Jump to content

Praguri Gti


Dudu
 Share

Postare recomandată

@Giani :  le fixezi intr-unul dintre suruburile aparatorilor fata. Apoi eu zic ca le poti lipi cu ceva silicon mai de calitate.

@ciprian: Se pot monta si pe octavia 2, insa aceasta are pragul putin mai scurt decat al golfului 5 si sunt cu cativa mm mai lungi si arata cam aiurea. Cred ca merge taiat acolo ,spre partea din spate, unde au acel canal din turnare si sa le mai scurtezi putin. Uita-te si aici sa iti faci o idee: http://www.briskoda.net/forums/topic/180353-golf-mkv-gti-side-skirts/page__st__30

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    28

  • nnw

    12

  • sebip

    10

  • ciupi_bc

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

danny_boy242001

Stie cineva daca pragurile de golf 6 gti se potrivesc pe golf 5? Logic ar fi ca asa cum cele de golf 5 se potrivesc pe golf 6 sa fie valabil si invers.Imi plac mai mult cele de golf 6. Sper sa ma ajute cineva cu un raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pragul are aceeasi forma la ambele masini, deci nu vor fi probleme cu montajul lor. Unde le-ai gasit, daca au un pret bun m-ar interesa si pe mine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si OEM la ce pret ajung? Merita intrebat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scump. Alea de Golf 5 GTI aveau un pret mai comestibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ceau . In legatura cu pragurile de gti de golf 5 , mi-am luat si eu tot chitul adica 2 buc praguri , 4 suporti sub prag , 2 buc sine , si 18 suruburi . Problema mea este ca nu stiu la ce distanta trebuie puse acele suruburi pe pragul masinii , as vrea sa le prind cu tot chitul pentru ca le-am avut prinse cu dublu adeziv si sau dezlipit .mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!