Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

Salut,

as avea si eu nevoie de un cod, de la ornamentul de la bara din fata ,cel in locul farului de ceata. si un pret daca se poate.4

tre sa iau ornamente noi ca sa trec ITP-u si nu gasesc deloc...un cod m-ar ajuta enorm.

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

din ce an este masina?

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buretul care vine pe interiorul capacului de la motor se gaseste separat? ce cod are?

dar cel care vine sub mansonul schimbatorului de viteze?

Numai bine.

Salutare!

Codul pentru captusala de sub capacul motorului tau este 045 103 954 B iar pentru buretele ce vine sub schimbator este 6Q0 864 220.

Din pacate, m-am interesat pentru ca si eu am nevoie de exact aceste doua repere si pretul lor este 300 ron pt captusala capacului motor si 30 ron pentru cea de la schimbator. Cea de la motor mi se pare groaznic de scumpa dar si folositoare in acelasi timp.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

as avea si eu nevoie de un cod, de la ornamentul de la bara din fata ,cel in locul farului de ceata. si un pret daca se poate.4

tre sa iau ornamente noi ca sa trec ITP-u si nu gasesc deloc...un cod m-ar ajuta enorm.

mersi

Deci, daca masina ta este fabricata in 2002 si este Polo 9N, codurile pentru grilele de jos din bara, fara gol pentru proiectoare sunt:

stanga - 6Q0 853 665 F 9B9

dreapta - 6Q0 853 666 9B9 sau 6Q0 853 666 D 9B9, in functie de motorizare benzina sau diesel .

Numai bine si bafta la ITP ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Puteti sa ma ajutati cu un site sau ceva de genu' de unde sa aflu codurile de piese.

M-ar interesa cod piesa/ senzor temperatura lichid racire Vw Polo 9N /2002/1.4/16V-AUA

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

as avea si eu nevoie de un cod, de la ornamentul de la bara din fata ,cel in locul farului de ceata. si un pret daca se poate.4

tre sa iau ornamente noi ca sa trec ITP-u si nu gasesc deloc...un cod m-ar ajuta enorm.

mersi

Deci, daca masina ta este fabricata in 2002 si este Polo 9N, codurile pentru grilele de jos din bara, fara gol pentru proiectoare sunt:

stanga - 6Q0 853 665 F 9B9

dreapta - 6Q0 853 666 9B9 sau 6Q0 853 666 D 9B9, in functie de motorizare benzina sau diesel .

Numai bine si bafta la ITP ;)

mersi frumos :) de mare ajutor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut VIN WVWZZZ9NZ3D038005 as avea nevoie de codul pt switch-ul usii din stanga fata si dreapta spate daca se poate .

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care ar fi codul - pentru bucsele mici de brat? (cumva 6q0 407 182 A ?)

- pentru suruburile care trec prin ele si strang bratul?

1K0407183E - e codul bucselor in X de bascula, potrivite inclusiv la Polo 9N?

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

un cod pt bara fata si pentru aripa dreapta si stanga pentru un polo fun din 2004 ? seria de sasiu WVWZZZ9NZ5D008672, si daca stiti cumva si pe la ce pret se ridica, motorizare 1,4 benzina 101 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara fata 6Q0807101Q GRU pe original 2700 lei(imi pare mare pretul ,este posibil sa fie o eroare prin sistem),bara fata af 270 lei,

6Q0821105D Aripa stanga si 6Q0821106D Aripa dreapta pe original in jur de 620 lei si af 160 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

As avea nevoie de codul pe original pt :

Rulment presiune ambreiaj

Disc ambreiaj

Placa presiune

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

as vrea si eu codul la geam oglinda dreapta pt vw polo 1.2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, daca se poate dimensiunea exacta a discului de ambreiaj la 1.4 TDI AMF , an 2002 (pe net la kit-uri ba au 215 ba 216 sau 220), ma gandesc ca volnata are ceva grad de uzura si daca sa zicem iau de 220 nu ar fi ok.

Multumesc in avans.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

215 mm. Nu stiu ce cutie de viteze ai dar pt. 1,4 TDI 55 Kw sunt astea:post-10189-0-58910300-1354092869_thumb.j si post-10189-0-01773900-1354092895_thumb.j.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volant e cu masa si simpla si nu se schimba,ambreajul este de 216mm dar nu e problema daca gasesti alte valori,depinde de producator.

Luk 622 3018 00 este de 220mm si Sachs 3000 951 092 este de 215mm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

1 - ce marca de termostat recomandati sa iau pt. masina din semnatura (la magazin pot aduce gates , vernet, facet) ?

2 - la ce temperatura trebuie sa deschida acesta ?

intreb deoarece cele 2 modele din pozele atasate au temperaturile de deschidere diferite

eu personal am schimbat pe o fabia 1.4 16v AUB 101cp acest termostat: post-75511-0-67807100-1354645404_thumb.j dar pe poloul din semnatura nu se potriveste

la service au constatat ca trebuia sa iau pt. polo 1.4 16v BBY 75cp acest termostat: post-75511-0-03015000-1354645419_thumb.j care se vede si din poza ca se deschide cu 4 grade mai repede si nu stiu de ce e diferenta asta sau mai sunt si de alte temperaturi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gates TH00182G1 termostat,lichid racire, temperatura deschidere 82 °C.Vezi sa nu te pacalesti,pt ca mai este un model de termostat.Sa imi lasi o serie de caroserie sa ma uit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci, acela e fiindca s-a uitat cineva la cel de pe masina, acuma sper sa fie ok si asta cu deschidere la 82, din ce am citit si eu ar mai fi si de 83 dupa cum se vede si in poza celui de mai sus sau ce am mai gasit la magazin din acest model

Modificat de SergiuD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut..codurile pentru capacele care intra in locasurile pentru suporturile de carduri sau pahare stanga si dreapa...eu am consola cu capac pe stanga si suport de pahare pe dreapta si vreau sa scot suportul de pahare, iar cel de pe stanga e deteriorat rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suport de carduri stanga: - 6Q1 858 373 1QB negru sau R82 otel inoxidabil,

Suport de carduri dreapta: - 6Q2 858 373 1QB negru sau R82 otel inoxidabil

Capac stanga - 6Q0 858 575 A 1QA negru

Capac dreapta - 6Q0 858 576 A 1QA negru.

Modificat de hazin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multam fain...acu vin cu una grea...garnitura maner usa...e o garnitura care se pune inaintea butucului...la una din usi plasticul s-a tocit si nu mi se mai deschide usa calumea...aia fiind cauza..am ajuns sa desfac toata usa pana am ajuns la concluzia ca e nenorocirea aia de garnitura..multam anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!