Jump to content

Probleme faruri/stopuri Polo 9N/9N3 (schimb becuri, demontare, etc.)


kikimiki
 Share

Postare recomandată

Stie cineva unde pot găsi sticla pentru un proiector? Pe net am găsit proiectorul cu totul dar eu am nevoie doar de sticla, proiectorul e intact. Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mihai60

    21

  • Michael_9N

    17

  • Aditu

    9

  • dan 48

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

NU gasesti sticla separat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar led-uri mai puternice pentru numar unde gasesc pe net, imi recomanzi ceva? Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria Anunturi - avem colegi care comercializeaza asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un Polo 2002 9N daca aprind faza scurta se aprinde si faza lunga. Masina nu are proiectoare! Sa fie de la vreun bec ars din spate? Adica cel de ceata? Daca trag un pic de maneta se stinge faza lunga. Cred ca e ceva din becuri sau relee.

Modificat de rares v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoate mufa de la maneta - vezi sa nu fie chiar ea de vina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un Polo 2002 9N daca aprind faza scurta se aprinde si faza lunga. Masina nu are proiectoare! Sa fie de la vreun bec ars din spate? Adica cel de ceata? Daca trag un pic de maneta se stinge faza lunga. Cred ca e ceva din becuri sau relee.

Am patit si eu la vechul polo si a fost maneta de vina. Am cumparat una din dezmembrari si nu am mai avut probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am si eu o problema cu pozitia dreapta -  nu se mai aprinde ledul, nu vine curent in mufa. Daca o las pe pozitia de parcare se aprinde. Are siguranta separata? Unde se face bifurcatia firului ce pleaca din blocul de lumini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut . In primul rand vreau sa imi cer scuze daca a mai fost deschis un topic pe tema asta  si nu am vazut !

 

In al doilea rand problema , de ceva timp nu imi mai functioneaza rotita cu care reglam farurile , am un polo 9n3 din 2008 benzina  . cand invart de ea nu se mai intampla nimic , farurile raman in pozitie initiala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Resostatul ala din bord e foarte prost conceput, cu niste tablite prinse in niste nituri firace de plastic care se rup, cade tablita si automat nu mai face contact pentru a trimite semnalul la motorasele farurilor. Eu l-am desfacut pe al meu si l-am mesterit cu nitica picatura. Daca nu altul NOU ca Sh posibil sa pice dupa 2 zile

 

LE: se putea posta aici http://vwforum.ro/topic/43788-probleme-faruristopuri-polo-9n9n3-schimb-becuri-demontare-etc/page-8

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...
davidalexandru11

Salutare!

 

De curand ma confrunt cu o problema legata de switch-ul de frana in sensul ca in bord imi licare spira de la bujii.

 

Am facut o scanare cu vcds si mi-a dat urmatoarea eroare: 

 

Address 01: Engine       Labels: Redir Fail!
Control Module Part Number: 045 906 019 BP
  Component and/or Version: 1,4l R3 EDC G000SG  7501
           Software Coding: 00002
            Work Shop Code: WSC 46532  
           Additional Info: WVWZZZ9NZ6D089203     VWZ7Z0F3514373
                      VCID: 64CDC765F4BE1238A54
Fault Codes have been Erased

1 Fault Found:
16955 - Brake Switch (F) 
            P0571 - 35-00 - Implausible Signal

Readiness: 0 0 1 1 1 

 

Initial am crezut ca s-a stricat switch-ul, dar am verificat si stopurile functioneaza in momentul cand apas pedala de frana.

 

Mentionez faptul ca de cateva zile am montat niste becuri cu led (Osram LEDriving Premium Rosu) pe stopuri.

 

Este posibil sa imi apara aceasta eroare din cauza ca ledurile nu sunt canbus?

 

Multumesc.

 

EDIT: ROG UN MODERATOR SA STEARGA! AM POSTAT IN TOPICUL GRESIT.

MULTUMESC.

Modificat de davidalexandru11
POSTAT IN TOPICUL GRESIT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pt ca sunt led. Monteaza becurile normal si vezi daca dispare eroarea.

poti avea eroare pe motor si lampile sa lucreze ok....si switch defect. Sunt doua circuite separate, in switch

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna . Vin cu o problema cu becul de mers inapoi pe partea stanga. Vorbim de un polo din 2008, 1.2 benzina cu cod motor BBM.

Am masurat firele din conectorul de la stop dar 0 curent. Am verificat firul pana unde am putut dar nu pare sa fie intrerupt. Mi-ar fi de mare ajutor o schema ca sa stiu de unde vine firul la becul de mers inapoi pe partea stanga. Pe partea dreapta merge fara probleme becul, deci e exclus switch-ul d ela cutie de viteza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dă-i pace pt. că nu este conectat nicăieri. Conform schemei este numai pe partea dreaptă

1497582172_BBMschema.thumb.JPG.84a02bc10119848100b6e09bca1212cc.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!