Jump to content

VW TYPE3 BOXER


Vizitator
 Share

Postare recomandată

A mea masina este de aia cu 4 prezoane si capota fata dif de cele(usor rificata) fabricate pana in 1969

Chestia cu smulsul franelor este un sacrilegiu :scratch: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 995
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • notchman

    338

  • lexxus

    160

  • MishuL

    137

  • RaduI

    104

Top Posters In This Topic

FERESTE...ESTI PE GUSTUL MEU!!! :bounce:

Glumeam, normal ca trebuie "ciugulite" epave de notch-uri si nu unul functional... :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vedeti o epava sa-mi ziceti ca poate ii ciugulim motorasul de 1500 sau 1600...si sistemul de frinare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai tu iei stopuri aripi farusi si restul de care oricum noi nu avem ce face...glumeam :scratch:

da pe bune stie cineva una?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu eu vreo doua notchuri parcate in zona statiei Liceul Lovinescu, modelul in cinci prezoane, aici in Drumul Taberei, un variant 1600TL pe vitan dupa Mall, si unul 1600TL model mai nou in vatra luminoasa. Mai era unul care a decedat din cauza tiganilor, aruncat la Lujerul anul trecut si care a disparut ca dupa termite, si unul care cred ca se restaureaza in Pantelimon, zona Electroaparataj, in spatele blocurilor (am un unchi care locuieste acolo, de aia stiu), unul pe Gr. Alexandrescu, langa spitalul de copii,... or mai fi da nu mi le amintesc acu'. In general cartografiez cam tot ce misca in materie de vw aircooled...Ochi de vultur cu ochelari, deh, ca sa am ce ciuguli... :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sa ne interesam domple....problema e cu depozitatul...ca noi blocangii nu prea avem unde...eu am tara tocmai la Tirgoviste sau la Alexandria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da tabla tine la tunare...sau trebuie umblata din cap a coada?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vedeti o epava sa-mi ziceti ca poate ii ciugulim motorasul de 1500 sau 1600...si sistemul de frinare

S-au mai vazut motoare de variant pe broasca dar doar in carti, ca pe viu nu am avut onoarea...

Tot clasica schimbare de cilindree sa traiasca (cine isi permite si are bloc motor conform!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Novici mai mult sau mai putini suntem toti, de asta exista genul asta de discutii, tocmai ca sa invatam unii de la altii; din pacate, miscarea broscareasca (air-cooled in general) la noi a fost inexistenta, acum ne zbatem si noi sa-i dam un pic de oxigen, ca sa citez un prieten, pana acum am fost niste "lupi singuratici", acum facem haita ! :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rr: Notchmane, faraoane! Cand m-am intors vineri de la mosie, am trecut liniile de tren din gara Obor. In spate, pe bd. Electronicii, la ADP, e un VW ca al tau- adica unul ca cel din prima poza de la pag. 1. Am intrebat budighaul daca putem face un targ si a zis ca da, dar peste 3-4 sapt., sa se mai "invecheasca". L-am intrebat cat vrea pe motor si a zis ca pana intr-un milion. Io zic ca la 2-2,5 o salti cu totul (e pe roti- cu 4 suruburi). Nu prea mai are geamuri, n-are faruri, stopuri, inauntru n-am vazut, ca era intuneric. Daca nu te pasioneaza carapacea (n-am vazut mare lucru, ti-am zis, era seara si ala nu ma lasa sa ma apropii prea mult, erau shefii lui pe acolo) o dai la fiare vechi si mai iei f'o juma' de bulion inapoi (2000 lei/chil). Io zic ca merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tatutzu cum dracu sa nu ma intereseze , cand a mea mai are bube pe ici pe colo in punctele esentiale, si piese nu gasesc nicaieri.

Omu a zis peste 2-3 sapt?!?! Si praduirea se face pe sest, sau cu ceva acte. (asta ca sa stiu ce mijloace de siguranta ma dotez :rr: )

Astept mai multe detalii.....

Merci mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum croncanesc vulturii cand dau tarcoale prazii, dar eu vreau sa ciugulesc tamburii spate completi de pe masina asta, asa ca ma abonez la profanarea bietei masinute pentru reperele astea!!!

MikeRG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu fiti asa si voi, voi mai aveti piese, eu nu mai am nimic.

Mie imi trebuie, cutia+motor si tot ce se poate legat de puntea fata, caseta directie, puntea in sine si pe spate nbarile de tors,planetare.

Asta daca mai apuc ceva......... :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun, perfect, atunci nu ne suprapunem, pana la tambure iei tu, tamburii ii iau eu. Si asa nu ma intereseaza decat tamburii si as cam fi singurul care se baga la o asemenea conversie...

Nu mai plange ca oricum cred ca masina va ajunge in garajul meu ca sa o putem dezmembra...dar atunci sa faci bine sa vii sa iti iei piesele...cipintuci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai parca sunteti niste corbi care ataca prada....auzi nochtmane caseta de directie nu se potriveste cea de broasca ?....bai aveti grija daca ala o da asa pe naspa fara acte sa nu avem probleme nenica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CRA, CRA!!! Vulturi nu corbi, colega!!!

Daca Mihai Achihaitei zice ca in cca 3 saptamani putem sa o atacam, poate o facem si cu acte in regula. Daca nu, care e problema? Sfanta spaga... Ptiu, drace! :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MIKE daca erai femei te luam de nevasta :rr:

Vacem afacerea, intai sa vedem cat cere maria sa pe harb cu totu, dupa aceea, poti sa iei ce vrei legat de tambure sau alte chesstii, trebuie vazut si motor+cutie(starea lor) , baiatu vine cu banii , o luam , si dupa aia, vedem noi.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vai, multumesc, dar nu sunt disponibil!!! :colors:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:salut: dau tarcoale corbii...

poate ar trebui facuta si o rubrica "Matrimoniale" ??? :geek: ;) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!