Jump to content

Antalya-2009


Pitic
 Share

Postare recomandată

De cand cu criza asta am inteles ca biletele rezervate de pe acum au un pret cu 30-40% mai mic (early booking).As vrea sa merg in Antalya impreuna cu mai multi prieteni la sf lunii august (dupa data de 15...cam pe 20 asa) si ma gandeam daca aveti ceva sugestii,opinii...eventual daca ati fost vara si cum este pe acolo.De mers nu mergem cu masinile ...mai bine cu avionul.Daca a mers careva in perioada asta (august) si are vreun sfat...sau mai bine o agentie anume de unde au facut rezervari si au fost multumiti...un hotel..ca pe google gasesti dar nu se stie ce nimeresti.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andrusel

    27

  • Alexx_22

    19

  • Wug

    15

  • MOTANUL

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preturile sunt de fapt cu 10 maxim 15% mai mici pentru rezervari pana la 1.04.

Atentie ca unele hoteluri au AC dar cu program, agentiile din Ro nu prea specifica asta dar la TUI sau la Dertour este specificat in clar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am fost in 2008 in Antalia cu avionul

Sunt hoteluri si hoteluri. In general cat dai pe cazare atatea parale face si hotelul

Eu am stat in Belek la Cornelia de Luxe pachet ultra all inclusive. RECOMAND. E scump dar merita fiecare cent. Daca iti permiti alege Cornelia. Excelent pentru familii cu copii si nu numai, conditii foarte bune.

Mai multe detalii iti pot da pe PM

Edit: mergi mai bine in sept sau mai...in sezon sunt preturile mai mari si temperaturi care bat spre 45 grade C. Te topesti nu alta...

Modificat de iepumare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost anul trecut in Antalya, Lara mai exact. Am stat la Delphine Palace Deluxe Collection http://www.delphinpalace.com/ Super hotel din toate punctele de vedere. Este si un hotel foarte cautat, daca intrebi la orice agentie de turism toti cred ca o sa ti-l recomande. Pretul este cam marisor, anul trecut in august a fost aproape 1000 euro de persoana. Dar a meritat.

Dupa cum zice si iepumare, e prea cald in august, eu in primele 2 zile deabia respiram :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu anul trecut la Delphin Diva Premiere in Antalya,alaturi de Delphin Palace Deluxe. Totul a fost la superlativ,mai putin vremea (prea cald pentru gustul meu).Nu am vazut nici un nor pe cer in perioada in care am fost 04.08.-10.08.2008.

Ca si pret,pentru 2 adulti si un copil pana in 7 ani,2200 euro cu tot cu avion charter din Iasi. :icon_thumright: Am avut ultra all-inclusive,AC,seif,vedere la mare,etc.Excelent pentru copii.

post-5156-1236682207_thumb.jpg

post-5156-1236682284_thumb.jpg

post-5156-1236682409_thumb.jpg

post-5156-1236682470_thumb.jpg

Modificat de rdirectoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Pitic Eu am ales deja,(antalya) Delphin Palace Lara,5* ultra all inc. Si pt. ca deja am achitat 50% , am beneficiat de o reducere de 22%.Legat de luna August, am vazut in niste poze la cineva ca pozase un ceas la hotel afara care era si pe post de Ter.C. Si la ora 17:00 erau 49C...! Si de aceea am ales luna iunie pt plecare. Am platit 1650e pachetul 7nopti/avionul/tr.de la aeroport si retur/taxele de aeroport/taxa cu vedere totala la mare . pt 2 pers.

Stiu ca oferta era pana la sf lunii Februarie, insa daca doresti alte info, da-mi pm si tot acolo iti pot da si detalii despre agentia de la care am cumparat eu bilete.

Bafta

P.S Acest hotel il recomanda si colegul @tudor Ionut mai sus.

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc tuturor....dar..pentru ca exista un dar..trebuia sa mergem mai multi prieteni.o parte din ei si-au sucit gandurile si acu vor alta treaba:((nu s-au decis inca la o locatie..in principiu tot turcia sau grecia vor.ms inca o data...cum mai am nevoie de ceva detalii postez:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Postez aici sa nu mai fac alt topic.

