Jump to content

mk2 vs mk3


Vizitator
 Share

Postare recomandată

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zib3r

    11

  • BalanGti

    8

  • CryWolf

    4

  • szrobik

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Luati-va mk3.Pentru ca nu va lasa in drum.Si pe deasupra... acuma gasiti cazane si la 1000 de euro.bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe mine nici golfu2 nu mo lasat :) ::Driver: :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe mine nici golfu2 nu mo lasat ;) ::P :)

nici pe mine odata.

depinde cum o luam.masina mea este "blestemata".

off : si la mai mare 20% :D (prietenii stiu de ce) :D

Modificat de dubmaniacks
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici pe mine odata.

depinde cum o luam.masina mea este "blestemata".

off : si la mai mare 20% :D (prietenii stiu de ce) :(

Nu stiu de unde ati dezvoltat subiectul asta si de ce ! Eu zic ca daca ai avut mk3 de prima oara nu te gandesti la mk2 si invers! sunt multe minusuri care le are mk3 fata de mk2 1 Eu le am pe amndoua si sincer iubesc mk2-ul dar si mk3-ul imi da unele satisfactii( motorul) ......etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Balan , ca si "intretinere" care ti se pare mai accesibil?Nu vb de consum , deoarece vr6 chiar consuma.Dar ca si piese de schimb , etc.Cred ca esti cel mai in masura sa ne spui.Din moment ce ai aman2. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Balan , ca si "intretinere" care ti se pare mai accesibil?Nu vb de consum , deoarece vr6 chiar consuma.Dar ca si piese de schimb , etc.Cred ca esti cel mai in masura sa ne spui.Din moment ce ai aman2. :P

Inainte sa imi iau vr gandeam la fel ca tine si ca toti ceilalti care nu au : aolo frate consuma de rupe ! Nu e chiar asa pt mine un motor greu cu 6 pistoane nu mi se pare ca, consuma mult 10 12 14 20 depinde de cum mergi ! La cum merg cu 16 valvele tot 15 20 imi consuma asa ca nu e f mare diferenta! si ca intretinere 3-uu e de 10 ori mai prost la tabla .. ca sa nu mai vb de nenea "impozitu" care este f mare!!! parerile sunt impartite dar eu zic si raman la ideea k mk2 pe viata :( chiar daca 3-u are niste dotari in plus pe care altii le apreciaza pe mine nu ma intereseaza ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kestia cu consumul e din conceptia proasta a romanului care baga petrol in trabant, am avut KR si manca si 20 in oras, dupa cum ii dadeai si in functie de circulatie. Orice masina consuma in functie de acest lucru si am ajuns si cu motor de 1.2 la consum de peste 10 in oras. Totul depinde de stilul de condus si trafic. (nu luam in considerare reglajele si dereglajele). Cat despre golf 2 vs golf 3 si eu prefer 2 intrucat mi se pare mult mai finisat (aer clasic pe care il prefer)...parca mk3 a prins exact tranzitia la masinile aerodinamice (aka butoias de la audi)...si dupa parerea mea e prea rotund si ....parca nu e gata. In schimb tunat arata excelent can deja adaugam elemente care sa intregeasca forma caroseriei.

Dupa cum a spus si BalanGti nu la consum e diferenta pt 6 cilindri ...ci la impozit :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kestia cu consumul e din conceptia proasta a romanului care baga petrol in trabant, am avut KR si manca si 20 in oras, dupa cum ii dadeai si in functie de circulatie. Orice masina consuma in functie de acest lucru si am ajuns si cu motor de 1.2 la consum de peste 10 in oras. Totul depinde de stilul de condus si trafic. (nu luam in considerare reglajele si dereglajele). Cat despre golf 2 vs golf 3 si eu prefer 2 intrucat mi se pare mult mai finisat (aer clasic pe care il prefer)...parca mk3 a prins exact tranzitia la masinile aerodinamice (aka butoias de la audi)...si dupa parerea mea e prea rotund si ....parca nu e gata. In schimb tunat arata excelent can deja adaugam elemente care sa intregeasca forma caroseriei.

