Jump to content

mk2 vs mk3


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Colegul nostru Mihuz(te torn da asta e :) ) a facut un topic pe aria mk3 cu vot MK2 vs MK3 si cu argumente....greseala a fost, ca a facut votul la aria lui....logic ca ne luam bataie acolo :blah: ...acum pun link-ul si aici ca sa fie egala treaba.

LA VOT :)

Mihuz nu te supara ..te rog :blah:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=51999

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zib3r

    11

  • BalanGti

    8

  • CryWolf

    4

  • szrobik

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe ei! :D

Daca ar fi sa fiu rau, cum sunt cei de pe vortex, as zice ca mk3 este o masina pentru mama cand merge la piata :Driver: :D

Glumesc, sunt si ele frumoase dar nu ca si mk2 si mk1! Sunt mai rotunjite, cu fata prietenoasa ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mk3 este un mk2 cu botox ce mananca la mc donalds :Driver:

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mk2 a fost si va ramane cea mai buna masina construita de mana omului ... vorba lui j. clarckson :( ... forma simpla, facuta cat mai simplu si merge indiferent ce dreq i-ai face :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul nostru Mihuz(te torn da asta e :( ) a facut un topic pe aria mk3 cu vot MK2 vs MK3 si cu argumente....greseala a fost, ca a facut votul la aria lui....logic ca ne luam bataie acolo :blah: ...acum pun link-ul si aici ca sa fie egala treaba.

LA VOT :(

Mihuz nu te supara ..te rog :blah:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=51999

e foarte corect si cinstit sa fie anuntat si aici :P

...acum e recesiune..dar sper ca in 2009 sa nu mai vin la intalnire mk2 cu mk3.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un singur lucru imi place mai mult la Mk3 si anume bordul , e mai user friendly fata da patratosul nostru.

Acum nus exact cum e in cazul celorlalte Mk2-uri dar din pdv mecanic G60 are extrem de multe piese care se regasesc si pe Mk3 deci prin urmare doar coaja difera iar mie imi place mai mult coaja asta patratoasa :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma eu ce pot sa zic, cu mk1-le meu....? Oricum, cert e ca detest invazia actuala de mk3, mai ales ca din ce se aduce de pe afara, putine sunt care sa nu fie ruginite si stricate. votat MK2, clar!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un singur lucru imi place mai mult la Mk3 si anume bordul , e mai user friendly fata da patratosul nostru.

@G60 Iti dai seama ca germanii nu puteau sa puna bordul rotund pe mk2, mk2 fiind mai patratos. E normal. :rolleyes:

MK2 pentru trecut, prezent si viitor !!! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mk2 clar, si asta nu pentru ca am eu 2 ci pentru simplul fapt ca pentru mine e mai frumos, mai fioros si mai deosebit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi era destul de clar ca baietii de pe aria mk3 vor vota cu mk3 si noi de aici vom vota cu mk2.. ideea e unde sunt mai multi :). Nu cred ca are vreo relevanta pana la urma comparatia.. toti ne iubim masinile indiferent de model si an.

Si totusi mk2 e mai frumoasa :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai MK3 e pt mama cand merge la piata. Are o mutra prea friendly ;) pe de alta aprte, daca multe piese de pe G60 se regasesc pe MK3 sa nu uitam ca VR e preferatul tunerilor de VW, si din cate stiu eu, VR a fost pus numai pe MK3 de fabrica (daca gresesc, nu dati cu parul ;) ). Oricum, clar MK2...forma mai agresiva prin "patratiozitatea" ei...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa fiu rautacios dar lasand gluma la o parte mk1,mk2 au fost desemnate cele mai reusite masini din familia VW pana la mk6 inclusiv.Asa ca orice sar spune despre mk3 tot mk2-ul ramane preferatul "tunarilor".

Modificat de PasionatuAGB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai MK3 e pt mama cand merge la piata. Are o mutra prea friendly ;) pe de alta aprte, daca multe piese de pe G60 se regasesc pe MK3 sa nu uitam ca VR e preferatul tunerilor de VW, si din cate stiu eu, VR a fost pus numai pe MK3 de fabrica (daca gresesc, nu dati cu parul ;) ). Oricum, clar MK2...forma mai agresiva prin "patratiozitatea" ei...:)

mk2 !

din cate stiu eu .... vr6-le era sa fie pus pe mk2 initial.dar din cauza ca era prea greu de fata .. nu era prea echilibrata... si asa a iesit corrado la "lumina".

deci... corrado si mk3(vr6).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ciuda invaziei de golfuri 3 din toate cotloanele europei, ( SPER SA LE CARE BULGARII PE TOATE LA EI :lol: ) sunt de partea golfului "2" ...trup si suflet .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[ppppffff fiind posesor de amandoua incontestabil aleg golf 2 gti kr :D :lol: :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pina si nemtii recunosc ca seria golf 3 si golf 5 sunt cam slabute, de ex. la golful 3 motorul de 1.9 diesel turbo de 75 cp este

mai slab si cu probleme la distributie decit motorul de 1.6 si 80cp turbo diesel de pe G2.

iar la caroserie nu mai am ce discuta G3 se COACE la praguri, usi, contaaripi mai rau ca DACIILE.

faptul ca au invadat piata auto este simplu sunt ieftine , si mai au si mecanicii ce sa lucreze.

deci G2 va detine suprematia multi ani in fata G3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"G3 se COACE la praguri, usi, contaaripi mai rau ca DACIILE"...nu chiar :( Votez MK2. :))

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din motivul asta, s-a introdus tdi, nu crezi ? :))

Da, daca discutam despre motoarele de 90 cp puse pe G3 spre sfirsitul editiei G3 folosite si pe G4 ,dar pe ansamblu

G3 are minusuri mai mult constructive si de calitate fata de G2.

Si sa nu fiu rau consider ca modelele din 97 au fost cele mai reusite , si cind si-au dat nemtii seama ca au facut un G3

bun au scos G4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"G3 se COACE la praguri, usi, contaaripi mai rau ca DACIILE"...nu chiar :P Votez MK2. :icon_thumright:

Ba da srobik cam asa e ! Ca sa nu mai zicem de haion care infloreste pe langa geam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mk2 !

din cate stiu eu .... vr6-le era sa fie pus pe mk2 initial.dar din cauza ca era prea greu de fata .. nu era prea echilibrata... si asa a iesit corrado la "lumina".

deci... corrado si mk3(vr6).

Ati uitat passatul!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da srobik cam asa e ! Ca sa nu mai zicem de haion care infloreste pe langa geam!

:offtopic: Ai vazut dacia din 94 cu 200.000km si vopsea orig? Golf am vazut... Sper k nu te superi! Peace!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e limpede ca 2-ul e mai bun la tabla decat 3-ul dar depinde mult si de cum a fost ingrijita masina, sau mai bine zis n-a fost :Driver:

din intamplare am gasit o poza cu un mk3 ruginit :salut: din cate vad e cam de aceeasi varsta cu al meu . diferenta e facuta doar de un proprietar grijuliu :offtopic:

post-12834-1226779288_thumb.jpg

post-12834-1226779300_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!