Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

Ala nu pare a fi rupt. Vezi pe sub capacul ce acopera motorul, o sa gasesti stutul din care e iesit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
petrisorionut86

Stie cineva codul OEM la cutia cu capac de pe consola centrala la polo 9n din 2003. MA refer la acea cutie deasupra consolei centrale sub oglinda centrala practic sunt 2 modele una cu capac si arc la ea care se inchide etans si una fara capac care o am eu deja, vreau sa cumpar una cu capac sa pun un gps in ea. :) Ma intereseaza si codul la rama consolei centrale una cu aer conditionat manual. doar rama. daca aveti aceste 2 coduri va rog postatile sa ma interesez la reprezentanta, apropo cei de la autokarma au o sectiune noua piese OEM bagi codul si iti da pretul si disponibilitatea, sper sa nu se considere reclama, e doar informativ. Multumesc anticipat celor care au pus coduri la piese aici si mentionez ca am citit toate postarile si nu am gasit codurile solicitate. Drumuri bune.

Modificat de petrisorionut86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit eu acel cod,tot in topicul acesta...este la pagina 1 dar codul nu este bun pt k am incercat si eu pe autokarma, da eroare la cod.....!

 

Cutiuta pe bord:
6Q0 857 465 D (1QB)

Modificat de TomachE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kinderheim511

Ala nu pare a fi rupt. Vezi pe sub capacul ce acopera motorul, o sa gasesti stutul din care e iesit...

 

Nu stiu ce sa zic, uite, am facut doua poze mai clare din ambele capete:

post-132898-0-07409800-1403688431_thumb.

post-132898-0-80077300-1403688431_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la filtru de aer pleaca 2 furtune: unul spre EGR si altul spre capacul de la axul cu came. Cateva poze: :post-10189-0-78502800-1403723968_thumb.j;post-10189-0-96298900-1403723993_thumb.j;post-10189-0-16477300-1403724008_thumb.j;post-10189-0-94211900-1403724025_thumb.j.

La magazin cu certificatul de inmatriculare ceri furtunul de la filtru de aer la egr sau furtunul de la filtru de aer la capacul de la axele cu came sau mai simplu suni la reprezentanta si le ceri codul si preturi.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la polo 1.4 la capacul de motor imi pleaca doar un furtun, cel gros. mai am un orificiu mic in partea opusa si nu pleaca nici un furtun de acolo si nici nu vad unde ar  putea intra..._DSC0026a_zpsdc47a194.jpg

Modificat de webxmax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrisorionut86

Pentru: webxmax - pozele din postul meu precedent se refera cu precadere la motorul de 1,2, 12V (kinderheim511).

Motoarele de 1,4l cu codul: AUA & AUB au un singur furtun care pleaca de la filtru de aer si merge la EGRpost-10189-0-31295200-1403861884_thumb.j, pe cand motoarele de 1,4l cu codul: BBy, BBZ & BKY au tot doua furtune care pleaca de la filtru de aer. Un furtun de la filtru de aer la EGR si altul de la filtru de aer la capacul de la axele cu came. post-10189-0-95527700-1403861918_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am BBY, doar un furtun la axul cu came am...

 

EGR are filtru pe el

 

am mai avut un AUB acela avea doar furtunul gros de la epurator gaze carter, stiu ca AUA e la fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc colegului  SergiuD pentru completare si corectare.

La motoarele de 1,4 cu codul: AUA,AUB,BBY,BBZ & BKY de la EGR pleaca un furtunel care intra intr-un altfel de filtru de aer (sita/pasla/...).Coduri:post-10189-0-41818400-1403970259_thumb.j;post-10189-0-46574000-1403970283_thumb.j;post-10189-0-12094900-1403970302_thumb.j si pt.1,2 AZQ:post-10189-0-13820300-1403970342_thumb.j;

La motoarele de 1,4, de la capacul motorului (cu filtru de aer) pleaca un furtun catre supapa unisens de pe capacul axelor cu came sau catre separatorul de ulei. Coduri:post-10189-0-86874200-1403970759_thumb.j si pt 1,2 AZQ:post-10189-0-78100200-1403970788_thumb.j.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc ptr raspunsuri.....m-am uitat si pe egr am un filtru cu sita (de ajutor pozele lui ionel.d.2007), un cod pentru furtunul de aer de la filtru la motor (unde am zis in poza "furtun gros") e putin bandajat cu banda izolatoare al meu chiar la cot

Modificat de webxmax
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In functie de seria de caroserie, ai nr. 28 (rosu) sau 27A (albastru):post-10189-0-49719800-1404055322_thumb.j.

