Jump to content

Consiliere achizitie


Marku
 Share

Postare recomandată

Merci !

Eleronul e in portbagaj, trebuie sa il duc la vopsit + montaj. Nu l-am facut la fata locului caci cereau 200E vopsit + montaj si mi s-a parut aberant.

 

Da, Bolero, iar shark fin-ul negru era montat pe masina. Din cate stiu, shark fin-ul vine montat doar daca ai Telefon Premium, antena e pentru GSM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai bagat masina pe plaja ?

Modificat de sarbul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos! E superba masina ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai bagat masina pe plaja ?

Nu. E un drum de beton si pamant in Neptun care coboara pana langa plaja. Arasera toata plaja, era nisip afanat, nici cu Yeti nu ieseai daca te aventurai acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos! Arata impecabil.

Cum ti se pare SoundSystem?

Esti multumit de reprize?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de aprecieri.

 

SoundSystem mi se pare excelent ! Sunt foarte incantat ca am bifat optionala asta. E mult peste sistemul din Passat Highline cu 10 difuzoare, tot cu RCD 510/Bolero, dar fara egalizator.

 

Care reprize ? :) 2200 rpm a fost maximul de turatie. Merg batraneste in drive, fac un rodaj ca la carte. Sunt la 1500km. Dupa 2000km incep sa mai cresc turatiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

sa o stapanesti sanatos ! (daca tot ii faci rodaj old-style, schimba-i si uleiul la 7500 km )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucian.1950

Felicitari si Drumuri bune sa ai !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat si cu eleronul portbagaj.

L-am vopsit in Brasov, iar montajul a fost DYI, impreuna cu un amic - e o treaba de 2 insi.

Am cumparat tubul de silicon adezic OEM impreuna cu eleronul.

 

Montajul, a fost o joaca, dureaza maxim o ora, la modul super bibilit, masurat de 5 ori, citit de 3 ori instructiunile de montaj, etc :)

 

Cam asta a iesit. Sunt foarte incantat, recomand cu caldura pentru posesorii de Superb Sedan. Se vede ca eleronul e OEM, se potriveste la fix, e perfect integrat pe muchia portbagajului.

 

In alta ordine de idei, deja am ajuns la 3 000km, in 3 saptamani :)

post-9928-0-52615200-1368511521_thumb.jp

post-9928-0-36178800-1368511542_thumb.jp

post-9928-0-19498200-1368511562_thumb.jp

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arată foarte fain, acum ştiu ce o să mai trec la urmatoarea revizie pe listă ...

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul este FAA800001

Il poti comanda de pe net, de la Porsche:

http://www.porsche-inter-auto.ro/accesorii/accesorii-skoda/skoda-superb/Accesorii-exterior-superb/spoiler-twindoor-superb-FAA800001

 

Vine pregatit de vopsit, trebuie vopsit la culoare.

 

Kitul de montaj cuprinde siliconul special pentru lipire: e vreo 100Ron

 

Montajul il poti face singur, daca esti fan chestii DYI usoare. Vine cu manual de montaj, pas cu pas, ilustrat. Nu e inginerie, dar senzatia "manoperei" tale e misto. Merge cu un Raddler langa. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fain, merita montat, aduce un plus pentru "back looking".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

S-a lansat configuratorul pentru FL. Preturile raman aceleasi.

Preturi si mai bune pentru cele ramase in stoc.

Modificat de crisss7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In configurator se poate alege Noul Superb 2.0TDICR 4x4 DSG de 125kW(170CP). Aceasta este cea mai scumpa combinatie (30.800Euro) cu 3600Euro mai scumpa fata de varianta acelasi motor cutie M6 si tractiune fata.

Criss, unde ai vazut preturi la cele ramase in stoc? Din ce am vazut au aceleasi pachete Business gratuite care erau valabile si in a doua parte a anului trecut. Oricum, e posibil sa faca discounturi suplimentare pentru lichidari de stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai sunt cateva masini la lichidare stoc - pe pagina skoda.ro. Ieri era un Elegance 170 TDi (+Business) cu DSG, negru cu 25000 (pana de curand erau 29800), vad ca s-a dat;  un Ambition aceiasi motorizare, dar M6 este 23000, eu zic ca merita. La fel, oferte bune si pentru combi.