Daca sunt persoane care au bilete la Delphin Palace Lara in perioada 09-16Iunie , va rog sa imi ziceti, poate ne vedem acolo sa facem cate ceva impreuna.

Sau daca intentionati sa luati bilete in perioada asta...Poate va conving :offtopic:

post-31006-1237022204_thumb.jpg

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt interesat de locatie ..dar fara doar si poate in luna septembrie. Asa ca va las pe voi sa puneti niste imrepsii si sfaturi din experienta voastra.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Postez aici sa nu mai fac alt topic.

Daca sunt persoane care au bilete la Delphin Palace Lara in perioada 09-16Iunie , va rog sa imi ziceti, poate ne vedem acolo sa facem cate ceva impreuna.

Sau daca intentionati sa luati bilete in perioada asta...Poate va conving :biggrin:

Oai ce as fi venit si eu. Dar anu asta nu am avut ce comenta la concediu. Mi l-a planificat consoarta :P

Iti doresc de pe acum concediu placut. Locatia e excelenta iar pretul f corect :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt interesat de locatie ..dar fara doar si poate in luna septembrie. Asa ca va las pe voi sa puneti niste imrepsii si sfaturi din experienta voastra.

Multumesc,

Cu siguranta voi revenii cu poze si impresii !

Iti doresc de pe acum concediu placut. Locatia e excelenta iar pretul f corect :salut:

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin ce agentie ai luat biletele la Delphin Palace?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai PM, poate iau warn( sunt baietii cu ochii pe mine) pt. reclama.

Am rugat si eu un Moderator R-a-z-v-a-n Ceva legat de topicul asta...Poate ma auziti aici Dnule.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care baieti si ce reclama ? Ai tot dreptul . ca nu e televizor forumul !

Pune aici ..ca zilele astea vreau sa dau si eu avansul pt asa ceva .Si poate agentia prin care ai luat tu e mai ieftina decat ce am gasit eu.

Mersi,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana sa am tot dreptul , trebuie sa ma conformez cu regulile acestui forum.

Ai PM cu info.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pana la urma am luat bilete la Kusadasi,4* all inclusive.daca stiti ceva spuneti-mi cum sta treaba...

rog un moderator sa schimbe titlul topicului in Kusadasi ...poate aflu ceva sfaturi.Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde anume la KUSADASI ? La ce hotel ?

Poti da mai multe detalii te rog ? pret, perioada, agentie, transport ..

Mersi,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ales si eu pana la urma Deplhin Palace dar in septembrie. Am tot cautat si la banii mei asta pare cel mai ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oameni buni da-ti si voi mai multe detalii ca nu e nici o problema.

Uite eu am gasit cel mai ieftin DELPHIN DELUXE RESORT - alanya - 669 eur de pers fara taxe de aeroport tot in luna septembrie(adica dupa 9 sept)

Tu la ce pret ai luat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1400E ( cu reducere 20%) de la Dertour pentru camera cu vedere la mare. Nu cred ca te ajuta prea mult pentru ca am luat biletele din .de.

Durata 8 nopti din 07.09 si transport cu auto.

Delphin Palace din Lara este mult mai bun ca Delphin Deluxe din Alanya de aici rezulta diferenta de pret. Uita-te pe holidaycheck.com dupa review-uri. Cealalta alegere a mea ar fi fost Titanic Beach Resort dar sunt camerele mai urate, mai putine restaurante a la carte si rezervarea la astea era si cu bani la Titanic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Am ales si eu pana la urma Deplhin Palace dar in septembrie. Am tot cautat si la banii mei asta pare cel mai ok.

Foarte buna alegerea, eu plec peste 3 saptamani si revin cu feedbeck si cu poze.

Ai dat 1400 cu tot cu avion si taxe de aeroport? si de unde este plecarea?

Pana la urma m-a dus totul 1680 , taxe, vedere totala la mare, avion etc. Am platit 50% in Ianuarie si am primit 22% reducere.

Acum acelasi bilet costa 1950.

Oameni buni da-ti si voi mai multe detalii ca nu e nici o problema.

Uite eu am gasit cel mai ieftin DELPHIN DELUXE RESORT - alanya - 669 eur de pers fara taxe de aeroport tot in luna septembrie(adica dupa 9 sept)

Tu la ce pret ai luat ?