Dupa cum a spus si BalanGti nu la consum e diferenta pt 6 cilindri ...ci la impozit :).

ai zis bine nenea Cypor ! deci daca vreti mk 2 cautati un kr in mintile lui daca vreti mk3 nu stiu ce sfat sa dau ...:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as zice ca trebuie sa fi pesimist sa spui ca doar 10% din userii de pe forum ar pastra mk2-ul daca ar avea posibilitatea sa-si ia o masina mai noua. Majoritatea pe care ii stiu, inclusiv eu, daca si-ar permite evident ca si-ar lua o masina mai noua.. dar doar in situatia in care se poate pastra si mk2-ul ca masina de weekend. Desi nu toata lumea a investit multi bani in masina.. toti au investit suflet.. si mk2-ul e o masina care iti ajunge la inima si nu te mai poti desparti de ea. Si chiar daca viata e grea si trebuie sa o dai.. probabil ca in viitor te vei intoarce la un mk2.. si sunt astfel de cazuri si la noi pe forum :screwy:

sunt de acord cu ce spui,am golful2 de care nu imi trece prin gand sa ma despart,poate ca nici cine stie ce bani nu o sa mai luam pe el cu toate ca multi ma opresc si ma intreaba daca nu il vand,adevarat arata super,acum am achizitionat si un golf VI dar tot mai drag imi este II

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut golf 2 prima data acum 4 ani (unul diesel),dupa care lam inlocuit cu unul pe benzina,bineinteles ca nu mia placut cel benzinar din cauza ca ma invatasem cu un consum de 7 la suta in oras si 5 la suta afara.am stat un an juma fara golf 2 dupa care miam luat 2 bucati. :icon_thumright: nu sunt ele f silentioase dar sunt usor de intretinut si piese f ieftine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baga poze la masina mea sa vedem si noi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma , ceva pt ceva.Impozit pt sunet si putere.

Nu poti sa fii si cu ala acolo , si cu sufletul in rai.

lol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am facut si eu , mi-am luat golf 2 ca si a 2 -a masina!Nu o voi vinde niciodata,ci dimpotriva caut sa mai cumpar

unul pe motorina!

Am o bora 1.6 16v de care sunt foarte multumit si in care am investit enorm,insa acum a venit vremea golfului 2.Este masina care va avea toata atentia mea in viitor!

In legatura cu subiectul topicului , gandesc la fel cum a scris Cypor mai sus!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand cauti mk3 cauti vr6 :icon_thumright:

nu neaparat.sa stii ca tdi-ul de pe aniversare (20 jahre)merge de rupe.are 110 cai totusi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te cred, ar trebui sa rectific ce ziceam mai sus daca e sa o aplicam tarii noastre, daca cauti mk3 cauti 1,9 tdi..... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te cred, ar trebui sa rectific ce ziceam mai sus daca e sa o aplicam tarii noastre, daca cauti mk3 cauti 1,9 tdi..... :icon_thumright:

nu asta am vrut sa accentuez.dar 1.9 tdi e mai pt day by day decat un vr6.

dar pana la urma depinde pt ce vrei masina. daca circuli cu ea zilnic.. vr6 nu e bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel si la mk2....1,6 diesel day by day, si kr sa te dai pe autobahn in weekend...... :icon_thumright: fara suparare peace!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu asta am vrut sa accentuez.dar 1.9 tdi e mai pt day by day decat un vr6.

dar pana la urma depinde pt ce vrei masina. daca circuli cu ea zilnic.. vr6 nu e bun.

d c zibere nu e vr-uu de zii ci zii?? mie mi se pare absolut normal! multi nu au vr6 ca sa se dea cu el! multi sunt pasionati de motorul ala si chiar o folosesc zilnic !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai faza e la consum.nu cred ca e placut sa faci abonament la peco zilnic :) eu cred ca vr6 e pt duminica/weekend.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai faza e la consum.nu cred ca e placut sa faci abonament la peco zilnic :Driver: eu cred ca vr6 e pt duminica/weekend.

bai nene nu consuma cum crezi tu si multi altii de mult!!!!! pe mine ma deranjeaza taxele nu consumu!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo este baiul, cand platesti asigurare, impozit, prima data te lasa gleznele daca n-ai clapari in picioare, firar mama lor, la noi tot de lux se numeste si daca valoarea masinii este de 3mii de euro. Daca eu pentru 1993 cmc am dat 250 ron pe semestru nu vreau sa stiu la 2800 cat e! de parca ti-ar asigura motorul nu valoarea masinii. Si asa este una din modalitatile de taxare absurde din Romania tara impozitelor, nesimtitilor si hotilor.

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!