Jump to content

To The Point: Scirocco MKV


Nikola
 Share

Postare recomandată

@Dun Mersi mult pentru sfaturi :D

Nu stiu ce o sa mai tin minte din toate astea cand o sa ajung si o sa vad masina ;) dar am sa ma chinuii sa fiu lucid :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • djatomic_ro

    93

  • robi_zet

    85

  • keystone

    68

  • cosmin86cos

    60

poze

post-9395-1234970756_thumb.jpg

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin86cos - Sa o stapanesti sanatos & fara incidente !!!

Poze ca poze, dar cum merge ? :blah_:

PS: merita sa mai astept 4 luni dupa ea ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin86cos

ha.... a venit masina :vaidecapulmeu: "fir intins" si s-o stapanesti sanatos !!!

sa vedem cat te tine rodajul ! vrem mai multe poze !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uymyyy

ce fain arata scaunele sport....is comode?

cotiera dintre scaune ii din piele sau textil daca ai paket sport?

si la RCD asta poti sai pui dvd tuner?

so stapanesti sanatos fara incidente si cat mai multi km....baga pozeeeeee

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti . Multumesc mult pentru urari. Scuze de intarziere am avut o problema cu netul p la 5 si nu am avut rabdare decat sa postez o poza.

Revin acu cu completari.

Prima impresie, ce sa spun masina e supercomoda si iti ofera o senzatie de soliditate , scaunele sunt printre cele mai comode scaune sport in care am stat ,au o sustinere laterala deosebita ferma dar nu sufocanta , Rcd 510 face toti bani , da un efect deosebit interiorului in speceal noaptea, suspensia e super ok nu e foarte rigida deci pentru cei care vor 18 nu vor avea probleme (mai ales daca mai ai si drumuri bunicele)

De dinamica nu prea pot spune multe inaca pentru ca pe la noi e nins si sunt temperaturi negative :angry: (nu mai spun ca am cauciucuri de vara si rodajul de facut)

Consumul e ok, la 70 de km in oras BC arata 9,1

@ DJatomic & Sorinsab masina merita asteptarea :ceuameni:

Astept intrebari :Driver:

@Fol Cotiera vine din piele la pachetul sport ,cat despre rcd din cate stiu nu are iesire video pentru ca rezolutia ecranului e prea mica pentru video. :unsure:

post-9395-1234984800_thumb.jpg

post-9395-1234984817_thumb.jpg

post-9395-1234984838_thumb.jpg

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-mi si mie, RCD510 are magazie de 6cd in interior sau prin portbagaj sau deloc?

PS: GENIALA MASINA!

PPS: personal, astept niste poze mai bune si mai multe! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RCD 510 are magazie de 6 cduri in interior si slot de card SD intrebutoanele rotative din partea de jos.

Am mai observat in meniu o functie gen redare bluetooth (a se observa in coltul dreapta sus din prima poza).Investighez si revin cu detalii

intre timp inca 2 poze din pacate tot cu telefonul

Maine daca am timp pun aparatul pe ia :icon_thumright:

post-9395-1234991465_thumb.jpg

post-9395-1234991559_thumb.jpg

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos ,imi place

daca stie cineva am gasit o poza cu spatele lui RCD510

daca stie cienva sa-mi spuna daca se poate sau nu pune dvd tuner separat la el

post-9961-1234991925_thumb.jpg

post-9961-1234991939_thumb.jpg

Modificat de Fol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am citit pe vortex RCD 510 nu are iesire video (tipi de acolo vroiau sa puna rea view camera pe el). Rezolutia e prea mica si chiar daca ai reusi cumva sa faci vrio adaptare pentru o magazie cu dvd sau un rea view camera calitatea imagini ar fi foarte proasta (sar vedea probabil foarte pixelat). :)

Pe mine mar interesa alceva , si anume daca are softul reinscriptibil si daca exista versiuni mai noi si cu mai multe functii gen wallpaper, teme, etc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos.Eu astept cu mare interes sa ma dai maine o tura cu ea :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@4abc Dam tura maine cand te intorci, pacat ca nu isi poate arata colti inca.

@ fol raspuns pe PM, eram prea offtopic

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata.

Felicitari pentru masina, sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

Ieri, dupa ce in prealabil am citit din scoarta in scoarta tot ce am gasit pe net despre Scirocco, m-am hotarat si eu spre el. Problema e ca la Cardinal Constanta masina nu exista nici macar in showroom sa o vad live .. ce sa mai zic de test drive. Cum poti cumpara o masina doar vazand-o pe strada la cineva, fara macar sa te asezi o data in ea ?

Sincer, mi se pare o mare aberatie treaba asta.

Configuratia care am facut-o iese undeva la 25k si livrarea 3 luni (din start comunicata).

Vreun sfat ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@xDEEP pentru un test drive poti sa dai o tura pana in Bucuresti la PBN (eu acolo am fost & au cel putin 2 masini de test drive)

Cat despre livrarea in 3 luni, asta iti spun cand dai comanda, sfatul meu este sa iti faci calculul cu 4 pana la 6 luni (asta mai ales daca ai pus pe ea xenon sau trapa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-au rezolvat problemele de intarzieri.. acum nu se mai decaleaza termenul de livrare decat cu 3 saptamani max, fata de cel contractat; cel putin eu am primit asigurari de la dealer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin86cos

Salutare fericitule!

Multumesc pentru informarea cu privire la jantele pe 18. Aveam o problema vis a vis de ele. Oricum am prins ieri un passat CC cu aceleasi jante, dimensiuni etc. si mi s-a parut ca e ok.

2-nd ...RCD 510 are touch screen(TFT-ul) sau nu. Eu stiu ca da, dar vreau sa ma asigur.

3-rd ... pedalele alea de aluminiu ca nu se vad bine in poza, par masive sau doar asa aplicate niste pojghite de aluminiu? Intrebare e pusa fiindca vreau sa-mi comand de la ABT set-ul de covorase si pedale fiindca in configuratia mea nu puteam sa-mi adaug pedalele(eu am piele full si jante adica ar fi insemnat sa iau si pachetul sport aiurea in tramvai).

Bafta si drive safe!

@xDEEP

Am fost si eu la Cardinal duminica in Constanta si intradevar baietii de acolo au doar un model cam simplut albastru suit pe o rampa la intrare. Nu cred ca iti poti face o imagine prea buna cu modelul ala, mai ales ca e pus aiurea acolo - parerea mea. Cel mai bine suiete pe autostrada si la iesirea spre centura bucurestiului ia-o pe cheiul garlii(dambovitza) care te duce direct la midocar vitan. Eviti intrarea in Buc. cred ca dureaza 4-5 ore cu drive test cu tot sa-ti faci o parere depre masina.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum a spus si Fol RCD510 are touch screen.

Pedalele sunt aplicabile pentru frana si ambreiaj ,pedala de acceleratie e cu totu

vezi linkul asta http://vwtuning.ro/interior/pedale.html

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pozeee pozeee....scoate scula din husa si fa pozeeee

daca poti fa si un film pui p youtube ca nu mai apare mai nimic cu scirocco:))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin86cos ... asteptam pareri / poze ... banuiesc ca ai deja 1,000 km cu masinuta :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin cred ca atata ii de satisfacut de masina ca o uitat de noi

poate daca ar avea net in masina near raspunde

si by the way....pe siteu ala nu vad nici o poza cu scirocco

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!