Jump to content

Sfaturi pt achizitie Golf 4 / Bora


bazil
 Share

Postare recomandată

o fi motorul de 150 chipat la 180. In poza asta e un 1.8T la 180cp - are T rosu. Sau o fi primit un transplant de la 1.6 la 1.8T.

Inainte de toate, cere o serie de sasiu.

Iar 5600 de euro pt o masina din 2002, in opinia mea, este mult prea mult.

Numai bine.

Modificat de abuwz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru o masina cu motorul ala nu e mult deloc. Acum depinde si sa fie motorul AUQ.

Modificat de dizy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deadly lasa avioanele, cauta o masina pt Romania...din 2002 si euro3 ?

Acusi o sa se plateasca taxe de poluare fct. de norme...

180CP 20V benzinara las-ooooo :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti dreptate. Este vorba de aceeasi masina, pe ambele site-uri. Pana si numarul de telefon si mail-ul sunt aceleasi. Numai ca pe Autovit, se vede ca masina a avut parte de o "cosmetizare".

M-am uitat mai bine la interior. N-are buton de dezaburire, butonul de "ASR" e plasat aiurea etc. :sly:

Deci, imi iau gandul de la ea, pentru ca se vede ca e ceva putred la mijloc. Oricum, va multumesc tuturor ca m-ati ajutat sa-i descopar "defectele". Numai bine. :icon_thumleft:

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

cred ca ai facut alegerea cea buna , deoarece nu merita sa dai masian ta care stii ca este bine ingrijita si sa o cumperi pasta in care cine stie cati bani trebuai sa mai bagi:D numai bine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Merită banu acest golf IV?Văd că e model american, are ceva?Ar trebui să aibă și kmh pe bord, nu doar mph.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O masina frumusica, curatica....dar ce faci cu taxa ?

Cutie automata - trebuie verificata bine.....

Clusterul - are si mile si km-h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

costyserbanescu

din poze masina arata bine . parerea mea e ca km sunt cam putin dar poate sunt mile , in cazul asta sunt ok . motorul ahl este un motor fiabil si care nu consuma mult . verifica cutia de viteze sa nu ai probleme in viitor . in rest masina arata bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit cu domnul la telefon.

E modelul american, dar e din Germania dus dar e înmatriculat pe RO.

Domnu mi-a spus că are doar mile pe bord, și eu l-am întrebat atunci sunt 178 de mii de mile?S-o pierdut vreo 2-3 secunde în ce să spună.Cutia are 5 trepte.Nici măcar nu stă-n Arad.I-am spus, na și cum facem?Face el " nu știu, revii cu un telefon daca o chiar vrei".

Voi ce spuneți?Avea și o voce de șamșar...

În cazul în care ar fi 178 de mii de mph în km, ar fi 286.46 de mii de km, ceea ce e mult.

Modificat de kendoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astfel de oameni care vor banu fara sa o vizionezi cred ca sunt de o nesimtire fara margini. Cauta altul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are dreptate divine dar totusi nu trebuie sa te descurajeze vocea omului :).Daca chiar o vrei poti sa o vezi...ca doar nu ii dai banii pe nevazute.poti sa iei un prieten care cat de cat se pricepe,un forumist cu vag-com.ea arata bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata bine masina, alh-ul este un motor perfect pt romania. adica consuma putin si nu e pretentios la motorina...cam astea ar fi punctele bune... iar cele rele... taxa e cam mare dat fiind ca este euro 3, bordul este in mile , iar cutia automata la km astia nu stiu cat o sa mai duca, iar 225 de mii de km nu sunt multi la un alh ... crede-ma ca majoritatea care zic ca au 180.000 , au 100 de mii stersi pe putin, asta daca te incanta pe tine sa scrie mai putin e alceva, daca-ti iei un diesel afara inseamna ca faci km, parerea mea e sa cauti alta ... la 4000-5000 gasesti una inscrisa , cu cutie manuala , masini sunt destule timp sa ai sa cauti ! bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are doar mile la kilometraj .... pe vitezometru are si km. Aia cu kilometrajul in mile, se rezolva prin recodarea clusterului - dureaza 1 minut, cu VCDS-ul.

