Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 2


raz.ro
 Share

Postare recomandată

cu joc de 1 cm sare articulatia bieletei antiruliu.

deci ceva nu ai verificat bine....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am exagerat, intrebarea este daca trebuie sa existe joc/un joc minim de 3mm.L-am incercat cu mina astazi cind mi-am pus rotile de iarna si au joc fara sa depun  un efort exagerat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alte bielete antiruliu.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU e voie sa aiba joc. Schimba-le.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot demonta si eu consola dintre scaune?vreau sa ajung la reglajul de la frana de mana de sub cotiera :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce se desurubeaza suruburile de la becurile numar inmatriculare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu un torx sigur, marimea nu o mai stiu exact dar de 10 parca, doar ce am fost sa pun niste leduri la numar pe spate la cineva de pe forum. Eu am o2fl.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot demonta si eu consola dintre scaune?vreau sa ajung la reglajul de la frana de mana de sub cotiera :)

Nu trebuie decat sa demontezi scrumiera din spate, acolo ai reglajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda din dreapta nu are unghi mort? Sau e a mea speciala?

 

Mi se pare foarte enervant in trafic, exista vreo sansa sa schimb sticla cu una cu unghi mort?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici a mea nu are, din pacate. Se poate lucra un pic la acest aspect? Fara tiganii, evident.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic ar trebuie sa mearga oglinda soferului de Anglia..... 

 

Mirror (aspherical wide angle) heated , electrical  - 1Z2857522C

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot demonta si eu consola dintre scaune?vreau sa ajung la reglajul de la frana de mana de sub cotiera :)

Nu trebuie decat sa demontezi scrumiera din spate, acolo ai reglajul.
Multumesc frumos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In urma unui impact cu o brdura am spart baia de ulei pe care am sudat-o dar am centura dreapta blocata (nu se retrage) iar la maxidot scrie airbag faile si ramane aprins martorul galben airbag. Airbag-ul nu a sarit pt ca nu am atins decat baia de ulei in zona surubului de evacuare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si care este intrebarea?

 

VEzi ce erori ai stocate pe airbag, cumpara alta centura daca asta a ta este sarita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista o legatura intre averizarea de airbag si centura blocata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai pana nu faci o diagnoza nu prea putem sa ghicim ce probleme ai tu acolo.

Da, martorul de airbag se aprinde si de la defectiuni la pretensionarile centurilor de siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună dimineața, tuturor!

Doresc să îmi cumpăr o Skoda Octavia 2 și, de aceea, aș avea nevoie de câteva sfaturi. Dispun de un buget în jur de 4500-5000 euro. Am găsit mașina aceasta: http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C34431092.html și aș vrea să o văd. Ce sfat îmi dați? Vă mulțumesc și o zi frumoasă!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anuntul este inactiv.... din pacate. Masina este abia adusa din Gemania... a facut 8 ani acolo, banuiesc ca are km mult mai multi... mai ales avand in vedere pretul de vanzare.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc pentru sfat, Florin! La banii aceștia, credeți că ar fi mai potivit îmi iau Passat B5? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca vei gasi o masina mai veche care la achizitie este mai scumpa intr-o stare mai buna si cu km mai putini decat una mai noua si ieftina la achizitie?

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!