Jump to content

Comenzi Pe Volan


lile
 Share

Postare recomandată

Nu, nu este modelul ala... la tine e pe spira volan..... ti-am recomandat o scanare inainte, ca sa vedem ce iti trebuie. E cel mai safe asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ,atunci cind ajung prin Bucuresti cu treburi luam legatura telefonic.Mersi o zi buna in continuare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pe Golf 5, 08/2004, cu BC mic, tempomat, daca pun comenzi pe volan, (urmand sa schimb calculator de volan si ce mai trebuie) vor functiona butoanele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele de volum si cele pentru bc , da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Merge modelul asta de calculator de coloana -3c0 953 549 B- pe Golf 5?

Pentru monarea unui volan cu comezi trebuie schimbat si can gateway-ul?

:icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge pe golf, doar pe passat.

 

Nu trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin...

acest cablu 5K0 971 584 C este bun? sau imi trebie neaparat cu 1k0? in poze par identice dar diferenta de pret e mare 20$ respectiv 50$ (pe ebay)

calc de colona am gasit tot pe ebay, in jur de 70$ - 1k0953549ch

:icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vb de retrofit la volanul de G6 - da, este bun cablul ala si calculatorul de coloana respectiv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreau volan de g6; volan de g5 cu comenzi (s-ar putea sa fie si ala de GTi daca-mi permit), dar codurile ma cam lasa in ceata mai ales din cauza ca vanzatorii zic ca merg piese de passat pe golf si de g6 pe g5 sau invers

oricum cablul 1K0 971 584 C e bun, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreau volan de g6; volan de g5 cu comenzi (s-ar putea sa fie si ala de GTi daca-mi permit), dar codurile ma cam lasa in ceata mai ales din cauza ca vanzatorii zic ca merg piese de passat pe golf si de g6 pe g5 sau invers

oricum cablul 1K0 971 584 C e bun, nu?

 

parte dintre ele merg, parte nu.... cablul este bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Nustiu daca postez unde trebuie dar nu am gasit altundeva! La un seat leon 1p nu mai merg comenzile pe volan, claxonul si luminile de pe butoanele de pe volan se vad foarte slab sau palpaie. Din cand in cand isi reveneau dar de o vreme nu isi mai revin. Am observat ca se intampla asta cand se spala masina sau cand ploua. Poate sa ajunga apa pe undeva si sa se oxideze vreo mufa? unde sa incep sa caut problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incepe cu o diagnoza. In functie de "ce zice diagnoza" o iei la puricat. Cablaje, conectori, butoane, etc. Discutia e lunga.

 

Intr-un caz similar (tot 1P) am gasit slipringul (spirala) cu probleme (lipsa de continuitate). Pe un golf 1K a fost o problema cu conectorul de la comenzile de pe volan.

 

In fine, concluzia e : fa o diagnoza. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de vreo 2 ani cand a aparut problema asta a fost facuta o scanare la reprezentanta, si avea eroare pe un modul, dar din pacate nu mai tin minte care, stiu doar ca incepea cu 3.. si cel de la reprezentata nu prea stia ce sa ii faca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 e cel de ABS si posibil sa fi aparut din cauza senzorului G85.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru comenzi pe volan, calculatorul de coloana 1K0 953 549 CK se poate monta pe orice Golf 5 sau are ceva restrictii ? Vad ca pe ROSS-TECK are ceva conditii speciale, pe care nu le inteleg. Daca ma puteti ajuta cu raspuns, va multumesc.

PS.   acum pe masina am 1K0 953 549 E

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge la tine. Nu merge pentru masinile care au cutie automata....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vreau sa imi montez pe Golf comenzile pe volan. Am facut o scanare si am vazut ca am calculator de coloana 1K0-953-549-AM. Daca am inteles eu bine acesta suporta comenzile, mai trebuie sa ii fac doar codarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant ca pe Golful meu din 08.2004, doar cu BC mic si tempomat a fost asa darnic neamtul si a pus un calculator de volan high-line. Sper sa nimeresc codarea acuma :D

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna,

 

   am un rns 510 cu pregatire premium, pe golf 6, care a functionat foarte bine cu un samsung note 1.

   mi-am achizitionat de curand un sony experia z ultra, care nu se mai imperecheaza cu rns-ul. 510. cei de la porsche vest 1 mi-au propus un upgrade fizic (o cutiuta cam scumpa), dar despre care nu imi garanteaza ca functioneaza cu experia z ultra, ci doar cu experia z.

   poate cineva sa ma ajute sa imperechez z ultra cu rns 510 ?

 

 

multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se imperecheaza cu RNS ci cu modulul de bluetooth. C emodul ai pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!