Jump to content

VW TYPE3 BOXER


Vizitator
 Share

Postare recomandată

  • Replies 995
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • notchman

    338

  • lexxus

    160

  • MishuL

    137

  • RaduI

    104

Top Posters In This Topic

Bai alergashi de dimineatza sa pun beletzele in geam la un Fastback, argintiu, cu numara de PH---ALP, se tzine bine, adikatelea merje cu iel pe munte pe icisha de nu ai vazut, la tbla are cev probleme da in rest am vazut ka nu ii kurje olei pe nicairea, nu ii plang suspensiile ...............si inauntru are kam totu orijinal........

An de fabrikatzie ,....kred ca 63-66, dupa elem de karoserie si restu acesorilor...........daca il mai prin il biletzesk.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Biletzeste-l si despre forum !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in sfirsit am ajuns si io pe forum :salut: :salut: :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

notchule.....racoleaza-l,interogheazal........mai rau k la FBI daca poti......tre sa afli totul despre el......trebuie sa ne adunam cit mai multi si reinviem tot ce se numeste type3...............daca ala baga muntele cu typu inseamna ca motoru lui tre sa fie brici.eventual uitate la toba sa vezi c-am ce culoare are gaura de esapament.......daca ii gri spre alb asta inseamna ca omu nu are probleme cu motoru si ii copnsuma putin.......asa ca pe el si purical pin' la sinje :salut: :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai al draqului..nu am putut sa'lopresk....am ieshit si pe shosea sa'i fac cumana sa opreaska....da probabil a crezut ca sunt turist, care sta la iama/nene.....da am vorbit cu bodiguardul de la hotel.....kare zicea ca il shtie......si i'am dat lui adresa forumului....sa vedem......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai kare are de vanzare o "bara fatza", pentru type3 da tip , dupa 70, adikatelea nu alea semirotunde, si subtziri, ci alea dreptunghiulare, si mai late,.....nu konteaza starea , ei....adikatelea poa sa fie putzin ruginita, cu kromaju sarit..........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O noua intebare...si anume:

Se justifica , inlocuirea pompei de benzina mekanice, cu una electrica?, si unde se gasesk pompe de benzina electrice?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta si tu printr-un schrott........aproape toate masinile care au injectie au si pompa de benz electrica...........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iara bag amu vreo 250 de euro in masina......... :33: .....si binenteles din cauza drumurilor.....pivoti de sus si jos........telescoapele care 3 dintre ele deja au curs si un rulment pe fata....am norocu ca nu fac asta odata la 3 luni cum fac aia cu daciile.......io o fac odata la 2 ani...... :salut: :x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa iti spun sincer nu am auzit pe nici unu care sa aiba vreo broasca sau un typ sau orice motor boxer sa se plinga de pompa de benz......alea-s facute ptr o viata.........gindeste-te ca galbenutza incepe sa scada consumu de benz si asta insemnand aproape 9-9,3% in oras si asta cu 2 carb. :21: :ok: ...si chiar nu mah asteptam la asa ceva.......io credeam ca o sa bage cam 11%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ca n-ar avea rost... da' ce rost are? :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iara bag amu vreo 250 de euro in masina......... :33: .....si binenteles din cauza drumurilor.....pivoti de sus si jos........telescoapele care 3 dintre ele deja au curs si un rulment pe fata....am norocu ca nu fac asta odata la 3 luni cum fac aia cu daciile.......io o fac odata la 2 ani...... :salut:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai notchule rasp la urmatoarea intrebare........tu ai pus carb de dacie pe al tau motor......pot io pune carb de boxer solex pe dacie......vrea fratemiu sa is puna solex pe dacie???? ce zici ar mere.......un carb de broasca de exemplu?? :?:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa iti spun sincer nu am auzit pe nici unu care sa aiba vreo broasca sau un typ sau orice motor boxer sa se plinga de pompa de benz......alea-s facute ptr o viata.........gindeste-te ca galbenutza incepe sa scada consumu de benz si asta insemnand aproape 9-9,3% in oras si asta cu 2 carb. :21:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai mere normal ka mere.........dupa kapul meu....o asha zic....ka oricum dacia avea inainte un fel de weber progresiv, karbu ala cu 2 kamere.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai notchule rasp la urmatoarea intrebare........tu ai pus carb de dacie pe al tau motor......pot io pune carb de boxer solex pe dacie......vrea fratemiu sa is puna solex pe dacie???? ce zici ar mere.......un carb de broasca de exemplu?? :?:

Primele Dacii au avut carburatoare Solex ELS parca se numeau ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine...bine.......dar ala de broasca mere pe dacie.....se poate adapta oare???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi de incercat, nu vad de ce nu, si trebuie "jucate" un pic jicloarele pana nimeresti combinatia optima ... nu se potrivesc flansele, asa ca trebuie adaptor. Da de ce vrea sa faca asta ? Carburatoare noi de Dacia se gasesc pe toate drumurile, unul nou de broasca, sau fara uzuri .... mai greu !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate, normal, da' o sa ai consum mai mare :scratch:

doar faci o flansa adaptoare :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum nu io ii dau bani de benz la fratemiu.........dar oricum o sa aiba un sprint un pic mai bun decit cu carb original?!?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa daca vrea de ce nu pune unul de Skoda 120L.. consuma in afara.. 11l e dublu camera sau de oltcit si-l dereglezi si zici ca ai porche

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-l drak ca dupa aia o sa ma ia la stop.......si ar fi prima dacie......si daca s-ar intimpla cred ca ias da foc :26: :33:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te cred, chiar.. cat consuma a ta cu motor de 2000?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!