Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

@s200U: 7271D vad ca este disponibil mai rar...Iar 7496D vad ca il da pe 1.9TDI ,nu pe masina 1.4TDI ...

Da si tu o serie de masina si vedem ce iese...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari

Daca masina mea (din semnatura) n-a fost dotata din fabrica cu suport de pahare pe consola centrala, il pot pune?

Am gasit suportul insa nu stiu daca se potriveste direct in locas sau mai e nevoie de ceva aditional pentru fixare.

Multam fain anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai dupa VIN imi da codul 7271d si asa am si cumparat pana la urma

multumesc de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosminium

Cred ca iti trebuie alta consola...daca nu ai avut din fabrica sau nu vezi gaura in locul unde ar trebui suportul introdus, atunci nu merge decat schimband si toata consola

Modificat de tzontzolino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am locasurile din stanga si din dreapta casetofonului. As vrea sa stiu daca suportul se introduce pur si simplu in locasuri sau mai e nevoie de ceva care sa-l fixeze.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai nevoie decat de o noua consola care sa poata gazdui suportul de pahare si/sau de carduri. Deci: trebuie schimbata consola.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata bordul meu.

E nevoie sa-l schimb? Nu pot introduce suportul de pahare in locasurile din stanga/dreapta?

 

post-146227-0-99409200-1423137666_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportul are un punct de fixare: vezi poza atasata!

 

Daca locasul tau din consola are acea "gaura" atunci poti pune. Daca nu, trebuie sa iti cauti alta consola daca consideri ca merita!

post-109743-0-02500900-1423155075_thumb.

Modificat de tzontzolino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.. Intr-adevar nu am acel punct de fixare si nu cred ca merita efortul sa schimb consola.

Multam fain

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, ajutati-ma cu un cod pentru  sonda de dupa catalizator, cea de diagnoza, pentru un polo 1.4 FSI an 2003. Mecanicii la care am dus-o ma pun sa cumpar toata sonda lambda, dar mie imi trebuie numai a doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul senzorului Nox G 295 (pozitia 16 - marcata cu rosu in pdf din ELSA:Parts of exhaust system_Vw_Polo_9N_1,4_FSI_AXU.pdf) este conform ETKA: 03C 906 261.(Cod senzor Nox (G295)-AXU-03C 906 261.pdf).

P.S.

Inainte de a comanda senzorul Nox eu iti recomand sa discuti cu mecanicul (pe baza pdf-urilor) pentru a fi 100% sigur ca iei ceea ce iti trebuie.

Modificat de ionel.d.2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam` fain, de acea am cerut codul pentru ca nu erau siguri ce trebuie comandat. Ma duc cu hartiile la mecanic sa hotarasca ce piesa trebuie cumparata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare , se potriveste volanul de la Golf V pe Polo 2008 ? Doar covrigul si sa pun airbagul de la cel vechi ?

 

Merci .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma puteti ajuta cu un cod pentru centrala electrica va rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6Q0 937 049 B (fost 6Q1 937 049 B)

Cel mai sigur suni la Serpico la depozit si in baza seriei de caroserie iti spune codul si  pretul.

Daca vrei sa stii ce cod de piesa ai pe masina cu VCDS intri in 09 sau te uiti cu o lanterna sub bord si citesti direct codul de pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut! Ma puteti ajuta cu codul pentru setul de suruburi pentru fixarea catalizatorului pe motor. Am un polo 9n motor awy din 2003. Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

post-136650-0-00746200-1433760542_thumb.Ma poate ajuta cineva cu codul piesei sau de unde pot achizitiona ?! Plz....Este vorba despre un cauciuc cu surub si piulita atasat pompei servo...Am incercat sa pun o poza de pe tel dar nu stiu daca o incarca..O sa incerc diseara.

Modificat de TomachE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Codul este: 6Q0 423 809 D (poz. 7 in fisierul atasat) - este pentru pompa TRW. Cred ca il vei gasi numai la reprezentanta Vw (nici nu recomand SH).Tampon sustinere pompa servo.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Este valva PCV (Positive crankcase ventilation valve) si are codul: 03D 103 765 F.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi poate zice si mie cineva un cod pentru suportii de cauciuc care tine fixat capacul de plastic de pe motor in care e si filtrul de aer. Din 4 bucati doar 2 mai sunt intregi dar si aia doar de jumatate. Motorul e de 1,2 cod AWY.

Am cautat in magazine aici in zona dar fara rezultat :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionel.d.2007

03D 129 689 - la reprezentanta sigur gasesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma puteti ajuta cu un cod si pret pentru placute frana fata si tambure frana spate ?-- VW Polo 1.4 75cp 2006

Brand ATE  , TRW sau daca imi recomandati voi altceva mai bun ca si raport calitate/pret e ok.

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!