Jump to content

Probleme faruri/stopuri Polo 9N/9N3 (schimb becuri, demontare, etc.)


kikimiki
 Share

Postare recomandată

NU stiu de ce nu trec...pentru ca nu stiu cum sta treaba cu lupele, cu preturile... Si deocamdata m-am obinsuit cu becuri normale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mihai60

    21

  • Michael_9N

    17

  • Aditu

    9

  • dan 48

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Unde gasesc sa cumpar pleoape far pt vw polo 9n3 modelul dupa 2005?Am cautat pe net si va rog sa ma credeti dar nu am gasit!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot caut niste H7 de la Bosch, si anume Xenon Silver. Nu am gasit nimic in oras sa cumpar nici macar la comanda. Nu am gasit nici pe net. Doar un distribuitor zonal care zice ca ar costa 77 lei setul, dar nu le are pe stoc, nefiind disponbile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat acum 2 saptamani lupe in faruri cu bixenon si sunt exact ceea ce trebuie...

nu mai bat imprastiat precum lumina de xenon :D

sper sa fac cateva poze mai clare pe lumina si noapte la un perete...

post-1911-1267054375_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat te-au costat cu tot cu montare? ai putea sa vopsesti farul in negru atunci cand i-l desfaci sa montezi lupa?

eu am montat de 1 an xenoane in farurile normale si am constata ca atunci cand spal masina cu apa rece fac condens in interior. mai are si altcineva problema asta/ afecteaza in vreun fel becurile?

Modificat de dache
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lupele au fost 600 lei iar montajul 100 euro, puteam sa vopsesc varul in negru dar nu am vrut. vad ca si mie imi fac condens farurile, o sa mai fac o verificare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,ce parere aveti de farurile Depo ??? Ati intalnit ceva probleme la ele si daca merge montat xenon pe ele ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Michael_9N

Condens am avut si eu la prima montare de faruri cu lupa. Nu erau bine montate aparatorile de cauciuc din spatele farului.

Felicitari pentru achizie - faruri lupa. Daca stau bine si rumeg parca doreai sa vinzi masina.

Poate voi reusi intr-o zi de joi seara sa vin la Polivalenta sa ne duelam in faruri :D

@Imhot3p

Depo am si eu. Nu sunt foarte multumit de ele. Fiind plecat prin tara ( delegatii ) am folosit foare mult spalatoarele de faruri pentru a imbunatatii lumina de drum. Am becuri 4300k. Am avut inainte 5000 si luminau prea alb / rece.

@dache

Am scris mai sus. Aparatoarea ( capacul ) din spatele farului nu este bine fixata in far. La mine este din cauciuc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai vand masina, raman cu ea, mi am luat gandul asta de mult timp.

pe zi ce trece imi plac tot mai mult farurile, se vad geanial fata de ce aveam si de ce xenoane vad pe strazi :Driver:

pai cand treci pe la polivalenta da un semn sa stiu sau seara la casa poporului. si eu vreau sa vad masinuta ta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

de vreo 3saptamani farurile de pe polo (alias bondarul :blah: ) fac condens in draci...80%din far e numai cu broboane mici.

totul a inceput de cand am dat jos xenonul.

am dat jos capacele din cauciuc ,care acopera accesul la bec...de pomana.

o sa dau o fuga la dealer cat mai e in garantie ca sa vad ce-mi propune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele la 160 de euro ... eu leam luat la 180E + transport de pe ebay .. acu 1 luna jum... ce nu mi-a placut .. este k nu au motoras ptr reglare ... si angel eyesurile sunt ft slabe... ziua nici nu se vad.. :))

post-31189-1270505251_thumb.jpg

Modificat de BoCo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am pus si eu faruri din astea dar am facut cu nervii incercand sa le reglez. Inca nu am reusit si imi bat foarte aiurea... unul prea jos, unul prea in dreapta... Voi unde le-ati reglat? Sistemul de reglare este foarte prost si din pacate trebuie sa dau bara jos pentru a ajunge la suruburile alea... Recomandati-mi si mie un service/mecanic care sa-mi faca reglarea si sa o faca bine. Am facut-o pana acum in 3 locuri... deci n-as mai avea nevoie de inca un rateu.

Multumesc frumos.

Modificat de Aditu
Quote
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suruburile de reglare nu cred ca sunt in spatele barii. Vezi ca sunt doua reglaje la fiecare far undeva in spatele lui ( pozitie verticala - unul mai spre aripa si unul mai spre interior ).

Pentru a da farul jos trebuie sa dai bara.

Nu cred ca este diferenta intre ce ai tu 2006 sau ce am eu 2005.

Vezi sa fie bine fixate farurile pe trager.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am schimbat farurile, mi-am pus asa cum are @BoCo (3 posturi mai sus) care sunt foarte proate din punctul de vedere al reglarii lor. Asa cum am spus trebuie sa dau jos bara pentru a ajunge la ele sa le reglez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor stie cineva kum se regleaza farurile de dinainte? Suportul de plastic a fost rupt si eu l-am sigilat la un Domn care se ocupa cu plasticul dupa aia acea fara bate in jos si trebuie sa o ridic putin.

Are cineva Vre-un ghid prin care se regleaza?

Multumesc anticipat.

Sa aveti o zi Frumoasa!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nici acum nam reusit sa ajung sa le reglez ...si se vad ft prost ..pe unde pot merg cu faza lunga, iar pozitia in care sunt angel eyesurile are lumina ft proasta:| gen in timpu zile nu se vad angel eyesurile deloc ... nu stiu ce sa zic ..nu prea isi merita banii..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banuiam eu, cele mai bune sunt lupele :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce stiti de farurile astea,merita...

post-52187-1276801440_thumb.jpg

Modificat de stan_80
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu .... de la un prieten care si-a pus pe PASSAT B5.5 genul asta de faruri (Dayline) .... a avut ceva de furca cu ele sa le regleze sa bata si ele bine. Oricum zicea ca nu e multumit de ele si asta in conditiile in care are XENON pe ele. Daca pui bec normal s-ar putea sa nu prea vezi nimic cu ele. Decizia este a ta ....

Oricum daca ti le cumperi te asteptam cu niste poze.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa ai de furca pana le reglezi.

ledurile nu sunt prea puternice,eu le-am inlocuit cu unele de la zextar(e alta viata acum)

farurile lui polo bat bine,dar daca vrei sa le inlocuiesti mai bine iti iei farurile modelului gti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dati o idee !Ce faruri sa imi cumpar dar sa semene cu astea si pana in 250 de euro!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lupe in faruri, sunt cele mai bune :ceuameni:

trust me.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde pot sa le cumpar la un pret bun si calitate buna/un site ,ceva....sunteti mai in tema ca si mine si aici la sighet nu prea ai de unde....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lupe bixenon

eu am cumparat de la cineva care a lucrat la ei. si am fost foarte multumit :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!