Jump to content

Antalya-2009


Pitic
 Share

Postare recomandată

Am inteles. stiu pe cineva care si-a luat din UK din cauza pretului si m-am gandit ca si in DE sunt mai ieftine.

Vacanta placuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrusel

    27

  • Alexx_22

    19

  • Wug

    15

  • lucaflo26

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

As dori si eu ceva impresii despre Hotelul Miracle Resort .

Plec acolo pe 25 august.Mai merge cineva in perioada asta acolo?

Multumesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plec in Barbados pe 1 august. Mult mai ieftin ca in Turcia. Stie cineva cum e pe acolo ? Merge cineva in alta parte decat Turcia unde sigur nu o sa auzi "MUV BEC ! MUV BEC A LITAL" :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mai ieftin ca in Turcia poate daca nu pui si costul transportului, altfel...mi-e greu sa cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plec in Barbados pe 1 august.

Poti sa ne dai mai multe detalii te rog. Cat a costat totul (inclusiv transport)? De la ce agentie? Asteptam impresiile si pozele cand te intorci :P Vacanta placuta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

WUG - nu te-ai mai intors din vacanta?:D

Alextz - Cum a fost la Delphin ? Eu deja astept sa treaca sarbatoriile de Iarna si sa platesc din nou avansul tot pt. Delphin Palace Lara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Cum sa fie super. Dar la anul nu stiu unde merg, am fost odata la turci dar nu cred ca o sa ma mai duc in urmatorii ani, nu este tipul meu de concediu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Se pare ca nu a fost pe asteprarile tale, daca iti place sa vizitezi sa iesi etc e buna si turcia ,insa nu LARA.

Eu nu sunt genul si chiar imi place sa stau ca " oaia in tarc" sa nu fac nimic. La anu tot acolo ma duc numai ca de data asta am mai prostit vreo 8pers:) si in Ianuarie dam avansul la o agentie din Londra.

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Alexx22

si eu as fi interesat sa merg la anul in Turcia.daca tot ai "prostit" niste prieteni,spune-ne si noua mai multe detalii,poate mai "prostesti" pe cineva.

eu am gasit si in RO oferte foarte bune.de ce Londra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca au preturile mult mai mici fata de ce au agentiile din Romania.Chiar am fost de cateva ori cu renumitele agentii din UK.

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu agentie din Londra vrei sa pleci Alexx??

Plec cu agentie din Londra pt. ca anul 2010 ma prinde tot in Londra,insa nu e batuta in cuie treaba, la sfarsitul lui Ianuarie cer o oferta de la agentia din RO de unde am luat anul trecut biletele si o oferta de la unu din dealerii de la TUI ( cea din Ro e dealer DerTour ) si fac o comparatie. Din ce am vazut e posibil sa fie la fel sau cu 100-200Lire mai mult pt. ca si distanta cu avionul e mai mare.

Oricum suntem vreo 8-9 deja si voi primi si o oferta destul de buna de aici ( cred/sper) .

@Alexx22

si eu as fi interesat sa merg la anul in Turcia.daca tot ai "prostit" niste prieteni,spune-ne si noua mai multe detalii,poate mai "prostesti" pe cineva.

eu am gasit si in RO oferte foarte bune.de ce Londra?

Detalii inca nu am ,in Ianuarie pe la sf ies preturile pt. 2010 .

Legat de hotel citeste mai sus sau cauta Delphin Palace Lara. Cand voi avea oferta concreta, scriu aici.

Pentru ca au preturile mult mai mici fata de ce au agentiile din Romania.Chiar am fost de cateva ori cu renumitele agentii din UK.

Si asta poate fi un motiv, voi compara preturile, tot ce stiu e ca o agentie mare din UK nu a cerut la nici o FAMILIE 100lire in plus pt. vedere la mare, ceea ce in RO ( nu am fost familie , decat un cuplu ) dar am platit 7euro/zi/pers. pt vedere la mare.

Inca un PLUS este ca aici nu esti obligat sa platesti minim 50% din bilet , platesc 200lire la inceput si restul cu 1 luna inainte. In RO am platit 50% la inceput cand am facut rezervarea si restu de 50% inainte cu 2 saptamani.

cam asta e.

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tizule, am si eu o intrebare de necunoscator, ce masina conduci? Cat despre Lara, este cea mai buna plaja din Antalya. Pt. cine are bani recomand Mardan Hotel, dar raport calitate /pret optim gasiti la Royal Wings sau chiar Miracle.

Best regards.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca Oludeniz e cea mai frumoasa zona din Turcia.

Ti-am dat PM sa nu fiu Offtopic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
@Alexx22

si eu as fi interesat sa merg la anul in Turcia.daca tot ai "prostit" niste prieteni,spune-ne si noua mai multe detalii,poate mai "prostesti" pe cineva.

eu am gasit si in RO oferte foarte bune.de ce Londra?

Ok Eu m-am hotarat. Initial vroiam la acelasi hotel de anul trecut,insa am vb cu cineva care a fost la Su SeSi si am inteles ca nu e mai jos decat Delphin.

Acesta este site-ul official : SuSeSi 5* * * * * ,la fel acelasi concept UAI situat in Belek ( plaja nu este punctul forte ).

Cunoscatorii zic ca SuSeSi este hotelul unde eleganta e la ea acasa si locul celor ce nu au zeci de mii de euro pt. Mardan Palace .

