Jump to content

Consiliere achizitie


Marku
 Share

Postare recomandată

nsm : Acum ce pot sa fac? Sa controlez oamenii care se suie in masina la blugi?- esti mortal , m-am tavalit pe jos de ras ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Multumim de poze Marius! Foarte edificatoare! Arata superb :P pielea asta :)

Perforatiile par suficiente ca sa nu transpiri ca porcu :mop:

Intre timp am vazut un Land Cruiser vechi de 5 ani, cu piele bej si perforatii. Arata horor (era crapata in draci si vopseaua se luase foarte mult :o )dar nu stiu daca proprietarul a avut grija vreun pic de ea.

Multam de ajutor, cred ca o sa risc cu pielea ca totusi arata incomparabil mai bine decat plictisitorul de negru de care m-am saturat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar edificatoare si foarte faine pozele.

o sa fie un risc destul de mare george. decat sa pui optiunea de piele cu scaune ventilate care costa banuiesc 2200-2300e mai degraba pui alte jucarii care is mult mai faine(asta daca nu le ai): telefon bt,parkasist,tpm,toate airbag-urile,eventual keyless si trapa. sincer decat o gramada de bani pe piele mai degraba mai multe mai uitle si mai mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@igeorge13 dc nu-ti place nergu, poti sa-ti iei combinatia gri + covorase +margini scaune negre care e gratis pe Ambition. In felul acesta interiorul e mai luminos si in zonele critice (mocheta, volan, schimbator, cotiera margine scaun e negru si e jeg-proof). Eu asa am facut si sunt multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

optiunea cu scaune ventilate + piele costa mai putin de 1800 cu tot cu tva.

E drept e o suma destul de maricica dar daca vrei interior bej cred ca e singura varianta cu care sa nu ai probleme si sa te doara capul.

Eu am 5000 km acuma. Si arata ca noua. Mi-am luat produse de hidratare (lapte dorna de la Farmec 8 lei) si se da pe piele pentru hidratare :D

Nu e gluma si pielea isi reface structura si se intareste. Ea se rupe in momentul in care se usuca.

oricum diferenta e majora intre interiorul crem si cel negru .. parca e alta masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crede-ma ca as fi vrut si eu interior credm, e superb, dar intretinerea da ceva batai de cap si nu am chef si mai ales timp de pierdut cu asa ceva. dupa mine o masina noua cuparata inseamna cheie si mers la drum si nu bibilit si bijuterit la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asta e si ideea. Pielea nu trebuie intretinere zilnica sau saptamanala.

O data pe luna cred ca e destul nu .. cine stie ce multa treaba. O duci la spalatorie ti-o aspira ei si ti-o sterg de parf si pe urma in maxim 30-60 min o rezolvi.

Problema se schimba daca ai crem si ai ori piele intoarsa sau tapiterie textila. La curatarea lor deja se complica treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci "...o data pe luna (crezi ca e destul) ... 30-60min ... "

exagerat de mult. dar nah, obrazul sutire cu "cheltuiala" se tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba te plangi ca e prea des .. ba te plangi ca e prea rar .

Hotaraste-te :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am spus exagerat de mult ma refeream la timp. Nu am zis niciodata ca e des sau rar. Cum spuneam sunt adeptul masinii in care bagi cheie si ai plecat. Bine o speli cand e nevoie si atunci exterior. La interior incerc sa o intretin. Si credema si tu ai sa fii la fel, adica mai tarziu o sa te lasi de obiceiul "o data pe luna" si o sa fie o data pe an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu mi-a trecut obiceiul de o data pe saptamana nici dupa 6 ani ... Unii sunt facuti ptr asta altii nu. Pe unii ii relaxeaza iar pe altii ii plictiseste, o fac din obligatie.

Pe mine ma relaxeaza sa pun jetul pe masina si de 2 ori pe saptamana daca nu sunt foarte ocupat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut !

Ce parere aveti de SoundSystem ? Dincolo de cele 2 difuzoare in plus, isi merita cei 370E ?

Sistemul standard din Superb, chiar si cuplat cu Bolero, imi lasa senzatia ca sunetul nu e suficient de "adanc", dinamica boxelor cred ca e destul de redusa.

Spun asta in comparatie cu ce am acum pe Passat: RCD510 (Bolero) + 10 difuzoare.

Sunt in dubiu daca alegand cei 370E se modifica ceva in bine, sau e doar placebo + bani aruncati pe fereastra ?

Merci de pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AI vreo 3 variante

1.Iei Bolero, dupa care il vinzi si iti iei un RNS 510. Eu asa am facut si clar exista imbunatatiri, dar nu ma "satisface" total. Daca nu ma insel, RNS are si un pic de amplificare.

