Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

Frumos rau, chiar imi place. Arata foarte bine, sa'l stapanesti sanatos! :icon_thumright:

Modificat de izmail
Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci mult si tie cati mai multi km fara probleme!

Modificat de florinppp
Link către comentariu

Frumos Florine, fumos. Alta viata cu fantele iluminate, nu? :icon_cool:

Multa rabdare in continuare la cat mai multe imbunatatiri.

Link către comentariu

La cerere interiorul noaptea.

261020091626.th.jpg

261020091627.th.jpg

Cosmin multumesc mult ca mi-ai inspirat acest hobby.

Modificat de florinppp
Link către comentariu

Acum al meu Passat primit si un set de manere imitatie mahon spate - cu ajutorul lui rogue, iar pe fata home-made.

301020091635.th.jpg

301020091638.th.jpg

Cele de pe spate sunt in pozele de mai sus.

Link către comentariu

Bravo Florine. Ai devenit artist. Super treaba. :icon_cool:

Incearca sa faci cumva sa acoperi si micile portiuni ramase neacoperite (intre butoane). In rest, n-ar spune nimeni ca nu sunt OEM.

Link către comentariu

Merci pt aprecieri. totul a inceput datorita unghiutelor piticei mele,care nu a avut astampar si le-a facut de comanda.......

Cosmin, cred ca maine pun si acolo, ca mi-am rupt degetele la manerul soferului si am facut totul dintr-o bucata.

Ce ziceti, sa pun si pe capacul scrumierei - pt asta presupune sa dau jos tunelul central sa scot capacul, nu?

sau unde sa mai pun...ca am luat 1 metru de colant :icon_cool:

Link către comentariu

Frumoasa vagoneta cand o vezi si mai ales cand te urci in ea; iti vin idei pe care trebuie sa le pui in aplicare.

Bravo Florin si bafta in continuare.

Link către comentariu

Lasa Borisake, ca am o gramada de copiat de la tine. Luminile de la picioare............

Vazand baietii cu Golf5, pacat ca nu e cald afara.....ca mi-as pune lumini care sa bata in jos, din oglizile laterale, conectate la modulul confort, sa lumineze cand deschidem sau inchidem masina.

PS.....cand o fi timp, dar wknd ul asta nu, ca fetita mea face 4 ani azi si sarbatorim maine, si cand o sa ai manetele, nu e o problema sa le montam......personal, nu cred ca o sa iti indice BC-ul pe ceas, dar nu sunt cel mai abilitate pt un astfel de raspuns, doar ca difera tipul de afisaj....Oricum, cauta si un cluster cu minidot, in caz de ceva. E chiar pacat ca o masina frumoasa ca a ta sa nu aiba asa ceva......

Merci angajatul si tie km fara probleme.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Arata foarte ingrijit :rolleyes: scaunele is de piele de ai pus husa pe ele? si anvelopele spate is mai groase ca cele de pe fata? Nu de alta dar un prieten si-a luat acuma passat exact ca al tau si avelopele spate sunt 215/55 R16 iar cele de pe fata 205/55 R16

Link către comentariu

emi_arad, scaunele au huse pe ele (acum si cu incalzire) pentru ca tapiteria e gri si e belea la curatat. Nu, jantele de vara sunt incaltate cu cauciucuri 205/55/16. Numai bine!

Link către comentariu

Foarte frumos a iesit masina. Ma bucur ca mai exista astfel de pasionati, care sa aiba grija chiar si la micile detalii. Legat de ce ai intrebat tu mai sus, ar trebui sa pui acel tip de colant si pe capacul scrumierei, ca sa arate ca pachetul OEM :))

Apreciez foarte mult munca ta si sper sa ai spor si sa o tii tot asa :lol:

Link către comentariu

Bestie , :icon_thumright: merci mult. Apreciez f. mult spusele tale, avand in vedere ca tu ai transformat total A4 pe care l-ai avut. Cred ca suntem vecini ? Sector 3 -Titan?

