Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

Merci muuult :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut!ma ajuta si pe mine cineva cu un cod si pret pentru senzorul de la pedala de frana?

si daca mi0ati putea da adrese cu magazine online de unde as-i putea sa achizitionez. :icon_thumright:

Multumesc! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua!

Am un vw polo 9n din 2003 in 3 usi la care am pierdut manerul care ajuta la rabatarea scaunului sa se poata intra la locurile din spate.Ma poate ajuta cineva cu un cod si un pret al acestuia sau are cineva un asemenea maner de vanzare?Multumesc!

Modificat de likutza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru repartitorul de frana spate (Polo Happy 9N3, 2006, 1.2 BME, WVWZZZ9NZ7D004239) stie cineva? Multumesc!

Modificat de DanRe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iulian-Marcel

La placutele de frana am si eu o mare nelamurire. Am cautat cu Etka 7.2 si am trei sisteme de franare prezentate la modelul, respectiv vin-ul masinii. Fiecare din sistemele prezentate are placutele lui care se identifica dupa numarul PR. Din pacate singurul numar PR trecut pe eticheta fabricii este 1AL ( care reprezinta Power Brake ), iar acest numar PR nu se regaseste in nici unul din sistemele prezentate. Daca mai are cineva acest PR la sistemul de franare ma poate lamuri si pe mine ce cod au placutele de frana aferente.

Si un link care m-i s-a parut de ajutor celor care vor sa se lamureasca cu numerele PR aferente masinilor pe care le detin : http://prsearch.planetvag.com/default.aspx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee cat costa inchiderea centralizata pt vw polo 9N din anul 2007(al meu nu are si a-si vrea sa-i montez una pt ca are cablajul tras;banuiesc ca mi-ar trebui doar unitatea centrala si acuatoarele)Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iulian-Marcel

La placutele de frana am si eu o mare nelamurire. Am cautat cu Etka 7.2 si am trei sisteme de franare prezentate la modelul, respectiv vin-ul masinii. Fiecare din sistemele prezentate are placutele lui care se identifica dupa numarul PR. Din pacate singurul numar PR trecut pe eticheta fabricii este 1AL ( care reprezinta Power Brake ), iar acest numar PR nu se regaseste in nici unul din sistemele prezentate. Daca mai are cineva acest PR la sistemul de franare ma poate lamuri si pe mine ce cod au placutele de frana aferente.

Si un link care m-i s-a parut de ajutor celor care vor sa se lamureasca cu numerele PR aferente masinilor pe care le detin : http://prsearch.planetvag.com/default.aspx

...Si m-am lamurit. Am lua ATE ( 39 eur cu tot cu livrare ), specificatiile atasate.

ATE.pdf

post-89091-0-91214400-1313841920_thumb.j

Modificat de Iulian-Marcel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un salut respectuos de inceput. Imi poate spune cineva care este codul pentru o planetara de polo 1.4 tdi 2006, cat costa si cat face manopera de inlocuit? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva codul pt. arcul spirala fata stanga la masina din semnatura?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Stie cineva daca se potriveste airbagul pasager de la o Fabia 1 la un Polo 9N din 2002 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca se potriveste; nu poti sa verifici codurile de pe ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ETKA am gasit pt. Polo 9n din 2002 codurile: 6Q0 880 204H si 6Q0 880 204G iar pt Fabia 6Q0 880 204F. Nu stiu ce diferente ar fi intre ele si nici de ce pe Polo sunt doua coduri diferite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi l-am montat , codul lui este 6Q0880204A provine de pe o Fabia si ....merge.

Intrebarea mea este daca cel din volan se potriveste de la Fabia, volanul nu prea seamana????!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

ma ajutati cu codul pentru comutatorul de lumini, pentru Polo 9N 2003 1.2 AZQ cu stopuri de ceata si proiectoare de ceata? Si daca aveti o sugestie de unde l-as putea lua la un pret mai rezonabil decat cel de 450 de lei din magazin?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q0941531C 20H cu proiectoare fata.Dezmembrari;polo,sharan,caddy,beetle,transporter 5.Il poti scoate si tu si verivica codul de pe el.

post-64586-0-97889900-1325669006_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GABIVVX: multumesc mult; ma poti ajuta si cu informatii despre cum se demonteaza? trebuie sa demontez ceva din bord sau e mai simplu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai comutarorul de care actionezi cand aprinzi luminile.In momentul cand el este in pozitia O(repaos) apesi (spre botul masinii)si il invarti spre dreapta juma de tura(ca si cand ai da drumul la lumini)Exact in pozitia(dunga rosie)postata de mine..el face clank :lol: ...si doar tragi de el si iti iese din bord.Dar trebuie sa ramai in pozitia respectiva sa il poti scoate.E simplu si e chestie de 1 secunda ..de scos.

La montare...doar se apasa pe el pe marginea lui(unde ai semnele de lumini),din ambele parti si iti intra in bord.

post-64586-0-30654300-1325682216_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uha, gasit la dezmembrari in Timisoara, 150 de lei, arata bine, merge bine, schimbat usor si repede!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salutare,cer si eu codul pt acel plastic de la portbagaj incercuit in poza,daca il are cumva cineva din intamplare,sau mi-l poate afla.

vw-polo-trunk.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce an e masina?Mai bine posteaza o serie de caroserie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e polo 9n3 din 2007,nu am in acest moment seria de sasiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q6863459M 71N in jur de 30 euro pe original...verifica si tu codul pe net..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua,

Imi poate scrie cineva va rog codul pentru burduf planetara la roata din stanga ? Si de asemenea pentru spoileru de sub bara din fata ?

Va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!