Jump to content

mk2 vs. mk3


mihuz
 Share

mk2 vs. mk3  

182 voturi

  1. 1. mk2 vs. mk3

    • mk2
      85
    • mk3
      97


Postare recomandată

daca as fi avut AC+servo pe vreun mk2, nu l-as fi vandut niciodata

nu-mi spuneti "puteai sa-ti pui", ca mi-a trecut si mie prin cap la momentul respectiv...si am considerat destul de complicat, iar lipsa de timp/bani/cunostiinte m-a facut sa renunt (ma refer mai mult la ac)..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GTI_85

    13

  • capone26

    11

  • mihuz

    9

  • Golfuletz

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

mk 2 RULZ :) ..THE BEST

am GLUMIT :blah: si mk3 e nice...

Mihuz...puneti si voi umarul la treaba si faceti o intalnire de tara...si sa nu uiti sa ma inviti...vine 2009 (numai bine de pregatit)

Mult succes baieti :)

post-1474-1226648591_thumb.jpg

post-1474-1226648679_thumb.jpg

post-1474-1226655109_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca o sa luati bataie pe aceasta sectiune, mai are rost topicul?

Apreciez foarte mult Golful 2, dupa mine este cel mai reusit model, daca facem abstractie de evolutia automobilului. Sunt exemplare care arata mai bine decat Golfurile 3, calitatea tablei este mult superioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zim, sunt de acord cu tine - cum am spus si mai sus: 2 lucruri ii mai trebuiau, si pt mine era dream car in toate privintele...si tu stii bine asta.

poate nu sunt destul de pasionat, poate sunt mai pretentios..nu stiu..dar cand erau 40' afara, si nu gaseam loc decat in soare....in fine..e doar parerea mea !

. :) .cat despre intalnire, cand va fi, esti invitat de pe acum, si nu numai tu!

Vom incerca sa ne organizam intr-un topic, cat de curand.

Paul, este posibil sa ai dreptate, nu am creat topicul sa castigam sau sa pierdem ceva..sunt multe aspecte de luat in considerare.. e interesant de vazut cum se impart voturile, cat si parerile celorlalti.

Modificat de mihuz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MK2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Driver: ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

g 2 power!!!! ;)

un golf 2 echipat cu de toate cum zice colegul mihut e super nu mai ai nevoie de altceva !!!!

oricum e de stiut ca un g3 e construit ca si continuator la g2 dar din pacate nu sa prea ridicat la inaltimea asteptarilor (ma refer la fiabilitatea seriei golf de la 1----6)

Modificat de sebi_bc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mk2...am avut destule si mi-a ramas gandul la ele. bine, si Mk3 are GTI, VR6...nebunia mea...dar tot de mk2 m-am atasata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viata mea este golf 2 si nu cred ca mi-as dori vreodata un mk3,pe mine unu doar niste geamuri electrice mi-ar fi de ajuns,este adevarat un mk3 este total diferit fata de mk2 atat ca confort cat si aspect,cu bani vointa si pasiune iti faci un mk2 cu tot ce vrei pe el :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu uitam faptul ca mk3 a fost numita masina anului prin 93 sau 94 din cate imi aduc aminte dar stiu sigur ca a fost numita.respect mk2 dar my pasion mk3....am chiar 2 :(.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A castigat din cauza ca nu mai se fabrica mk2 :( Pana si preturile de afara spun multe, adica un mk3 in stare ok devine mai ieftin decat un mk2 in stare buna!

MK2 rullz ! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu m-am indragostit de VW cand am mers prima oara cu un Mk2, dar acum, ca posesor al unui Mk3, nu pot sa nu-i acord votul masinutei mele iubite, pe care o voi tine pina la moarte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fapt recunoaste mihuz...ca ai deschis topicul asta pt ca iti e dor de mk2-ul tau ...

Am votat mk2 ... mk3 mi se pare doar un mk2 cu alte haine....si culmea mk2 NU este aceeasi masina cu mk1 desi are haine asemanatoare, ca idee e cu totul alta masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 3 a fost iubirea mea de cand a aparut, si acum de cand sunt posesor de asa ceva......dragostea a devenit mai intensa! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu toate ca nu inteleg rostul votului/topicului... MK3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mk3 forever.. desii mk2 a fost febletea mea candva.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MK3 , dar sa recunoastem ca mai intoarcem capul cateodata dupa un MK2 bine aranjat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am condus mai de toate....bmw, mercedes, opel, ford, peugeot , mazda...............bine bine ca am condus masini mai vechi anii 94-99 , dar , in afara de un pisoi 325 care a bagat frica in mine , de nici o masina nu m-am atasat cum m-am atasat de mk3-ul actual ........are acel CEVA .........are personalitate , stil si clasa , inainte sa cumpar golf aveam o parere slaba despre hatckback insa acum vad ce inseamna sa fii rege la volan ..............RESPECT pentru cei care isi ingrijesc masinile si le iubesc , indiferent ca e mk3, 2, 1............respect pentru cei care pun suflet ............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mk2 (as alege numai GTI) - singurul plus pe care i-l gasesc este caracterul sportiv, mult mai bine conturat decat la mk3 (acceleratie superioara, sunetul motorului, feeling).

Aleg mk3 pentru siguranta, fiabilitate, confort sporit (nu ma refer la AC si geamuri electrice...n-am avut nici pe mk2 nici pe mk3) si cred ca se repara mai usor (ex: posibilitate de diagnoza).

Cam asta cred eu ca are in plus. Designul conteaza prea putin pentru mine, in aceasta comparatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astept o poza cu un mk3 care-l considerati voi grav...si sa vedem daca concureaza cu maine Spitzer :D

eu va pun concurentul....

Un mk2 aproape emblematic :lol:

GH.bmp

GHGHGH.bmp

post-1474-1226691505_thumb.jpg

post-1474-1226691535_thumb.jpg

post-1474-1226691565_thumb.jpg

post-1474-1226691623_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leai ziso nea zim, nam vazut nici o poza cu mk3 sa arate precum un mk2 aranjat can pozele astea

Modificat de Paul.Iasi
Nu mai da quote la mesajul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!