In privinta capacului la scrumiera, merci mult de sfat. Chiar asta urmeaza sa fac in zilele urmatoare, mai ales ca am vb cu c o s m i n, care mi-a zis cum se scot capacele de la scrumiera (pt ca pun si pe cel din spate).

In plan este incalzirea la scaune (in desfasurare) si schimbarea volanului, ca ma enerveaza asta tip "tractor".

Link către comentariu

O masina cu multe modificari facute cu gust , ce sa mai ..luminile de la gurile de ventilatie arata extrem de bine , as vrea si eu..

Link către comentariu

b97dmt, crezi ca ne e greu sa punem intr-o zi si la tine. Doar sa am un pic de timp. Iti spun ce trebuie sa cumperi si sacrificam o zi din week-end si gata treaba.

M-am gandit sa pun si doua poze cu masina, cand am cumparat-o eu.

22082008001e.th.jpg

22082008002.th.jpg

Apoi, la exterior au venit jantele Montreal 2 de 16", cauciucuri in V, folie pe geamuri si lampile de B5.5.

pst1.th.jpg

pst.th.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

ciao,vreau sa te felicit pentru modificarile aduse, arata foarte bine! si eu am in plan asa ceva dar deocamdata ma documentez.sa o stapanesti sanatos :)

Link către comentariu

@ F l o r i n la ce tip de volan te-ai gandit?

PS: C o s m i n e un tip super, si pe mine m-a ajutat mai de mult. Sunt convins ca o sa iasa treaba buna!

PPS: acum m-am uitat mai bine pe poze si vroiam sa-ti spun ca jantele tale sunt Montreal (1). Montreal 2 sunt cele atasate mai jos. :vaidecapulmeu:

post-5890-1257553586_thumb.jpg

Modificat de Bestie
Link către comentariu

nice car...felicitari si bafta in continuare, poate ne vedem prin titan undeva sa stam la un pahar de vb

cum ai facut iluminarea in maciuca de la schimbator ?

Link către comentariu

Bestie, asa o fi :D . Nu stiu de ce eu am avut impresia ca cele puse pe Golf si Bora (asemanatoare) sunt M1 si ale mele M2. Cele puse de tine sunt 5x100, dar ce e tare la ele e ca sunt fabricate de BBS.

Ca tipuri de volan ar fi >

bordsivolan.th.jpg

bordsivolan1.th.jpg

bordsivolan2.th.jpg

croccifixio, telefonul meu e in profil. De obicei, dupa ora 17-18 sunt disponibil. Azi nu, deoarece sarbatorim pitica in familie si o sa am casa plina de pitici :wacko:, dar maine sau zilele urmatoare vb la tel (vezi in profil) si te ajut cu tot ce pot.

Topicul pt maciulie e http://vwforum.ro/index.php?showto...iulie&st=80. Vezi ca am facut ictograme pt toate tipurile de cutii de viteza.

Numai bine si astept si alte propuneri ale voastre referitoare la modificarea interiorului>

Pana acum s/a notat : capac scrumiera lemn.

Link către comentariu

Florine, imi cer scuze ca am uitat sa postez aici dupa atata timp... ;)

Pentru cei care nu stiu, am condus Passatul lui Florin. Merge exceptional. Motorul suna frumos, rotund, fara batai ciudate, directia e precisa si ferma, franele perfecte... foarte frumos. :rolleyes:

Plus multiplele modificari facute. Continua Florine. S-o stapanesti sanatos. E o masina foarte buna. :angry:

Link către comentariu

Sper ca cele spuse de tine sa se pastreze in timp. numai bine si iti multumesc ca nu ai omis sa dai un telefon cand ai ajuns in Bucuresti. E placut ca, in ziua de azi, printre atatea griji si greutati, exista niste OAMENI care au creat si care contribuie la dezvoltarea unei asemenea comunitati. VA MULTUMESC VWFORUM si multumesc c o s m i n. :icon_thumright:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!