Jump to content

S K F - ul


F l o r i n

Postare recomandată

Aprecierile voatre ma fac sa o tot o modific......nu stiu daca e normal sau nu, dar asa se intampla.

Multumesc mult !

Link către comentariu
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    198

  • C o s m i n

    18

  • Cosmin_TDI

    14

  • Muale

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc, multumesc !

Am rezolvat si torpedoul - bordul negru avea torpedoul spart (nu usa..ci torpedoul -urechile, cutia) . Am scos usa lui, i-am reparat manerul de deschidere (clasic la Passat) supa care am grefat-o pe torpedoul meu. Ala avea dedesubt o bucata mica gri (nu se vedea decat daca te baga-i sub el) dar am vopsit-o neagra...si acum asteapta sa urce pe masina.

Link către comentariu

Florine,ma-nclin !O masina de toata frumusetea ,ca o privesti pe dinafara ori pe dinauntru ! ...munca si rezultate pe masura..Pasiune !Ce as da eu jos ar fi cromul de la geamuri,ca tot ai lemn la interior..parerea mea :).Apropo ,nu mi-a placut niciodata lemnul la interior..dar fac o exceptie la asa exemplar ! Inca o data felicitari ,spor ,bani si drumuri cat mai bune !

Link către comentariu

Deci am citit topicul cap - coada!! Doua cuvinte: FOARTE TARE!!! :icon_thumleft:

Felicitari!

Link către comentariu

Multumesc mult, pentru aprecieri !

ONeill, multumesc pentru rabdarea de care ai dat dovada.

Intre timp, ceva OEM a plecat de pe masina.....si a venit o jucarie (de firma) ..mult mai dracoasa. Ghici ciuperca ce-i ?

Link către comentariu

Florine schimba titlul topicului asa....AVionul cu 4 rotii..Arata foarte bine si da-ne vestea si poza hai... :beer:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Si epopeea continua...... am senzatia ca nu voi termina niciodata, la cate planuri am cu ea.....

Aseara Jaf - Alex, mi-a aratat cateva din produsele pe care le-a importat....printre care si un buton de faruri, de B5,5 - modelul care il imita pe cel de Passat CC ..... nu am rezistat si i-am facut cadou S K F- ului....ca tot nu i-am luat nimic de Mos Nicolae. Ce frumos se lumineaza, pictogramele mai finute si mai mari un pic, finete la atingere.....

Multumesc, Alex !

...Doamne, cate mai am sa-i fac.... :icon_redface:

post-30007-0-08375300-1323551371_thumb.j

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

pozeee ca altfel nu te cred... :D

poate chiar dincolo :))))))))

le: asa da..

sa-l rasucesti sanatos

nu trebuie nimic modificat sa mearga pe b5 sau ii doar "capacul" de cc si restul la fel?

Modificat de ppp3
Link către comentariu

Foarte frumos, nici eu n-as fi rezistat, de mult timp caut si eu asa ceva pentru rabla mea dar nu am gasit, sau cand am gasit nu am fost sigur ca e compatibil...

Cat a costat, daca nu e cu indiscretie...?

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Doar 200 lei..... e belea de frumos.....

Si tocmai noi, eram fara asa ceva...... th_05012012046.jpg

Urmeaza europenizarea lui....soft-ul l-am schimbat deja, cand am un pic de timp ii schimb si folia si il urc pe masina

Link către comentariu

Mai rar atata pasiune investita intr-o masina,foarte frumoase modificarile si de bun gust,milioane de km fara probleme !

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri.

Urmeaza upgrade la ECU motor - deoarece al meu nu permite citirea - scrierea prin OBD, nu stie sa aprinda martorul de tempomat, etc. Trecem la ECU EDC15p+ (2003), la care pentru inceput incerc un soft de Audi A4 AJM - dupa care ii modific hartile, sa-i mai dau cativa caluti.

Link către comentariu

felicitari omule. arata foarte bine !!!

sa ma simt privilegiat ca am mers 2 metrii cu ea?? :icon_thumleft:

Modificat de ti3sto
Link către comentariu

:lol: eu iti multumesc, ca ai avut grija in cei 2 metrii parcursi... :lol:

Pupa tata !

Link către comentariu

Mi-ai suflat clusterul de sub nas...dar lasa ca-l fac eu pe al meu...

Succes in continuare.

Link către comentariu

Al tau e "de colectie"..... se potriveste mult mai bine, la masina ta. Ti-ai comandat afisaj la el ?

Link către comentariu

Al tau e "de colectie"..... se potriveste mult mai bine, la masina ta. Ti-ai comandat afisaj la el ?

Asa e ai dreptate, pe la jumatatea lunii ar trebui sa-l am acasa.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Hai ca mi-am facut timp si am montat maxidot-ul pe masina...... e perfect.

maxi1.jpg

maxi2.jpg

si un video, cu el pe banc, inainte sa-l "europenizez" :icon_cheesygrin:

th_05012012046.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Se stie..... :icon_redface:

Oricum, proiectul continua.....mai sunt multe de modificat la ea....timp si bani sa fie....

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!