Jump to content

mk2 vs mk3


Vizitator
 Share

Postare recomandată

la motor de 3.0 taica-meu, de exemplu, plateste undeva la 900RON / an .... :offtopic: ca urmare 2.8VR nu e departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zib3r

    11

  • BalanGti

    8

  • CryWolf

    4

  • szrobik

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

bogmotorsport

eu de mic copil am vazut pe strada un golf 2 gti 16v...mi-am zis cand voi lua permisul din ala imi cumpar...na ca a venit si vremea sa fac 18 ani,am luat permisul,am luat golf 2 gti 16v model kr 139cp...numai eu stiu cat am muncit pt masina aia dar mi-am dorit-o din tot sufletul...ma visam noaptea conducand-o...dar a venit si vremea sa ma bucur de ea...problema era ca ma termina consumul si ma hotarasem sa o dau mai ales ca plecam dincolo...si am vandut-o intr-un final...dupa intoarcerea in tara mi-am luat un mk3(asa s-a nimerit)...si in ziua de azi ma gandesc zilnic la mk 2-ul meu daca ma credeti.dupa 4 ani ma gandesc tot timpul la ea...ma bantuie:))...acum sunt in tratative sa iau altul ca de a doua masina doar ca are motorul de 1,3 dar aia nu e pb :(...pe mine golful 2 m-a marcat de mic copil si nu o sa mai fac prostia sa o mai dau daca voi lua una...are ceva special masina aia....cel putin pt mine va ramane cea mai frumoasa masina...e sufletul meu:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa visez si eu la un mk2 sau un mk3 cand imi voi lua permisul...pana atunci ma bucur ca sunt pasagerul din dreapta la golful lu'tata

pentru mine sunt ca niste regine aceste 2modele :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate 3 si toate-s frumoase (ce mai oftez dupa ele), poate anul acesta reusesc sa maresc colectia ca tare le mai iubesc. :)

post-15836-1238239927_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte adevarat si eu imi doresc colectia asta, poate poate...fiecare au farmecul si povestea lor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...
Poi era destul de clar ca baietii de pe aria mk3 vor vota cu mk3 si noi de aici vom vota cu mk2.. ideea e unde sunt mai multi :offtopic:. Nu cred ca are vreo relevanta pana la urma comparatia.. toti ne iubim masinile indiferent de model si an.

Si totusi mk2 e mai frumoasa :P

faty mk3 chiar k is cazane vorba lui capone doar bordul ce e de el si caseta cu servo in rest 0!mk2 :offtopic: bomba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!