Jump to content

Praguri Gti


Dudu
 Share

Postare recomandată

B32FDY -- poti sa imi spui si mie de unde le-ai achizitionat?Se anunta cu vino mosu si pe la mine si vreau sa fiu pregatit.:icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    28

  • nnw

    12

  • sebip

    10

  • ciupi_bc

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu sunt interesat de unde le-ai cumparat la pretul asta.

Daca ai dat 400 ron si vopsitul a costat 250 ron, inseamna ca pragurile costa 150 ron. :P ...bun pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebip cand am cumparat eu era 195 RON pragul, la PBN, acum poate o mai fi crescut pretul.

Andrei dupa matematica mea daca 2 paraguri au costat 400 RON, unul costa 200 RON nu 150 :blah_:

Doru, pragurile le`am cumparat de la reprezentanta, intereseaza`te si tu la cea mai apropiata de tine, daca vrei iti pot da si codurile.

Modificat de B32FDY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

B32FDY - merci colegu dar am reusit sa le comand si eu si au si venit.185 ron bucata cu tva inclus si sunt varianta care nu se vopseste..acum doar sa le montez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Credeam ca pragurile au fost 400 Ron cu tot cu vopsit...de aici suma de 150 Ron. Citisem in graba atunci si am inteles gresit. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pragurile se prind foarte bine cu banda lor adeziva cu care vin in pachet. Eu am pus pe fosta masina si are deja 1 an jumatate. La fel cum a zis si colegul de mai sus, degresati bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

I-am pus si eu praguri de gti la al meu golf si nu a fost nevoie de dat nici o gaura. I-am cumparat si suportii de fixare 4 bucati si s-au prins excelent. Am folosit banda dublu adeziva cu care au venit si rezultatul a fost cel asteptat. Pretul final a fost 740 de lei. 180 un prag pregatit pt vopsire, 80 lei cleme si 300 vopsitul in culoarea masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca poti, pune si niste poze, sa vedem si noi rezultatul.Pe mine ma intereseaza cum se vad sus pe pragul masinii, cand deschizi usile, unde se termina.

Te rog pune o poza de sus cu o usa deschisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Montat si Acidutzul praguri GTI :(. Lipite cu adeziv de parbriz + banda lor autoadeziva + 1 surub prins de carenajul fata. Pretul: 2*150 lei (TVA inclus). Codurile pieselor sunt 1K4853859B 9B9 si 1K4853860B 9B9 (doar pragurile, fara kit-uri de prindere in caroserie care ar insemna gauri etc.).Arata excelent, dar cer NEAPARAT jante. Uf :) ... trebuie sa mai pun $ la ciorap.Va recomand si eu calduros sa nu dati nicio gaura pentru montatul pragurilor. Bafta..
Azi am fost la Scorpion Galati si am dat comanda de praguri de Gti din acelea pregatite pentru vopsire(date in primer), si din ce mi-a zis tanti aia care le-a cautat pe calculator sunt de Edition. Codul lor a fost 1K4 853 860 D GRU si 1K4 853 859 D GRU si au costat 184 lei/bucata.

Pentru cine vrea codurile pentru praguri negre, nevopsibile codul lor este 1k4 853 859 B 9B9 si 1k4 853 860 B 9B9 si aveau acelasi pret ca si celelalte 184 lei/buc.

Mentionez ca o sa le montez cu banda dublu-adeziva si suruburi in capete si ca un surub din acela costa 0,6 lei(6000 lei vechi) si am rugamintea la cei care si-au mai montat pe masina asa ceva sa imi spuneti de cate suruburi este nevoie. Referitor la banda dublu-adeziva daca puteti sa imi spuneti ce fel de banda ati folosit as fi recunoscator si daca pana acum au fost probeleme cu ea.

alinm22

daca aveai un pic de curiozitate si citeai acest topic (dar si Regulamentul), ai fi gasit cu doar cateva pagini inainte raspunsul

Mai multa atentie

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florin r.

cu zapada asta nu se vad pragurile, cum o duc la spalatorie o sa-i fac poze si le postez.

Modificat de dani_bv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

mie toamai mi-a cazut un prag din plastic si nu as mai vrea sa-l pun si nu stiu cum sa curat masticul.Aveti idee cu ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca cu un pistol cu aer cald, si o carpa imbibata in spirt...o sa iti dea ceva batai de cap!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stiti cumva daca pragurile de gti merg puse si pe golf plus? La lunime masinile au aceiasi dimensiune...nu stiu daca se "pupa" cu panta usii spate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut.

Va rog frumos sa-mi dati mai multe detalii despre acel faimos adaptor din acest citat "In plus am cumparat si adaptor ( 4 buc = 80 lei cu TVA). Acestea se monteaza in praguri in lacasul unde sunt acele dopuri de plastic."

Vreau sa cumpar praguri undeva unde dau codul si ala l-am gasit dar adaptorul ce cod are sau au stiut la service? Mi-e frica ca unde ma duc eu nu o sa stie exact cum se cheama acel adaptor.

Multumesc.

PS: am gasit pe un forum 1K0 853 493 Adapters 4 Required, oare astea sunt?

Modificat de bogdan_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat factura si la adaptor apare acest cod 1K0853493.

Intra pe ecs tuning si gasesti si imaginea adaptorului.

post-17886-1275406318_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 6 months later...

explicati-mi si mie unde ati gasit pragurile de GTI asa ieftin ca la mine in oras un prag este in jur de 13 milioane :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Majoritatea preturilor sunt de la reprezentanta. Fa rost de codurile corecte pentru a afla preturile lor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai spre ex: un cod mai sus mentionat si anume 1K4 853 860 D GRU (cele pregatite pt vopsire) la reprezentanta este in jur jur de 13 mil buc. Si cineva spunea ca le-a luat cu aproape 2 milioane/buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi da ia piesa cu codul acesta 1K4853859B 9B9 care este satin black si le duci la un vopsitor sa ti le sufle in ce culoare vrei tu,pentru ca se poate

Am si eu o intrebare de om habarnist.....daca pui pragurile de gti pe orice alta masina decat gti....cum o mai ridici pe cric?

eu am primit in tm la cineva la magazin pret 223 ron pe oem la 1K4853859B 9B9

Modificat de Yas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Punctul de fixare al cricului este putin in spatele pragului :) Oricum, pragul de GTI are indicator al locului de fixare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci pretul pragurilor avand codurile 1K4 853 860 D GRU respectiv 1K4 853 859 D GRU nu se gasesc sub 12 mil .. am sunat la 3 reprezentante plus cea de la mine din oras si la toate se invart in jurul aceluiasi pret :( va multumesc oricum

Modificat de c4upe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!