Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

WVWZZZ9NZ5Y139023 seria la caroserie

P.S.M'am uitat in certificat si imi scrie 47KW

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q0 498 203 burduf planetara, 6Q0 807 720 A GRU spoiler inferior bara fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

unitate control sau rezistenta aeroterma codul este 5HL351321.301

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Un cod pentru scrumiera fata (doar cea care se scoate) pentru un Polo din 2002, 1.2 awy.

Motoras recirculare aer, motoras reglare temperatura,

01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)

01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)

consola climatic (de unde reglezi temperatura si directia aerului)

serie sasiu: WVWZZZ9NZ2Y069293

Multumesc.

Modificat de ssdog
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Consola centrala ventilatie 6Q0 858 069 T 1QB Negru,scrumiera completa 6Q1 857 961 A 71N antracit,scrumiera propriuzisa 6Q0 857 309 C , 6Q0 820 075 G 1QB Negru diafragma reglare curenti aer rece/cald ptr auto cu aer conditionat reglabil manual, 6Q0 907 511 Servomotor pt.clapa de reglare de temperatura v68, 6Q1 819 453 A si 6Q1 819 453 D v154 merg amandoua dar il iei dupa ce citesti codul dupa piesa veche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce norma de ulei de cutie de viteze recomanda productatorul pt Polo 9N TDI 2005?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Identificam bine dupa codul de cutie care se obtine dupa seria de caroserie.Asta ca sa fie treaba 100%perfecta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit, e vorba despre norma 75w90.

Codul cv din cate stiu eu e GGV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G 060 726 A2 ulei de transmisie GGV.In jur de 40-45 lei pe original..norma e W75 API GL-4,nici nu merita sa bagi alt ulei pt o diferenta de 10-20 lei la 2 litri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, merci mult, ca ma tot ruga cineva sa imi bage Motul ceva ... race de vreo 93ron/litru. Eu prefer tot orginalul daca e.

Dupa schimbul de ambreiaj o ajunge 1litru sa completez?

Daca tot esti asa amabil, poate imi spui si mie daca eu am volant bimascia sau simpla :)

Merci pt feedback-uri.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca schimbi ambreajul nu ai treaba cu uleiul din cutie.De regula el se pierde pe la semeringul de priza sau pe la semeringurile de planetara.Cod de motor BAY?E volant cu masa simpla si numai pe original o gasesti.Trebuie sa ai multa perspicacitate sa faci o volant cu masa simpla inutilizabila :lol:.045 105 269 este codul volantei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce norma imi trebuie pt lichidul de servodirectie?

Merci frumos pt feedback-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai sistemul de pompa servodirectie electrica KOYO sau SMI?Daca da merge G004000M2 pe original 60-70 lei si sunt multi producatori care fac lichid verde cu norma asta de servo 99 90 6161 SWAG ...etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare domnilor si doamnelor,

Ma intereseaza cum as putea sa gasesc Seria Casetei de Directie la Polo-ul meu...???

Am nevoie ca sa pot sa imi determin ce fel de bielete sa imi puna mecanicu pe masina... tin sa mentionez ca mecanicul e bun, dar nu suntem amandoi in acelasi oras ca s-ar fi rezolvat mai usor totul.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa imi lasi o serie de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cod pt senzorul de servodirectie va rog daca se poate, si pt senzorul de lumina de la climatronic,un cod pt motorasul de la stergatorul de la haion. Am un polo Fun din 2004.08, motor 1.4 benzina 101 cp. Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzor servo de pe caseta sunt 4 feluri.Trebuie o serie de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ9NZ5D008672, ASTA ESTE SERIA DE CAROSERIE LA POLO FUN 1.4 I, Si daca ma puteti ajuta si cu ceilalti 2 senzori cel de climatronic si cel de la motorasul de la stergatorul de la haion. Ma mai interseaza si senzorul de temperatura stiu ca sunt doi cel de pe axul cu came si celalalt nu stiu unde ii. Va rog . MUltumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q6 955 711 C motor stergator spate, 06A 919 501 A senzor temperatura lichid racire(in carcasa termostatului este situat).Pe axa cu came este un senzor cititor nu are treaba cu temperatura,senzori climatronic ..nush la ce te referi mai exact,pt senzorul de caseta de directie identificarea se face vizual pt ca si dupa seria de caroserie da mai multe variante..si nu vreau sa ma pronunt sa te induc in eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok mersi mult pt raspunsuri. Am fost la reprezentanta si mia dat eroare asa : senzor lumina climatronica G107 si senzor servodirectie G250 cica ii ceva cu 4 pini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buretul care vine pe interiorul capacului de la motor se gaseste separat? ce cod are?

dar cel care vine sub mansonul schimbatorului de viteze?

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
sir_galahad61

WVWZZZ9NZ3Y122622.

VW POLO din 2003,motorAZQ.

Un cod pentru sonda lambda,daca se poate.

Multumesc.

si daca -mi poate spune cineva ce reprezinta codul asta:0258007355

0258007355

Modificat de sir_galahad61
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 998 262 H set pt. reparare sonda lamba (inaintea catalizatorului) si 03C 906 262 Sonda lambda (in spatele catalizatorului).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sir_galahad61

Multumesc foarte frumos Gabi.

Sper ca am inteles bine ,codul dat de mine(

cod: 0258007355)

este sonda Lambda dupa catalizator.

Intreb pentru ca am gasit piesa respectiva pe okazii,tipul spune ca e noua si costa 2 milioane lei vechi.

Cu stima,Marcel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!