Ce ti-am dau eu pe Pm, agentia respectiva este acreditata dertour din Germania.

Este diferenta intre Delphin Deluxe din Alanya si Delphin Palace ANTALYA, Cred ca daca cumperi biletele pana pe 30 mai la Palace mai prinzi o reducere de 3% si probabil vei scoate undeva la 1800 euro cu totul. Stii...Treaba este ca la hotelurile cautate nici locurile libere nu sunt pe tava, acum daca te duci poti avea surpriza sa iti zica ca e full, din aceste 2 motive am ales sa platesc in Ianuarie. reducere 22% si loc liber siguranta 100%.

669 euro x 2 + taxe=1580 sincer la banii astia gasesti altceva decat Delphin DELUXE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ales sa merg fara avion. O sa revin in tara inainte de a pleca....si mai ma plimb.

P.S. avionul aducea un plus de 100E de la Munchen.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca am dat la fel sau mai bine decat tine, chiar daca le-ai luat din Germania. Deci nu e prea mare afacere ca le iei de aici sau de acolo,

taxele de aeroport se aplica pt toata lumea...Oricum vacanta placuta iti doresc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Am ales si eu pana la urma Deplhin Palace dar in septembrie. Am tot cautat si la banii mei asta pare cel mai ok.

Ok. Am revenit de la Delphin Palace si totul a fost ok.

Check-in in 5 minute, C-out in 10...secunde.

Fata de altele care zic ca au Ultra AllInc. asta este peste.

Nu iti poate lipsii nimic. Curatenia in Hotel si in camere este putin peste 9+. Ai seif in camera si te sfatuiesc sa iti pastrezi actele/cardurile acolo.

Camerele sunt foarte mari si au de la 35mp in sus. Noi am avut 2 paturi in camera, probabil daca ne certam sa dormim fieare in patul lui.

Personalul 10+. Chiar daca procedezi precum Rusii fara Please/Thank you, tot ca un rege esti primit/servit.

De 3 ori pe zi, la 6:30 ,la 12:00 si la 18:20 se strang toti ospatari si primesc noi instructiuni de la sefi. Unii chiar mai sunt certati si salata ca la armata :angry:

( cred ca o fac si pt spectacol )

Cei de la entertainment sunt geniali ^_^ Spectacole, focuri de artificii si tot felu de nebunii in fiecare seara de la ora 21:30.

( la anfiteatru te sfatuiesc sa stai cat mai sus si cat mai pe mijloc, in fiecare noapte iau persoane din public si...nah, te cam faci de cacao :)

Ziua tot felu de concursuri pe la piscina, unde te prapadesti de ras cum sar nemtii pe burta in apa sa prinda un sutien :angry: etc. La toate se castiga ori tricouri , ori sepci ori cate o sticla de sampanie sau mai rau, sa primesti cate o pedeapsa.

Pe plaja Volei la greu.

Mancarea...nu prea stiu ce sa zic ,nu am apucat sa mananc decat din 40% din sutele de feluri si nu am prins niciodata de 2 ori acelasi fel.

Gratar "full options fara piele" :) de la peste cu ochii de meduza pana la pui cu...tot ce vrei.

Au si bufet pt copii( mai haleam si eu cate ceva de acolo,parca piureul era mai fin acolo de ex.)

In schimb la salate, e o strategie cred. Gasesti 9823929 de salate cu rosii,castraveti etc toate au acelasi gust ,numai forma in care sunt taiate difera .

In afara de J&B,Jack-D si ce mai este de import, nimic nu se plateste, unde ai sa vezi 5 sticle de vin pe masa sunt rusi sau Romani pt prima data la UAI:))

Eu am fost fan apa plata si nu uita sa bei Ice Coffe de la barul de langa piscina, sunt 4 il nimeresti tu pe ala.

Minusuri-

De la ora 12:30 o data la 2 ore fac cate ceva afara la piscina, vafe,kebab sau cartofi copti cu porumb ( e imposibil sa nu iei cate ceva iar la plecare esti mai greu cu 3-4 kg :( )

Tot la minusuri trec si aparatele cu inghetata care pe caldura aia tot asa, treci pe langa ele si mai iei cate una, cel putin pt copii nu e prea ok.