Ma asteptam ca FL sa intre cu pret mai maricel si fara business, lucru care nu s-a intamplat, practicpretul unui elegance cu bussines este foarte aproape de cel al  Octaviei 3 configurata asemanator

Modificat de crisss7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt chiar identice preturile, pe configuratia mea este max 400E diferenta, dar nesemnificativ totusi :) Probabil ca de la Start&Stop se trage diferenta :)

 

Dap, preturi bune pentru masinile de stoc. Si-a rezervat o amica un Ambition 2.0tdi 170 DSG, cu o basca de optionale la 21000 +tva. Foarte bun pretul.

 

In alta ordine de idei, placuta surpriza cu pozitionarea de pret a FL. Practic, nu inteleg de ce si-ar lua cineva o Octavia cu optiuni, cand in banii aia poti lua Superb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma asteptam ca FL sa vina cu preturi mai mari. Tocmai din aceasta cauza m-am grabit sa-mi comand in ultimele zile inainte de schimbarea liniei de montaj modelul S2 clasic. Mai ales ca de la inceputul lui 2013 (cred) era o reducere de 3000 E + pachetul Business gratuit. Acum vad ca a intrat cu aceeasi grila de preturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine nu ma incanta FL in afara de blocurile optice spate si volanul care arata mai bine. Fata mi se pare mai putin agresiva si mai lipsita de personalitate. Noua sigla e cam aiurea fara clasic-ul verde. Start Stop e doar un sistem electronic in plus. Am scapat ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Park Assist ? Au amortizat costurile cu linia de productie, au facut acelasi lucru ce au facut si cu Passat-ul B6/B7, preturile de lista la fel sau ceva mai mici, de acum vor face profit.

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo radumelinte, asteptare usoara ... detalii ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept sa vad live FL... Fata nu ma incanta din poze.

 

Imi place volanul nou :) schimba mult interiorul.

 

Spatele e modificat cu low cost adica: au pastrat aceleasi aripi, schimband doar desenul stopurilor; au schimbat capacul de la twindoor + bara de protectie care nu mai are numarul.

Acest FL il poate face si cineva after market schimband bara, stopurile si capacul. (Eu deja am schimbat bara odata :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma asteptam ca FL sa vina cu preturi mai mari. Tocmai din aceasta cauza m-am grabit sa-mi comand in ultimele zile inainte de schimbarea liniei de montaj modelul S2 clasic. Mai ales ca de la inceputul lui 2013 (cred) era o reducere de 3000 E + pachetul Business gratuit. Acum vad ca a intrat cu aceeasi grila de preturi.

Felicitari !

Ce ai luat ? Ceva detalii, se poate ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Quino: mersi, parca nu mai vine odata ... ar trebui sa apara saptamana viitoare (sper)

 

@75NOR: initial am vrut sa iau O3, de actuala O2 sunt foarte multumit. Am configurat O3 Elegance cu 2.0TDI 150 CP 6M + xenon, etc, etc si iesea 23.300 Euro DDP (fara discount dealer). Apoi zic "sa vedem de curiozitate si un Superb, poate nu este mare diferenta". Si am avut parte de o surpriza placuta. Cum ai spus mai sus "de ce si-ar lua cineva o Octavia cu optiuni, cand in banii aia poti lua Superb", as putea completa cu aceleasi optiuni si ceva in plus. Asa am ajuns la S2 Ambition 2.0TDI 140 CP 6M + business la 23.130 Euro DDP (fara discount dealer). Am mai pus Bolero, cruise control si Magnetic Brown (personal m-a cucerit culoarea asta, nu e nici negru, dar nici maro) si pretul s-a dus la 24.050 Euro. Am negociat un discount de 1.000 Euro si uite asa pretul final este 23.050 cu TVA.

 

P.S. Poate data viitoare ar merge si un DSG, acum m-a limitat bugetul. Dar ma voi pregati... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi nu e justa comparatia. Ma astept ca in 2015 cand Superb-ul va fi pe platforma MQB grila de preturi sa revina la normal nu sa se canibalizeze modelele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari, super masina.

Modificat de crisss7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!