Jump to content

My new Scirocco


robi_zet

Postare recomandată

Din ce am citit pe net, sunt low noise cam asta ma interesa in special. Le-am gasit la pretul de  60 lei jumate fata de cat costa Ate. Initial vroiam sa iau Pagid dar nu se mai gasesc.

 

Legat de discuri, eu nu cred ca am discuri de GTI, sunt o idee mai mici.

Link către comentariu

Aaaa... Parca am discutat asta candva aspectul asta si le ai putin mai mici

Link către comentariu

Da, am aceleasi frane ca la un golf 5 1.6 Fsi. Probabil din cauza ca Scirocco este mai usor decat un Gti 5/6.

Link către comentariu

Clean.

Ieri am schimbat placutele, toate erau tocite uniform. Acum astept sa se aseze bine placuta noua pe disc.

post-42557-14215026529235_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Vă rog să păstraţi discuţia on topic. După cum ştiţi discuţiile tehnice nu sunt permise pe această arie.

Iar atacurile la persoană nu sunt permise nici ele.

Am şters ultimele posturi off topic, iar următoarele derapaje vor fi sancţionate.

Mulţumesc pentru înţelegere!

Link către comentariu

Am vrut azi sa o spal.... m-am lasat pagubas la cat de aglomerat era.

Link către comentariu

Va recomand sa folositi sonax brilliant shine cand spalati masina, ca sa ramana mai mult timp curata si sa protejati si vopseaua cat de cat.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

MRC-ul se face tare frumos saptamanile urmatoare:) mi-a spus mie o pasarica:))) (Robert) Abia asteptam primavara. Cum a scapat vocseaua ta iarna asta?:)

Link către comentariu

Da...de dat jos le dai cu o cheie pusa pe hexagon...are un pas foarte mare pt a regla grosier. In gaura de pe centrul bumbului intra un imbus micut, slabesti, si va functiona pe acele mici zimturi, te prinzi tu

Link către comentariu

Se scoate foarte usor. Cu un patent intorci spre stanga si iese. Nu am reglat nimic, l-am lasat cum vine din fabrica

 

L.E : Am fost acum la masina si ai avut dreptate, trebuia sa il reglet. Era cu 3 dinti mai inalt.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Mi-a ajuns dupa 45 de zile aceste capace de la ventil. Sa vedem cat rezista pe masina :))
post-42557-14243629437869_thumb.jpgpost-42557-14243629474298_thumb.jpg
Pt sambata am rezervat timp de o mica revizie. Am mers pe ulei Mobil1 deoarece uleiul Fusch n-am avut timp sa caut.

Observ ca am primit varianta pt Germania, deoarece nu scrie Full syntetic.
post-42557-14243630511339_thumb.jpgpost-42557-1424363054649_thumb.jpg

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

LA mine s-a comportat bine,insa am preferat sa trec pe motul specific 5w40,pentru ca nu prea aveam incredere in faptul ca e imbuteliat la noi si pretul este dubios de mic :)

Link către comentariu

Ai grija cu capacelele alea. Daca nu sunt de calitatea materialul oxideaza si raman blocate.

Sper sa nu fie cazul si la tine

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!