Jump to content

Tuning pentru 9N si 9N3


cosmin1012
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...

Salut, as vrea sa pun si eu un filtru aer sport (daca se poate un kit ) si o evacuare sport pe polo-ul meu. a mai facut cineva de p'aici asa ceva, aveti idee de unde pot achizitiona piesele, un sfat ceva? mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, ma tot bate gandul sa iau un GTI lovit si sa "mut" pe Polo-ul meu motor, frane, cutie, etc, credeti ca merita? Polo 9n3 1.2 12v

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marin_titus

Si pe mine ma batea gandul, dar am inteles ca e mult mai simplu si mai ieftin sa o vand si sa iau GTI-ul sau orice altceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
petrisorionut86
  • 1 month later...

Buna ziua ! Va deranjez si eu cu urmatoarea intrebare : stie cineva daca la un Polo 9N3 din 2008 se potriveste nuca de schimbator ( mentionez ca doar nuca ma intereseaza sa o schimb , mansonul arata impecabil ) de la un Golf 5 sau 6? Sau daca e compatibila pentru Polo 9N3 nuca schimbatorului de pe Golf/Jetta etc , cu tot cu manson , caci am vazut ca totusi este alt sistem de prindere intre manson si nuca la Golf fata de Polo ..

Edit: e al 3-lea post identic in 3 topic-uri diferite. Multumeste-te cu unul singur si asteapta raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut tuturor , am si eu o intrebare pentru voi , ce este mai rentabil un kit suspensie sport reglabila , sau doar arcuri sport ? diferente si asemanari intre ele?  Masina mea un polo 9n 2002 , 1.2 . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Salut !Stiti cumva unde pot gasi ceva de genul http://www.streetdesigntuning.ro/prod_18090.html? Si ce implica o astfel de prelungire de capota efectiv?(montaj,ce este defapt..)Multumesc anticipat!

Buna , tocmai ce mi-am facut eu o prelungire de capota la polo 9n 2003 . Eu am apelat la un tip si mi-a facuto din fibra  si arata identica ca cea din poza ta. Ca si costuri mi-a cerut 120 ron + a trebuit vopsita toata capota + grila fara semn.post-144490-0-02378000-1441538305_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca poate sa imi explice si mie cineva cum se poate prinde numarul de inmatriculare pe bara din fata mai jos , ca la acesta 

, Multumesc mult !
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai unde si a prins el numarul e grila ptr racire radiator, eu nu as acoperi-o.

a improvizat un sistem de prindere, fara modificarea grilei de jos nu ai cum. daca vrei neaparat scoti grila, si cu grila in mana cauti un suport de numar cu gauri de prindere care se suprapun cu intariturile grilei. o alta varianta este cu soricei.

nu cred ca o sa arate bine daca nu scoti bandoul de pe bara, umpli cu fibra golul si revopsesti.

Modificat de b0gdan_07
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna seara colegi,

 

Am si eu o intrebare.

Daca se dau jos bandourile de pe bara fata se pot chitui si sa fie aduse la nivel?Adica mai exact sa dispara bandourile la fel ca in poza de mai jos?

 

 

Multumesc

post-154613-0-35668400-1447004822_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Mai exista cineva pe acest forum cu polo 9n modificat ? ( tuning ) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 1.2 tuning?!? Doar exterior,era un coleg proud member of insomnia racing,michael 9n parca,avea un 9n frumos facut la exterior.Asa,multi au modificari la ele,si eu am 1.2 cu jante de 16,discuri spate,aeroterma electrica,lumini automate si alte modificari,dar nu cred ca se numeste tuning,fara 200 de cai...Vezi ca este unul Pimpovski pe net,ala are un 9n cu motor de 3,2 si frine modificate,caroserie,etc.Abia ala e tuning.

Modificat de dan 48
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce părere aveți de aceste stopuri. Sunt de pe polo 9n3 gti așa scrie pe anunț.. 350 ron . vreau să le pun pe un polo 9n. Din câte am înțeles sunt compatibile deci o părere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Vizitiu Cosmin-Ionut

Caut de ceva vreme niste stopuri pe led pt un polo 2004 sedan dar nu am gasit aveti idee pe unde as putea gasi?

20160427_094629.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

vreau sa stiu daca se potriveste bara fata de la polo cross la polo 9n3.

bara-fata-polo-cross-59b77186d20989a0a4-0-0-0-0-0.jpg

prelungire-spoiler-vw-polo-9n3-extensie-spoiler-7f5e91d9674f0483a6-600-0-1-95-1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!