Jump to content

Tuning pentru 9N si 9N3


cosmin1012
 Share

Postare recomandată

Deschid acest topic pentru a discuta despre tuning si piese aftermarket pentru Polo 9N si 9N3, gen faruri cu angel eyes cu bulbi, stopuri cu LED, jante, chiptuning, volane etc. Cine are sau isi doreste si vrea sa afle mai multe va rog sa postati pentru un schimb de pareri si experienta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut .. ai idee ce pret ar avea un computer de bord aftermarket ptr un 9n3 ? si ce alte dotari(optionale) cand iei masina, mai putem adauga?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aftermarket nu cred sa existe. daca tu ai gasit te rog sa imi arati si mie pentru ca m-ar interesa. nici eu nu am computer de bord si m-am interesat mai demult de asa ceva si am aflat ca este prea costisitor pentru ca trebuie schimbata toata piesa cu turometru, kilometraj si indicatoare. de curand mi-a atras atentia un navi orginal MFD ca de passat modelul vechi. sunt o multime de piese care se pot pune. la fel e si cu climatronicul, foarte complicat cu senzori...o multime de bani costa optiunile astea daca nu sunt din fabrica

de asemenea vreau sa va intreb de stopurile acestea...seamana cu cele de eos. ce parere aveti?

post-25440-1233957841_thumb.jpg

post-25440-1233958165_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la reprezentanta vw am dat mail si cand am primit raspuns .. m-am linistit.. 2300 RON fara manopera .. deci gandestete la ce pret ajunge computer-ul de bord .. climatronic am vazut cam la 100 de euro pe ebay.. stopurile din poza daca nu ma insel sunt pe led-uri,nu ? sunt ft frumoase .. dar sincer mi se pare exagerat la pret .. ele normal tot pe ebay am vazut cam la 175E .. am intrebat pe cineva care se ocupa cu ebay . si mia dat iar un scor de m-a linistit , 230 E .. deci parerea mea este ca nu isi au rostul , poate eventual daca ai drum in Germania ar merita, dar asa nu :) .. sau poate daca esti prea pasionat iti iei, eu sincer mi le=as cumpara dar avand in vedere la cat a crescut euro in ultima vreme si criza care este .. nu prea merita :). Daca mai stiti ce alte dotari se mai pot pune .. nu cu foarte multzi bani va rog sa mai postati aici. :icon_cry:

Cu stima!

Modificat de BoCo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la 100 de euro ai doar capacul care il pui pe bord cel cu display. nu sunt inclusi senzorii de interior. legat de ebay.nu e comision chiar asa de mult. stiu pe cineva care comanda de pe ebay cu comision fix indiferent de produs. eu le am vazut si la 125 de euro aceste stopuri. de unitatea MFD ce parere ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in general mie mi se pare ca o masina arata mult mai bine cu dotarile ei originale ( jante, navigatie, etc.) decat sa ii pui tu altele care nu sunt componente originale vw .. deci +1 ptr unitatea MFD :icon_cry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu sunt tot pentru VW OEM. Farurile si stopurile sunt facute de Hella nu de VW asa ca sunt bune si cele aftermarker FK dupa parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da sunt .. dar din punctul meu de vedere stopurile sunt ok .. iar ca faruri mi-as lua cum sunt cele dupa polo gti

Stie cineva cum pot dezlipi emblema cu TDI de pe spatele masinii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu apa calda si multa grija sa nu se dezlipeasca si lacul. ele sunt puse cu un adeziv nu foarte puternic. incearca cu o bucata de plastic subtire ca un cd. lipiciul care ramane se indeparteaza cu alcool dar sa nu freci prea cu putere pentru ca se deterioreza luciul in zona respectiva. succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lipiciul care ramane se dezlipeste usor si cu apa cu detergent ...gen cif crema sau sapun simplu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da sunt .. dar din punctul meu de vedere stopurile sunt ok .. iar ca faruri mi-as lua cum sunt cele dupa polo gti

Stie cineva cum pot dezlipi emblema cu TDI de pe spatele masinii ?

se deslipeste foarte usor si nu se ia nici lacul sau alte capete patrate :icon_thumright:

tragi un pic mai tare de ele si are sa ramana banda adeziva de indepartat care se ia foarte usor cu unghia daca nu ai taiato sau cu o cartela telefonica dar ai grija sa nu zgarii vopseaua :icon_thumright:

post-17292-1234034876_thumb.jpg

Modificat de nicuiry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok va multumesc tuturor ptr ajutor:) cand imi iau semnu cu gti si o sa l pun o sa postez si niste poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru doritori de tuning exterior imi vand bodykitul In tuning pt 9n3 original si unic in romania. pt mai multe detalii 0722.59.49.64

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu pui anunt la sectia vanzari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru doritori de tuning exterior imi vand bodykitul In tuning pt 9n3 original si unic in romania. pt mai multe detalii 0722.59.49.64

Ce contine zi si tu un pret si niste poze ;) sau da-mi pm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de curand mi a atras atentia acest volan. este de la golf v gti. ce parere aveti?

post-25440-1234197903_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va place consola aia vopsita asa??????.....ma bate gandul sa imi fac si eu :D

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte misto. cred doar ca este complicat sa o scoti. eu neavand experienta la asa ceva nu m as baga. daca tu poti frumos ar fi sa ii dai cu un spray cauciucat cum este materialul original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai aci e problema deoarece cauciucul ala e "belit" pe o portiune destul de mare :D si de asta ma bate gandul sa vopsesc consola asa....de scos e foarte usor, in jur de 6 suruburi are , iar de vopsit o rezolva "finul" ca doar e vopsitor auto :salut: ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa arate foarte bine. o faci in aceeasi nuanta cu tapiteria?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e frumos volanul .. e smecher si bordul cum il are ALU-LOOK .. ala chiar e frumos .. oricum volanul e ft scump cosmin .. si nu-si face banii .. decat sa investesti in componente de GTI .. mai bine strangi bani si cumperi direct unu :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!