Sincer, nici eu nu sunt adeptul de a cumpara de la cineva care imi zice - revii cu un telefon daca te intereseaza.

Asa e Romanica.....vanzatorul e stapanul si cumparatorul e sclavul.....cel putin asa cred unii....sau se cred unii....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vandut recent golful proprietate alh din 2003 cu doar 135000 km. asa ca mai exista si masini cu rulaj mai mic de 200000 km la acest an. normal ca si pretul este altul.fata de masina in discutie vad in poze ceva suspect la bord .airbagul dreapta la toate golfurile 4 sunt demarcate printr-un mic sant in jurului airbag-ului dreapta.la acest golf, nu. sa fi fost asa di fabricatie . nu cred.ramane sa verifici daca mergi la masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e suspect, e ok. Asa sunt unele Golf-uri de Canada si SUA - au coaja bordului fara capac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc domnilor pentru răspunsurile voastre prompte.Apreciez.

Fiestax, omul e din Sibiu, nu din Arad, deși în anunț așa scrie.Altă chestie ce mi-o displăcut.M-o descurajat vocea lui prin prisma faptului că părea indiferent și cum am scris mai sus, samsar.

Justin, mașina e înmatriculată.Mașina e din USA, dusă-n Germania și după o adus vânzătorul.Cutia automată e un must have, altfel sigurat deja găseam un Golf IV întreținut la 4000 de euro.

Florin, mă bucur că ești de acord cu mine.Un vânzător ar trebui să te îmbie s-o vi s-o cumperi, să tragă de tine, nu invers.Mare adevăr grăiești că vânzătorul e stăpânul și cumpărătorul sclavul.Cât mă costă faza cu recodarea clusterului?

Motorizarea îmi place și mie mult la ea și că e cu cutie automată.

Modificat de kendoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt carcotas...

Dotari:

ABS, oglinzi electrice, aer conditionat, jante aliaj, inchidere centralizata, airbag, radio/CD, servo directie, computer bord, xenon, scaune incalzite, ESP, parbriz incalzit

dar unde sunt scaunele incalzite?

si eu sunt in cautare de masina si chiar aveti dreptate cu unii vanzatori...se comporta zici ca imi fac o mare favoare ca imi vinde masina...sa nu mai spun ca te mai pun si pe drumuri aiurea sperand ca nu te pricepi si ii scapi de cine stie ce junghi de masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și alea..nu le văzui nici eu pe mașină.

În fine, măcar să fie atent la detalii, că totuși cumperi o mașină, nu un pix ce e de unică folosință.Nici din Germania nu-mi pot lua Golf IV...nu-mi ajunge 4500 cu tot cu înmatriculare plus ceva banii să mai schimb una alta la ea.

Care e cea mai bună motorizare pt Golf IV?Să fie cât de cât jucăușă și să nu consume exagerat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur masina a fost inmatriculata in Germania?E destul de suspect anuntul.Daca doar a fost pe tranzit in Germania(radiata din state si adusa pe platforma din Germania in RO)..trebuie platita o taxa extracomunitara.Eu tot nu am inteles..masina e inmatriculata in ro?E destul de bizar anuntul.Asta ca fapt divers..am inteles ca ai renuntat la ea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E înmatriculată din ce mi-a spus omul.Da am renunțat la ea...samșar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici ESP-ul eu nu il vad pe masina deci clar vroia sa dea o mica teapa, dar oricum nu cred ca e inmatriculata la pretul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa par carcotas, dar cum de nimeresti numai anunturi "dubioase" ? :sly:

Omul spune ca motorizarea este "1.6 16V", dar in poze apare un motor "1.6 SR". Iarasi, ceva este putred la mijloc. :dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era doar singurul anunț cu cutie automată cuprinzând bugetul de 3000-4000 de euro.Deci, not my fault.

E fain că e automat și că are climatronic.Nasol că are poze doar mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am scris aici cat consuma motorul de 1.6. putere suficienta, consum bun, taxe mici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!