Pe 26 ianuarie ,platim( pana in momentul de fata , mergem 5 adulti +1 copil -9ani ) avansul de 50%. La acest hotel preturile in UK sunt destul de scumpe,

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut si merci de PM

am mai cautat si eu si am tot auzit de acest su sesi.eu oricum vreau un hotel cu aqua park.acum depinde de pret.

cred ca poti spune si agentia din RO de unde iei bilete.oricum pe ariile tehnice s-a vorbit de service-uri si dealeri neseriosi si seriosi si s-au dat nume.

eu pentru su sesi am gasit in septembrie,care e cam la fel ca in iunie,un pret de 1000 euro de persoana cu avion fara taxe de aeroport.pretul avionului din UK de 200-250 lire adaugat la cei 650 euro ,ajunge tot pe la 1000 euro.

eu am oferta de la alibaba tour,care din cate stiu este touroperator pentru RO.

inca nu au aparut yoate preturile la hoteluri insa sper sa gasesc ceva mai avantajos.oricum pretul de 1000 euro nu include reducerea de early bookinng.

mai vorbim...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai susesi asta are vreo 7 topogane.

Eu ma folosesc de cei de la rezervare.ro sunt de la DerTour - Germania.

Daca iei acum pt iunie ( nu recomand septembrie ) cu reducerea de 22% cu avans 50% , iesi bine. Biletele daca le iei tot de la ei ( folosesc romavia ) sunt 300euro pt. 2 persoane dus-intors , deci la cei 550-600 mai adaugi 150/pers avionul. 750euro/pers este un pret mai mult decat rezonabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!

stiam ca su sesi are si aqua park.ziceam ca daca nu o sa merg aici din cauza ca va fi prea scump,voi cauta tot un hotel cu topogane.

oricum oferta de pe rezervare.ro este mai buna decat cea de la alibaba.pretul la avion are incluse si taxele de aeroport?daca da e super pret.

multumesc de informare si tinem legatura. :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur ca este fara taxa de aeroport(inca 80-90 E),si m-as mira sa vanda pachetele cu tot cu avion de acum,eu stiu ca abia dupa pasti se stabileste orarul de zbor.Apropo de rezervare.ro ,am fost si eu cu ei acum 2 ani la Delphin si intradevar aveau un pret foarte bun,anul asta am cerut un calcul de pret pentru Rixos Belek,stiind ca ei practica niste preturi mai mici (ma rog cum se lauda ei ca lucreaza direct cu dertour ) si cu gandul sa las banii in tara noastra minunata,sa contribui la cresterea ei economica, si ghiciti care e diferenta de pret fata de o agentie din Anglia (cu care am mai fost) !!??? ...de vreo 4200 E mai scump de la rezervare.ro, pentru familia mea din 2 adulti si 2 copii(10,15 ani) intr-o suita family in perioada 13-23 iunie (asa ca Alexx_22 poate ne vedem pe acolo :screwy: ),sau de 1000 E daca iau 2 camere standard pentru noi toti 4,adica la engleji platesc pentru suita family 2800 E(din care cam 10 %platesc acum) si la rezervare.ro acelasi pachet e de 7000 E(si se cere 50 % avans acum).Asa ca prefer tot la engleji sa le dau banii,pentru ca ei altfel negociaza cu turcii ,au alta putere,decat sa dau banii in Romania,indiferent care e agentia(Marshal,Kusadasi,Ali baba,Rezeda,Rezervare...).

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca are si taza de aeroport. Dar si asa tot ieftin este.

@andrusel Da dupa pasti stiu orarul, insa biletele la charter stiu cat costa. Eu am platit anul trecut in Ianuarie biletele de avion la ei dar mi-au dat zborul in aprilie cred. Deci pretul il stiu. Iar legat de englezi, cu ce agentie, am scotocit internetul de la a-z si nu am gasit nici unde o oferta cu 550Lire + avion ( 200-250 )

Da-mi si mie pontu de la agentia sta care vinde cu mii de euro mai ieftin, eu nu cumpar ca sunt client fidel rezervare.ro...!

Tot ce am gasit mai bun putin, a fost la 820lire DAR, nu imi convine orarul de zbor, pierd 2 zile degeaba. Inca mai caut.

Daca iei tot la susesi da un semn :)

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sory ,dar deja am platit un avans de 10% la Rixos Premium Belek din 13 iunie ,10 nopti ,2750 E pentru o suita family pentru 2 adulti +2 copii (10,15 ani).Am ales acest hotel pentru Aquapark Troy care il are in dotare(socotit cel mai mare din zona Antalya),pentru spectacolul cu delfini care are loc in fiecare zi,pentru fantanile muzicale care te incanta in fiecare seara in diferite culori, pentru suprafata imensa care o are hotelul (400 000 m2,cam cat 3-4 hoteluri de top din zona),zid de catarat (alpinizm),plimbari ca barcutele pe lacul din interiorul hotelului ,si tot felul de atractii pentru copiii (jet de apa de te arunca pana la 12 m in sus ;) .....),si nu in ultimul rand pentru brandul Rixos.Si ca varianta de transoprt intotdeauna(de 4 ani)am ales masina,fiind si incapatoare dar si pretul ridicat al biletelor care este practicat in Romania (cel putin 1000 E pentru noi toti 4).Stiti cat da o persoana din Ucraina ,Kiev pana in Antalya ??cam 100 E cu tot bagaj si taxe dus intors,bineinteles daca e luat din timp biletul !!!

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok atunci, mai vb pana in Iunie si poate ne vizitam putin hotelurile lol cam tot in perioada asta merg si eu. Am inteles ca la susesi este fara bratara la mana, deci sunteti bine veniti :D

vacanta placuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar daca vii sau vin pe malul marii :D ,ca altfel nu prea poti sa intri fara un voucher :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, mergand pe plaja si de pe plaja unde vrei :) Nu prin fata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci vii pe la mine si te cinstesc cu o bere. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!