Jump to content

Praguri Gti


Dudu
 Share

Postare recomandată

Dudule, bestiala frate. Vreau si eu niste sfaturi cand ne mai intalnim :icon_thumright:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    28

  • nnw

    12

  • sebip

    10

  • ciupi_bc

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

excelent.. acum daca se rezolva si fara gauri in prag ... cred ca asta e urmatorul upgrade

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

multumesc, baieti...

Theo, daca n-ai mai chefui sambata de sambata si te-ai trezi si tu la o intalnire duminica, ne-am putea vedea :) :) :D

Dude, see you on Sunday!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nuclearul-vio

Dudu-le da mi si mie site ul de unde le ai comandat te rog frumos . Vin super ...si eu am tot un golf rosu .

Sper sa reusesc si eu ceva de genul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

belea!

Acum ca ai facut pasul, asteptam sfaturi ca sa stim la ce sa ne asteptam.

Zi tot tacamul: comanda, achizitie, montare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc, baieti...

Theo, daca n-ai mai chefui sambata de sambata si te-ai trezi si tu la o intalnire duminica, ne-am putea vedea :lol: :) :)

Dude, see you on Sunday!

deci ne scoti si pe noi din ceata si dai informatii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

scuze de intarziere, am avut niste zile pline :)

nnw,

la mine a fost simplu... le-am comandat odata cu programarea la revizia de 15k... din pacate, eu am fost sambata la revizie iar ele au ajuns luni (adica 4-5 zile lucratoare a durat la mine de la reprez la service-ul autorizat de la Buzau)

Repet inca o data faptul ca nu am comandat intreg kit-ul de praguri ci doar elementele in sine, fara prinderi, nituri, dibluri sau alte chestii de genul asta...

Ele sunt in jur de 300-350 lei, iar montajul il estimez cam la 2h de manopera (150 lei) grosso modo...

Am spus ca sunt prinse in 2 suruburi de aparatoarele de noroi de pe int aripii iar in rest mastic ce trebuie lasat sa se usuce bine... nu se spala masina cam 1 saptamana iar in plus as adauga eu fara jet direct pe imbinare cel putin la prima spalare, asta mai ales daca a fost umezeala in aer

In w-e asta voi face niste poze competente ref la prinderi si cum se mentine masticul

Cam atat... sper sa fi ajutat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dudu ti le-a comandat Mihaiela ?

Eram la service cand se chinuia Mihaiela sa ti le comande. Imi comandam si eu manerile de usi si baiatul de acolo era disperat ca nu gasea pragurile pentru tine. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi dudu!

Hai ca m-ai pus rau de tot pe ganduri cu pragurile si ma mananca rau de tot sa mi le pun si eu.

Tinem legatura...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat si noi un set tot pe un Golf rosu.... arata beton dar daca te apuci si le vopsesti in culoare arata ca dracu...nu merita sa te mai chinui sa le pui.....

Partea buna e ca tot bisnisu nu costa mult ( vreo 3 milioane pragurile si inca 1 juma montajul....)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea buna e ca tot bisnisu nu costa mult ( vreo 3 milioane pragurile si inca 1 juma montajul....)

Pai de ce mai dati banii si pentru montaj,puneti pe praguri bande dublu adezive si se lipeste ca nici dracu nu-l mai ia de acolo si mai fixati in capete cu doua suruburi dureaza maxim 30minute. :D

Modificat de VAG4Ever
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce zici ca nu merita vopsirea?

Zic ca merge chiar foarte bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa merite vopsitul lor trebuie sa ai si fustele fata si spate vopsite. Pe Ed 30 sau R32 arata bine, dar fustele sunt in culoarea caroseriei.

In plus piesa costa mai mult daca vine pregatita de vopsit.

Daca ai fusta fata/spate neagra arata f bine pragurile negre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este sa pun pe masina mea (alba) as pune numai in culoarea masinii. Pe rosu se vede frumos in combinatie cu negru dar pe alb nu prea cred ca arata la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa zic, este relativa chestia, dar totusi eu as merge catre ele vopsite, si nu trebuie sa iti vina gata de vopsit... le poti vopsi si tu, dar intradevar te va costa mai mult.

Cat despre vopsit fusta fata nu prea mi se pare indicat, caci mai sunt sanse sa atingi cu ea de borduri si alte chestii, ceea ce ar duce la afectarea vopselei.

Cat despre fusta spate ma bate rau gandul sa o schimb cu un cu difuzor... ceea ce ar schimba intr-un fel masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Devastator

iti pot spune ca si pe alb arata f bine... pe mine m-a hotarat sa-mi pun praguri masina lui Netflow, care este tot un GT in 2-usi alb... asa ca...

nnw

as pastra cu ochii inchisi fustele nevopsite mai ales din cauza pietricelelor, a bordurilor, a drumurilor in general... cat despre fusta spate, sfatul meu e sa o schimbi atunci cand iti modifici evacuarea... daca o schimbi acum si vei schimba si evacuarea candva (macar pt sunet daca nu pt cai...), vei regreta... de obicei se recomanda ca aceste 2 chestii sa se faca in tandem... fara evacuare, doar as decupa un pic bara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, ar merge si evacuarea facuta dar sa vedem... masinile astea ce de bani ne mananca si beleaua este ca consoartele noastre nu prea ne inteleg pe noi si nevoile noastre legate de masina... asa ca trebuie sa luptam pt fiecare upgrade :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dudu, zi-mi si mie mai concret ce le zic cand comand pragurile la service? ca vreau numai praguri pentru GTI in 4 usi? sau praguri si sinele pe care se monteaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

NTZ, am mai spus-o... poti comanda intreg kitul (cu tot cu sine) daca vrei gauri in pragurile masinii... altfel, comanzi doar pragurile de GTI pt cate usi ai tu si le montezi intr-un service cu oameni rabdatori si priceputi

Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult dudu! Scuze de neatentie. Nici eu nu vreau sa imi fac gauri in praguri. Ma gandeam k as putea rezolva problema cu niste benzi dublu adezive. Nu ai cumva niste poze doar cu pragurile? sunt curios cum arata pe interior, daca ar merge sa le aplic cu banda dublu adeziva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dudu, intreb si eu ca romanu' ramas cu frustrari de la Dacie. A ramas spatiu intre pragurile de plastic si cele de metal? Ai pus mastic pe toata suprafata lor ca sa nu intre/retina apa sau nu are importanta :vaidecapulmeu: ? THX.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!