Jump to content

Alegere jante pentru Octavia II


drasto_2004
 Share

Postare recomandată

nu am PDG si nici nu mi-a fost trecuta varianta de 17", desi din fabrica am comandat opt pe 16". masina fabricata sept 2005. acum m-a intristat putin anuntul, ca unii dintre noi au trecuta in talon si varianta de 225/45/r17, pt ca tocmai din acest motiv m-am lasat pagubas sa pun jante pe 17". chinul de a merge la rar si a le trece in talon. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca nenea politaiu se uita la rotile tale cand te opreste??? si eu sunt cu musca pe caciula cu un opel(sh) care a venit cu jantele de 15` iar aici la RAR le-au trecut doar pe alea de 13`-14`. Nu m-au oprit niciodata de 8luni de gand mai circul cu ea si sper sa nu am probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am ridicat-o si am constatat mi-au dat Michelin 225/45/R17

comandasem pe 16 inch :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am ridicat-o si am constatat mi-au dat Michelin 225/45/R17

comandasem pe 16 inch :rolleyes:

Eu nu as fi asa de bucuros, ca alea de 17 sunt cam pretentzioase si o sa coste o gramada cand ai sa vrei sa le schimbi. Eu am comandat tot pe 16 iar daca vin pe 17 refuz!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de ce sa refuzi?

le vinzi, iti iei pe 16'' daca nu te incanta (probabil ramai cu ele ca sunt beton) si faci rost de bani pt alte extrasuri...

parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
depinde de gusturile fiecaruia :icon_thumright: la mine se pupa da` nu se saruta ;) deci e asa si asa :D

de cand am pus si jantele astea si cu pachetul de drumuri grele.. am impresia ca merg numai pe piatra cubica asta ca sa nu mai zic ca se simte si ca zgomot in masina.

E misto cand parchezi masina intr-o parcare mare si aglomerata. Este aproape imposibil sa nu o vezi unde-i parcata :)

@c4linutz: ai observat cumva daca ai diferente mai mari intre viteza reala si cea de pe bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ieri i-am pus si eu roti pe 17 (aveam pe 15)

si goodyear eagle F1 225/45/17

problema e ca desi nu am pachet de drumuri grele, am suspensie normala, mi se pare ca i-ar sta mai bine daca ar fi mai joasa cu vreo 3-4 cm.

ma gandeam sa schimb setul de arcuri cu unele mai joase , am gasit chiar unele cu -3 cm fata/spate in pe un site in UK.

voi ce ziceti ?

unde as putea gasi aici in bucuresti un magazin care sa aiba arcuri sport pentru skoda, dar nu vreau foarte joase ca sa fiu nevoit sa schimb si amortizoarele?

post-10450-1205853447_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat azi masina cu jante Pegasus 225/45/R17 si cauciucurile Michelin Pilot Primacy.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si masinuta mea tot cu Michelin Pilot Primacy a cenit incaltata. Sincer nu stiu cat sunt de bune fata de Dunlop SP Sport.

Modificat de azreil24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Dunlop Sport pe 205. se comporta super bine mai ales pe ploaie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Precizati si voi tipul, ca Dunlop SP Sport sunt sute de modele. De exemplu la mine a venit cu SP 01A. Acum presupun ca v-a venit incaltata cu SP 01. E urmasul modelului cu care mi-a venit mie si cu astea o sa o incalt si eu in max 2 sapt, ca le schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

dupa 42k km inca mai rezista Bridgestone touranza e30, am facut schimbarea de pe fata pe spate si invers cred ca dupa vara asta ar cam trebui schimbate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu are nimeni pe R16 nimic sa zica? :icon_cool:

eu am R16 si mie mi-au venit bridgestone turanza. bune pina acum . dar daca ai R16 n-o sa-ti dea matador ca la R15.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este foarte bine ca ai raspuns unui mesaj de acum 2 ani :( . Omul nu a mai intrat pe forum din 22.oct.2006 dar, cine stie...poate ca il intereseaza :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal! Eu am R15 si am Matador elite2 de cacao astea, zgomotoase singurul defect in rest se comporta bine....tre sa dau jos cu ele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Din ce am vazut "mai sus" sunt 7 norocosi care au primit roti pe 17'',cu toate ca nu au cerut....

Daca vreti sa spuneti si ce fel de jante ati primit....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit cu jante Pegasus :study:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot nu m-am lamurit. Cei care au comandat cu Pegasus pe 17 ce roata de rezerva au primit? Normala pe 17 , mai mica pe 16, normala pe 15 sau de aia de folosinta temporara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am comandat jante de 17" si roata de rezerva este de tabla pe 16". probabil si la ei este la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat jante pe 16,dar am primit de 17 cu anvelope bridgestone iar rezerva rste de tabla cu anvelopa continental :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 16" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze,da, pe 16 :huh:

Modificat de neo2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spuneti-mi si mie caracteristicile pentru jantele de O II (PCD si Alezaj central). Stiam ca PCD este 112 si alezaj 57 mm, dar nu sunt sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!