Jump to content

Probleme aparute la ridicarea masinii de la dealer


cristi.v
 Share

Postare recomandată

Ar trebui sa arate asa cu senzor de lumina , la tine pare sa fie oglinda simpla :

 

o3-chld-bef3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lori74

    39

  • xxfiles

    12

  • Diesel

    7

  • DRAPAR

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu ai senzor de lumina si ploaie la masina este doar masca . De acolo si eroarea cand setezi butonul in pozitie auto .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le mai încurcă si Cehii sau a umblat careva de la noi fiind masina din stoc cine stie de când?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc ca poti da jos usor senzorul ala de pe parbriz (sau daca chiar e posibil). Si oricum dotarea aia ar trebui sa fie listata la masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tetea Vezi posturile anterioare. In cel cu decodarea VIN apare cand este produsa masina. Anvelopele sunt din saptamana 19. Din stoc inseamna ca masina era comandata de catre dealer la fabrica. Eu am ales din masinile deja comandate dar care nu erau gata la momentul platii avansului. Si mie mi s a parut ciudat ce inseamna la ei stoc. 

Totusi de ce ar fi inlocuit un bloc de lumini cu mai putine optiuni cu unul cu mai multe? La momentul comenzii stiam ca masina nu va avea senzor de lumina. Am scris ca mi a sarit in ochi cum am deschis usa. De aici exclud ipoteza ca masina sa fi avut optiunea si cineva sa o fi demontat si sa uite sa ia si blocul de lumini. Mai ales ca senzorul de lumina vine si cu cel de ploaie. Nici asta nu exista si nu trebuia sa existe conform listei de optiuni. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!