Jump to content

Buzzer - probleme


alex.u
 Share

Postare recomandată

marius iti spunea ca pentru a deconecta mufa de la broasca nu trebuie sa dai broasca jos

astfel ca nu ai nevoie de torx pentru broasca,pentru a ajunge la mufa respectiva

dar ai nevoie pentru suruburile de la fata de usa de torx mai mic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 391
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    76

  • Al Bundy

    32

  • iulius473

    12

  • marius1982.11

    12

si lucrezi cu broasca pe portiera? :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

am inteles acu..scuze..sunt pe telefon..si am citit in graba...

sa ajung la mufa aceea am sculele necesare:-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"ce poti sa faci, dai jos fata de la usa + cea metalica si scoti mufa din broasca, dar va trebui sa deschizi cu cheia mecanic usa respectiva.

"

eu cred ca i-a spus cum sa rezolve sa nu-i mai bazaie pana il repara

asta am inteles eu

toate cele bune

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

asta o sa fac...merci marius de sfat...

nu ma deranjeaza sa inchid usa mea din cheie iar restu din telecomanda:)

week-end placut:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Muncesti destul de mult, doar sa nu te mai bazaie la cap....de acolo mai ai un pic de munca

si ajungi la yala.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

m-am chinuit pana acum fara rezultate:(

am dat totul jos...am ajuns la mufa si surpriza...nu vrea sa iasa...cred ca e oxidata..lipita cu jeg..nu imi dai seama de ce nu iese...

am tras de ea...am bagat surubelnite...cuttere..toate cela pana a ajuns asa si tot nu am reusit:(

post-14266-0-41030200-1330787699_thumb.j

florin..cred ca tot la tine apelez...ideea e ca nu m deranjeaza asa mult..doar ca m sperie:))cand aud beep nici nu apuc sa ma uit pe display ca imi vine in cap...ce so fi stricat:))

ti-am lasat un mesaj pe pm:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa apesk un pic de mufa in sus, dupa care tragi de ea, cu clema apasata. Din cauza sigurantei nu o pofi desfava.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai mufa aia are o clema pe care tre sa o apesi sa iasa

uite orientativ

post-9400-0-79243800-1330790467_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

pai era deja rupa clema aia:(cred ca a mai umblat cineva acolo...

asta inseamna ca nu o mai scot never ever?:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

ba da ar trebui sa iasa doar tragand de ea, cred ca o fi lipit-o cine a umblat acolo, pt ca siguranta lipseste in totalitate, vandali :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, daca i-a rupt doar urechea... demontezi yala si o sa iti vina ai acces mai usor la mufa. Dupa aia trebuie folosita o surubelnita subtire, sa ridici siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

e bine ca stii:)) ca tu o sa o scoti de acolo...:P

astept sa vina ziua de salariu:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti pot imprumuta eu un xzn pt broasca. Broasca nu necesita reglaj cand o montezi. Eu mi-am desfacut sambata usa si am inlocuit switch-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut

De cateva zile am si eu o problema cu buzzer-ul cand las luminile aprinse si scot cheia din contact nu mai face nimic,am facut testul cu frana de mana si buzzer-ul merge la fel si la benzina,tin sa mentionez ca switch-ul din usa soferului este defect dar nu cred sa fie asta problema pt ca acesta e defect de cand am luat masina iar avertizarea pt faruri aprinse nu mai merge de cateva zile,are cineva idee care ar putea fi problema? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam ciudat ce spui ca buzzer-ul mergea dar switch-ul nu...Masina are inchidere centralizata, geamuri electrice?Eu as miza pe schimbarea switch-ului si verificarea cablajului din mansonul dintre usa si stalp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu are inchidere centralizata si nici geamuri electrice iar avertizarea sonora pt faruri mergea si cand switch-ul din usa soferului era defect, dar avertizarea sonora pt faruri nu era aceiasi ca pt benzina si frana de mana adica acel "ding dang" ci un fel de tiuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poate sa te avertizeze de usa deschisa si lumini aprinse, daca ai switch-ul defect.

Buzzerul e unul singur, pe cluster - dar are diferite avertizari, in functie de usa deschisa, lipsa carburant sau frana de mana trasa.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin,asta era postul initial,

Posted 39 minutes ago

Salut

De cateva zile am si eu o problema cu buzzer-ul cand las luminile aprinse si scot cheia din contact nu mai face nimic,am facut testul cu frana de mana si buzzer-ul merge la fel si la benzina,tin sa mentionez ca switch-ul din usa soferului este defect dar nu cred sa fie asta problema pt ca acesta e defect de cand am luat masina iar avertizarea pt faruri aprinse nu mai merge de cateva zile,are cineva idee care ar putea fi problema? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, te-am intrebat de contact, daca stinge sau nu radio sau se aprind plafonierele cand scoti cheia din contact - sa nu fie o problema la partea electrica a conctactului.

Daca nu, totul e din comunicatia cu usa - switch, conectori, cablaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand scot cheia din contact radio se opreste dar plafoniera nu se aprinde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e data pe ON - maxim dreapta... ? sa nu fie problema din centralizata.... oricum, intai scapa de problema cu switch-ul defect, dupa care mergi mai departe, cu identificarea problemei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e data pe ON ,nu am inchidere centralizata , iar avertizarea pt faruri aprinse mergea si cu switch-ul defect. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Verifica switch-ul de la yala, firele. Dupa aia, vedem cum stam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai spus ca masina NU ARE inchidere centralizata si nici geamuri, vezi ca pe lampa usii(cea cu rosu si alb) ai o dioda intre pini. Incearca sa schimbi lampila intre ele si vezi cum se comporta. Totodata pe cablajul usii, pipaindu-l vei observa o protuberanta. Acolo mai este o dioda care face figuri. Am intalnit un golf4 care fara inchidere si geamuri, dupa schimbarea switch-ului buzzer-ul tot nu mergea desi nu era ars, iar la schimbarea lampilor intre ele si-a revenit, semn ca dioda lampii era dusa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!