2.Iei Bolero si te ocupi dupa sa iti schimbi boxele si sa adaugi un amplificator

3.Iei cu Sound System, dar ar fi bine totusi sa iei contact cu el, poate la un coleg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La sound sistem ai amplificator sub scaunul soferului,eu asa am,ditamai statia oem.

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am sound system, sunt multumit, calitativ este peste orice sistem standard pe care l-am auzit. Nu stiu cum este fara el, pentru ca sa dau un verdict clar. In tot cazul, eu nu regret cei 370 E.

Ma gandesc la un mic tuning, emblema, grila fata, DLR led, este cineva care a cumparat de aici http://www.superskoda.com/superb-ii/ ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de pareri. Ramane si SoundSystem in configuratie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu care cumva sa iei doar audio-standard - e o porcarie, sincer nici soundsystemul nu e grozav dar oricum, sa zicem ca e decent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti pot confirma si eu : sound system nu vreun vis dar se aude OK ; nu mi-as lua echiparea standard la audio ( iti iei Superb , totusi )

Modificat de sarbul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc !

Am dat comanda ieri:
Model

Superb Ambition TDI CR DSG , 140 CP/ 103 kW, DSG, Cutie automata de viteze

Pret net(EURO fara TVA)  20.298
 

Pret brut (EURO cu TVA)  25.169,52
 

Dotari optionale:

Bandouri laterale de protectie cromate                                                                                            32           39,68

Pachet Business:                                                                                                                              0              0

Faruri Bi-Xenon cu functie Adaptive Frontlight System, instalatie

de spalare a farurilor cu verificarea nivelului de lichid pentru spalare,

Jante aliaj 17" Laurel, roata de rezerva de dimensiuni reduse,

Pregatire telefon Premium GSM III (antena, cablaj, Bluetooth,UHV si rSAP) si

Volan multifunctional (comenzi radio si telefon) in 4 spite

imbracat in piele incl. pachet sumar piele(schimbator viteze,maneta frana de mana)

Radio-CD & MP3-player Bolero 2 DIN cu touch screen, afisaj                                                       226         280,24

color si CD-changer(6 CD-uri) integrat

Scaune fata incalzite, cu reglaj termic separat                                                                               185         229,40

Senzori parcare spate                                                                                                                    265         328,60

Sound System                                                                                                                                305         378

SunSet (geamuri laterale spate si luneta in nuanta inchisa)                                                           173         214,52

Tempomat                                                                                                                                      136         168,6

TPM - monitorizare presiunii in pneuri                                                                                             40           49,60

Total optionale:                                                                                                                           1.057     1.310,6

culoare: Alb Candy          0,--         0,--

tapiterie: Stofa, Gri - Negru         0,--         0,--

culoare plansa de bord (superior/inferior): Negru - Negru

Pret vehicul de baza                                                                                                                  21.680   26.883

Din asta scadem discountul primit. Am iesit foarte bine. Masina e exact ceea ce mi-am dorit.

 

 

Acum...astept. :)

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci.

 

DSG a fost o dorinta de vreo 6 ani de cand am condus prima oara.

 

Ca echipare am vrut tot ce am avut si la Passat, la care am adaugat ceea ce mi-am dorit, dar nu am avut: SunSet, Senzori Parcare spate + TPM+ Sound System  :)

Culoarea a fost dorinta mea, imi plac mult masinile albe.

 

 

Ca si motorizare sunt obisnuit cu 140 M6, am condus destul Superbul 140DSG ca sa imi dau seama ca e ceea ce vreau, asa ca a fost simplu.

 

Sapt. viitoare sper sa aflu si termenul concret de livrare, dincolo de contractualul 12-13 sapt.

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ 75 NOR

 

De ce nu ti-ai luat motorul de 170 cp, diferenta nu este mare deloc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare : unde sant airbag-urile , ca optionale ? ; din cate stiu , la echiparea ambition se mai puteau adauga multe airbag-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari, eu, pentru superbul meu, comandat in noiembrie anul trecut, am asteptat 8 saptamani, s-ar putea sa ai surpriza placuta sa vina mai repede decat perioada prevazuta in contract. La cine ai facut comanda ?

 

O parere personala, nu te grabii sa platesti avansul, mai negociaza, vino si in Bucuresti, mergi la PB,  la Brady si Avia, ai sa vezi ca o sa mai storci la pret destul.

Modificat de crisss7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce pret bun a obtinut , cred ca trebuie sa mergem noi la BV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!