toata cinstea ptr. perseverenta ! -sincer !

Dupa mine, broastele sunt de doua feluri : cu bani si fara bani, nu frumoase sau urate !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!