P.S. - da filtru de aer jos si vezi de care ai pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In functie de seria de caroserie, ai nr. 28 (rosu) sau 27A (albastru):attachicon.gifFurtun filtru aer-separator ulei - Polo 9N_1,4_ AUA_01.jpg.

P.S. - da filtru de aer jos si vezi de care ai pe masina

27A este la mine. Acum sa vad pe la ce magazin gasesc

Multumesc ptr raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma poate ajuta cineva si pe mine cu codul de piesa din Etka pt reperul 26 din imaginea de mai jos:

 

http://img.photobucket.com/albums/v673/ashish7949/airbox.jpg

 

 

Este un cauciuc din spatele filtrului de aer la Polo, 1.4 TDI, cod BNM

Codul carcasei filtrului: 6Q0129601

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

sal sal, ma puteti ajuta si pe mine cu codurile de la bieletele antiruliu, stanga - dreapta sau care ar fi marca ccea mai buna calitativ ( mie mi s-a recomandat febi bilstein si swag ), tot aceeasi pers a spus ca masina este echipata cu swag

in cazul in care nu se vede masina la semnatura este vorba de un polo 9n3, 1.5 tdi, 59kW, od motor bnv

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lemforder sau Trw este echiparea de original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles, multumesc, dar calitativ care ar fi mai bun dintre cele 3:

TRW

LEMFORDER

SWAG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles, multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma interesează un cod pentru furtunul prin care se face curățare parbrizului cu apă.. Are striații .. Este ultimul furtun prin care trece apa înainte de a ieși și care intră în acel dispozitiv de gumă.. Eventul pot face o poză.. Țin sa precizez ca am un polo 1.2 9N din 2001 luna 11. Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Bunaziua domnule GABIVVX, am si eu o rugaminte la dumneavoastra:

 

Doresc sa-mi schimb amortizoarele fata la masina din semnatura, VIN: WVWZZZ9NZ3D140972

 

Ma puteti ajuta cu codurile lor si ce producator s-a pus la echiparea pe original si daca stiti cumva daca erau cu gaz sau nu ?

 

Daca nu cer prea mult mi-ar fi utile niste indicatii sau coduri la ce merita sa iau in materie de kit protectie amortizoare fata si rulmenti de sarcina, sau spre ce producatori e recomandat sa ma indrept ?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q0 413 031 BM,banuiesc ca sunt pe gaz,fabricantul care echipeaza de prim montaj amortizoare nu este cunoscut...posibil este o firma care fabrica si echipeaza numai pentru prim montaj si pentru reteaua de piese de schimb originale...exact cum este si cazul pompelor de apa.

Producatori premium; Kayaba,Sachs,Trw

Producatori mediu spre bun:Bilstein,Delphi

Mai ai codul JZW413031G pentru piesa economica furnizata de vag,in jur de 300 lei bucata si cu posibilitatea sa gasesti Kayaba sau alta marca af sub eticheta cu codul de vag.

http://www.skodaparts.com/product/fabia-shock-absorber-front-2000-2007-50353

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si eu un Polo din 2010, achizitionat recent( sh). ieri am vazut ca are lipsa capacul de la farul drept ( farurile sunt normale, nu au xenon sau leduri ptr luminile de zi) imi poate zice si mie cinva daca gasesc acest capac separat? daca da, exista un cod? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai am inca o intrebare pe aceasta tema:

 

Mi-a venit o idee... oare nu exista producatori care vand complet ansamblul amortizor-arc ce contine si protectiile si rulmentii etc ?

 

Merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!