Sunt singurele minusuri pe care le-am gasit la hotelul asta.

Intamplari.

La receptie cand am ajuns totul ok, urc sus in camera, deschid usa si cand ies pe balcon vad terenurile de tenis, hm...! Cobor la receptie si ii zic spalacitei ca defapt am platit pt. vedere la mare si ca eu vad niste terenuri de tenis.

Raspuns: Nu stiu cat ati platit, va descurcati cu agentia din Romania.

I-am zis ca nu mai urc in camera si sa ma lase sa folosesc telefonul de la receptie sa sun in Romania. S-a uitat putin ciudat si mi-a zis sa astept.

Dupa 3 minute vine un alt spalacit ,imbracat la costum si zice ca isi cere scuze dar erau doua persoane cu acelasi nume si prenume si a incurcat.

Minciuna mai mare nici ca gasea. Eu trebuia sa iau un pachet de la receptie ,il uitase cineva .Cand am ajuns ,nici nu am intrebat de pachet si mi-a zis direct: Mr am un pachet pt dvs...pai daca eram 2 cu acelasi nume si prenume de unde stia ca pt mine este pachetul.

Din cate am inteles, cica se mai practica treaba cu 20Euro in passport la check-in daca vrei o camera mai buna si probabil au incercat-o si ei, daca merge merge daca nu , nu . Si urma camera care platisem 100e in plus sa ajunga la unu care da 20 :angry:

Pe plaja: Vin 2 voinici albi,albi si cu burta mare ,erau ajunsi de 1 zi. In spatele lor veneau incet si domnitele,bun...Se aseaza pe sezlong si una din ele incepe sa dea comanda la "barbatuso" : hai ma "mereti " sa luati ceva de baut doar nu stam pe sec.Eu vreau fresh natural si un "coctail" cu alcool.

( sincer o zic cu mana pe inima ca eu nu am vazut pe unde am umblat , fresh artificial )

Si tot "barbatuso" il striga pe fiisu de 2 ani care mergea in fata lui... BAROSAN ! BAI BAROSANNNNN ! ! !

Toti se plang ca personalul nu vb engleza.

Da, La receptie am obs. ca se vb mai mult Germana si Rusa,insa barmanii si ospatarii vb sau cel putin inteleg si engleza.

Dar cum sa te inteleaga unu cand te duci la bar si zici asa:

uischi cola = Asta trebuia sa fie o combinatie si se bea whisky +cola, ala saracu nu are de unde sa stie ca : uischi ( pauza ) cola , le vrei intr-un pahar.

uatar no gaz = Femeia dorea o apa plata tot asa uatar si cand ajunge la frigider, striga dupa ala : NO GAZZZ !!!

Tot as aam patit cu unu de la piscina. A auzit ca vb romaneste si ne-a salutat cu Buna dimineata.

Seara , intamplarea face sa ne intalnim la lift, intru eu primul si el striga : MUV BEC ! MUV BEC A LITAL.

Noroc cu fazele astea care m-au trezit la realitate, cum am fost servit si cum m-am simtit imi dadea mereu impresia ca visez.

Acum partea cea mai tare :) sporturile pe apa.

Parasailing, O nebunie curata - 35 euro negociat de fiecare data la 25 usd

skijet , 25 euro 10 minute -negociat de fiecare data la 25usd.

Inotat cu Delfinii si sarit din barca pe la o cascada 30 euro.

Mai au banana dar nu m-a pasionat.

160 euro cheltuieli pt prostiile astea pe apa.

50usd prin Antalya.

35usd pt TIP-uri:)) Cam peste tot gasesti cate o cutie cu un TIP BOX lipit pe ea. Oricum isi merita fiecare banutz.

Cateva poze gasesti AICI

Am facut multe dar sunt personale. La fel si niste filmari din care 2 sunt chiar pt a le admira si le voi converti cu ceva sa le fac mai mici si le urc undeva si pe alea.

Scuze pt unele greseli , insa e ora 1:50 :) noapte buna :)

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant. Multumesc mult.

Biletele le-am luat din .de pentru ca am stat ~3 luni pe acolo nu pentru ca erau mai ieftine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!