Jump to content

Montare cotiera Golf IV


bladerunner
 Share

Postare recomandată

si eu am luat o cotiera cu 200RON si sunt multumit de ea, nu scartaie, s-a montat usor, sa vedem cat tine si ce anume cedeaza...pentru banii care i-am dat sunt multumit de ea dupa 2 luni de folosire zilnica. stiu ca sunt mai multe modele after-market si am preferat sa cumpar una mai scumpa mergand pe ideea ca cele ieftine nu au cum sa fie bune (sau am sanse mai mici sa-mi placa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricat de tare s ar strange cele 3 suruburi care vin in podea, tot slabesc... ceea ce provoca un mic joc al cotierei, Dar in rest sunt multumit de ea ( si eu am aftermarket :D :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acel mic joc de cativa mm cred eu ca e bine sa fie...oricum mai bine cumpar 4 cotiere aftermarket decat una OEM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am strans cat am putut, are 2-3 mm joc, trebuie sa te lasi tare pe cotiera ca sa ajungi sa o misti cei 2-3 mm, eu am zis ca e ok pentru ca e posibil sa se rupa altceva nefiind OEM in momentul in care te lasi tare pe ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact acel joc il am si eu. important e sa nu te lasi cu totul pe ea ( cine ar face-o ?! ) :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O cotiera urmeaza sa imi motez si eu. Am dat pe ea 160ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian ortelecan

salutare

sunt si eu interesat de o cotiera de caltitate dar din ce vad in poze pe net nu prea imi dau seama

ma ajutati voi cu un link

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian ortelecan, ai aici un link catre un coleg de pe forum care are cotiere de vanzare.

P.S.: data viitoare cand vrei sa mai cauti cate ceva foloseste Search, te rog. Multumesc.

Modificat de didus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca reusiti sa va luati cotiera in bani buni, puneti si un nr de tel unde putem suna si noi, ceilalti care dorim :D si masinutza mea plange de mult dupa una, si asa ii pot face in ciuda vecinului care conduce un 206 de parca ar sta in S500 in care esti obligat sa conduci pe o parte :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Topicul acesta trateaza montarea cotierei si nu achizitia acesteia. Pt aceasta problema consultati aria Anunturi online

Urmatoarele posturi off topic vor fi sanctionate cu warn.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu 2 pdf cum se monteaza cotiera dar din pacate nu le pot ridica pe site ca au 2 mb. Rog un moderator sa ma ajute sa ridic pe topic acele 2 pdf-uri

montare_cotiera__golf4_var1.pdf

montare_cotiera__golf4_var2.pdf

Modificat de Marius
Adaugare pdf-uri.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pentru cine este interesat[din bucuresti]am trecut prin targ la vitan la magazinele de piese[pe unde intra masinile in targ in partea drapta]si am gasit cotiera golf 4 [din ungaria,prindere dupa original,solida]foarte sic,doar ca era culoare bej.pret 170ron si merita.pacat,mie i-mi trebuie negru textil.aduce si la comanda pret in jur de 200 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am tot vazut pe acest forum ca vati montat cotiere de golf 4 vreau si eu sa im montez una nu doresc originala ca sunt scumpe vreau una de 200 ron care sunteti multumiti de ele datimi si mie linkul de unde ati cumparat cotiera multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze eu caut linkul exact de unde pot sa cumpar daca il sti te rog frumos sa il afisezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Cotiera de fabrica se poate cumva regla pe inaltime? E prea inalta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_4_you

Pentru cei interesati la Scorpion Focsani, la magazinul de accesrorii, o cotiera pentru Golf 4 este aproximativ 500 RON, la Porsche Bucuresti 1248. Nu stiu daca au acelasi producator si sunt acelasi tip, informatiile le-am obtinut pe baza seriei masinii, asa ca ar trebui sa fie la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Cotiera de fabrica se poate cumva regla pe inaltime? E prea inalta...

Reglajul pe inaltime se face din butonul aflat in capatul cotierei.

att9r23oni75f916w5.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, asta stiam, ma gandeam ca se mai poate de undeva. Mersi oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_4_you

M-am interesat mai mult şi o cotieră originală VW, indiferent de dealerul VW ajunge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Friend, las-o naibii de cotiera ca nu stiu unde ai intrebat tu, dar eu am intrebat la Autonet si este 197

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu comand des de la ahw-shop.de, transportul este 30 euro si tot ce vand ei acolo este OEM, bineinteles ca tot am preferat sa cumpar una cu 200ron decat cu 170euro OEM si sunt multumit de ea, sunt diferente fata de original insa la banii astia eu sunt multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate monta si o cotiera universala pe masina cu minim de modificari... dupa parerea mea cred ca arata mai bine decat una pe care scrie VW :) si costa doar 100 RONI modificarile constau in lungirea canalelor in care intra suruburile pana la margine apoi cotiera intra zici ca e de acolo... se regleaza pe inalitime, nu incurca la frana de mana deci e OK din punctul meu de vedere!

post-28063-1244091432_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat si eu o cotiera de 200 ron si vreau sa spun ca se vede diferenta fata de una oem

mi-a luat cam 60 min montajul dar una peste alta sint multumit de ea.

sistemul de fixare e mult mai din topor la astea de 200 ron fata de cele originale. adica nu se imbina perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!